Kensingtonas pils oficiālajā Twitter kontā pavēstīti lieliski jaunumi – Kembridžas hercogpāris beidzot nācis klajā ar ļoti gaidītām ziņām. Viņi atklājuši, kad pasaulē jānāk viņu trešajam bērniņam.

Kembridžas hercogpāris Keita Midltone un Viljams atklājuši plašajai pasaulei, ka savu trešo mazuli gaida pasaulē ierodamies 2018. gada aprīlī. Viņi atklājuši, ka ir ļoti priecīgi, ka princim Džordžam un princesei Šarlotei būs vēl viens brālītis vai māsiņa.

Īsajā paziņojumā vēstīts: „Viņu Karaliskās Augstības Kembridžas hercogs un hercogiene ir priecīgi apstiprināt, ka viņi gaida bērniņu pasaulē nākam 2018. gada aprīlī.”

 

Paziņojums ir publiskots vairāk nekā mēnesi pēc oficiālā ziņojuma par Midltones grūtniecību, taču precīzāks plānotais datums aizvien vēl tiek paturēts noslēpumā. Gaidāmais mazulis būs piektais rindā uz troni, ierindojoties tieši priekšā Viljama brālim princim Harijam.

Šī gada 4. septembrī Karaliskā ģimene izdeva oficiālu ziņojumu par to, ka pāris ir trešā mazuļa gaidībās. Tajā bija teikts: „Viņu Karaliskās Augstības – Kembridžas hercogs un hercogiene ir ļoti priecīgi paziņot, ka Kembridžas hercogiene ir trešā mazuļa gaidībās. Karaliene un abu ģimeņu locekļi ir sajūsmināti par šiem jaunumiem. Tāpat kā iepriekšējās divās grūtniecībās, arī šajā reizē hercogiene cieš no hyperemesis gravidarum. Viņas Karaliskā Augstība vairs nevarēs piedalīties plānotajā pasākumā Hornsey Road Bērnu centrā Londonā šodien. Hercogiene tiek aprūpēta Kensingtonas pilī.”

Hyperemesis gravidarum – tā ir īpaši smaga grūtniecības toksikoze. Ar šādu kaiti sirgst vien aptuveni 3% no visām pasaulē esošajām topošajām māmiņām. Tas ir stāvoklis, ko raksturo ārkārtīgi slikta dūša, vemšana, svara zudums (kas hercogienei ir īpaši bīstams, jo viņa ir smalkas miesasbūves sieviete) un pat līdzsvara traucējumi. Vieglākos gadījumos šī kaite tiek ārstēta ar uztura maiņu, atpūtu un antacīdiem. Smagākos gadījumos ārstēšana tiek veikta slimnīcā, lai mātes un augļa veselību pastiprināti uzmanītu mediķi, apgādājot ķermeni ar nepieciešamo ūdens un barības vielu daudzumu intravenozi. Šī grūtniecības izraisītā slimība parasti sākas ap ceturto grūtniecības nedēļu un ilgst līdz 16., pat 18. grūtniecības nedēļai.

Līdz ar hercogienes smago grūtniecības toksikozi, arī šoreiz karaliskajai ģimenei par viņas grūtniecību nācās paziņot krietni agrāk nekā plānots, jo nepieciešams atcelt viņas dalību dažādos pasākumos.

Midltone sliktās pašsajūtas dēļ kopš 30. augusta nebija izgājusi sabiedrībā, tāpēc Pasaules Garīgās veselības dienas pieņemšana, ko viņa kopā ar vīru un vīra brāli apmeklēja 10. oktobrī, sajūsmināja daudzus un ļāva aplūkot jau nedaudz redzamās grūtnieces punča aprises.

Īsi pēc grūtniecības oficiālā apstiprinājuma, princis Viljams atzina, ka iegam daudz laika nesanākot, jo viņš grib būt liels atbalsts Keitai, kura cīnās ar grūtniecības toksikozi. „Vispirms mums vajag Ketrīnai ļaut atpūsties un aptvert šos jaunumus, lai mēs varētu ļauties šīs vēsts svinībām,” Viljams tika teicis britu medijiem. „Ziņas par grūtniecību un tās sākums vienmēr ir satraucošs, taču Keitai viss ir kārtībā,” viņš mierināja.

Šī gada 16. oktobrī Midltone otro reizi devās sabiedrībā, apmeklējot labdarības pasākumu Londonas Pedingtona dzelzceļa stacijā, kur pat ļāvās dejai ar lācīti Pedingtonu.

Nākamā gada sākumā Kembridžas hercogpārim ir ieplānotas vizītes Zviedrijā un Norvēģijā. Šis ceļojums bija ieplānots jau nākammēnes, taču Keitas pašsajūtas dēļ tika pārcelts.

Midltone abus bērnus dzemdējusi Pedingtonā centrālajā Londonā Svētās Marijas slimnīcs Lindo spārnā un, visticamāk, turpat dosies arī uz trešajām dzmedībām, ja vien neizlems par labu mājdzemdībām. Kembridžas hercogiene šobrīd varētu būt aptuveni 12. grūtniecības nedēļā un jau pirmo reizi redzējusi savu mazuli ultrasonogrāfijas attēlos.

Vēlēsim veselību, spēku un izturību Keitai!

Iepriekšējais rakstsMilkyZoo atklāšana ar dāvanām un pārsteigumiem
Nākamais rakstsŠķiedrvielas – kas tās ir un kā palīdz mūsu organismam?