Kā iepriekš decembrī vēstīja portāls jauns.lv un bija redzams arī LTV dokumentālajā filmā “Netīrā zona”, ilgstoši ar Covid-19 cīnījies pazīstamais profesors, gastroenterologs Anatlojs Danilāns (77). Kā vēsta izdevums “Kas jauns” (2.-8.02), viņš slimnīcā pavadījis 48 dienas, pārciešot divas pneimonijas, bet pēc tam “izlauzies” mājās, kur turpina atgūšanos.

Novārgušais profesors, kurš slimnīcā pēc inficēšanās ar Covid-19 nokļuva decembra sākumā, pēc 48 dienu ilgas cīņas par veselību mājās pēc paša lūguma nokļuva janvāra beigās. Vēl vismaz tikpat ilga būs viņa atgūšanās, lietojot medikamentus un sekojot ārstu norādījumiem. Profesora kundze Irēna izdevumam norādījusi, ka vīrs nudien neizskatās brašs. Šādu viņu sieva nekad neesot redzējusi – novārdzis, jau tā kalsnais profesors zaudējis astoņus kilogramus svara.

Pāris šogad svinēs 55. kāzu jubileju un šis esot ilgākais atšķirtības brīdis kopš jaunības, kad Irēnai bijuši 20 gadi. Tolaik Anatolijs divus mēnešus bijis mediķu kursos Kijevā.

Irēna ir šokā par zāļu daudzumu, kas vīram jādzer – no rīta vien 14 tabletes, vesela sauja! Turklāt profesors medikamentus necieš, bet šoreiz neko darīt – gribas būt veselam un dzīvot. Arī Irēnas kundze decembrī pēc inficēšanās no vīra izslimojusi Covid-19, bet nesalīdzināmi vieglākā formā.

Dienas lielāko daļu profesors guļ, jo spēka nav daudz. Ja nepieciešams, lieto skābekļa aparātu. Labi ēd – palūdzis putras, zupas, speķīti  – par to kundze ir priecīga. Profesoram trūkst komunikācijas, bet Irēnas kundze cer, ka jau drīz viņš varēs visu pastāstīt pats.

 

Iepriekšējais rakstsDiemžēl nav patīkamu ziņu par Covid-19 izplatību Latvijā
Nākamais rakstsDiemžēl brīvdienas sākušās ar skumju ziņu