Karalienes Elizabetes II pēdējā atdusas vieta ir atzīmēta ar vienkāršu plāksni, kas viņu uz mūžību savieno ar viņas dievināto vīru un vecākiem.

96 gadus vecā karaliene pirmdienas, 19. septembra, vakarā tika apbedīta aizkustinošā privātā ceremonijā Vindzoras karaļa Džordža VI piemiņas kapelā.

Tur uz kapakmens, kas ir grīdā esoša plāksne, jau iepriekš bija uzrakstīti karalienes vecāku vārdi ar zelta burtiem uz melna Beļģijas marmora.

Dienu vēlāk Bekingemas pils atklāja, ka naktī pēc apbedīšanas tika uzstādīta jauna plāksne ar mirušās karalienes, viņas vīra un vecāku vārdiem, kā arī viņu dzimšanas un nāves datumiem.

Tika uzrakstīts: Džordžs VI 1895-1952, Elizabete 1900-2002, Elizabete II 1926-2022, Filips 1921-2021.

Starp abiem pāriem ir Bikšu lentas ordenis, kas ir valsts vecākā un dižciltīgākā bruņniecības ordeņa – Prievīšu ordeņa zīme – augstākais apbalvojums Apvienotajā karalistē. Visi četri bija ordeņa locekļi, un Svētā Džordža kapela, kurā atrodas piemiņas kapela, nu ir viņu garīgā mājvieta.

Pazemīgajā akmens piebūvē, ko var aplūkot caur metāla vārtiem Svētā Džordža kapelā, ir arī mirušās karalienes māsas Mārgaretas pelni.

Karalienes pēdējo atdusas vietu sabiedrība varēs apskatīt no nākamās nedēļas, taču par šo privilēģiju būs jāmaksā. Kapela, kas pašlaik ir slēgta karalisko sēru laikā, apmeklētājiem atkal tiks atvērta ceturtdien, 29. septembrī, kā daļa no vispārējās ekskursijas pa Vindzoras pili, maksājot līdz 28,50 GBP (~33 Eur) pieaugušajiem un 15,50 (~18 Eur) bērniem.

Pils ir atvērta tikai piecas dienas nedēļā no ceturtdienas līdz pirmdienai, taču Svētā Džordža kapela ir slēgta publikai svētdienās, jo tā ir dzīva pielūgsmes vieta. Ekskursijas pa pilij vada Royal Collection Trust (RCT), reģistrēta labdarības organizācija un Karaliskās mājsaimniecības nodaļa

Ienākumi, kas gūti no uzņemšanas un citām komerciālām darbībām, tiek izmantoti Karaliskās kolekcijas uzturēšanai, kas ir viena no lielākajām un nozīmīgākajām mākslas kolekcijām pasaulē un viena no pēdējām lielajām Eiropas karaliskajām kolekcijām, kas palikusi neskarta.

Kolekcija, kurā ir tūkstošiem mākslas darbu un senlietu, nepieder karalim kā privātpersonai, bet tā ir suverēna uzticība viņa pēctečiem un tautai. Tās dārgumi ir izplatīti aptuveni 15 karaliskajās rezidencēs un bijušajās rezidencēs visā Apvienotajā Karalistē, no kurām lielākā daļa ir regulāri atvērtas sabiedrībai.

Pastāv arī bažas, ka Svētā Džordža kapelu varētu pārņemt sērotāji un interesenti no visas pasaules, jo īpaši tāpēc, ka ģimenes memoriāls ir tik mazs un apmeklētāji tajā var ielūkoties tikai caur maziem metāla vārtiem. Ņemot vērā, cik gara rinda veidojās, lai apskatītu Vestminsteras zālē guļošo karalieni, Vindzoras darbiniekiem varētu nākties tikt galā ar garām gaidīšanas rindām un sastrēgumiem.

RCT pārstāvis tomēr uzsvēra, ka katru dienu tiek pārdots tikai ierobežots pils biļešu skaits 15 minūšu laikā.

Dievkalpojuma beigās Svētā Džordža kapelā ar liftu karalienes zārks tika nolaists karaliskajā Velvē, lai vēlāk to pārvietotu uz atdusas vietu karaļa Džordža VI piemiņas kapelā

Džordžs VI nomira 1952. gada februārī tikai 56 gadu vecumā – brīdis, ko karaliene vienmēr atzīmēja privāti savā Sandringemas īpašumā. Viņas māte nomira 101 gada vecumā 2002. gada martā. Karaliene iepriekšējā mēnesī bija zaudējusi savu māsu princesi Mārgaretu, kurai tobrīd bija 71 gads.

Karaļa Džordža zārks sākotnēji tika novietots Karaliskajā velvē. Bet, tā kā viņa vēlme bija atdusēties savā kapelā kopā ar savu mīļoto sievu, piemiņas kapelu, kas nes viņa vārdu, viņa vecākā meita uzcēla 1969. gadā.

Viņu atdusas vietu iezīmēja melns kapakmens – plāksne ar uzrakstiem King George VI 1895-1952 un Elizabeth 1900-2002 ar zelta burtiem. Margaretas pīšļi sākotnēji tika novietoti Karaliskajā velvē, bet pēc dažām nedēļām, kad nomira karalienes māte, tika pārvietoti pie vecākiem.

Pēc vēsturiskajām valsts bērēm Londonā un nodošanas ceremonijas Vindzorā pirmdien, 19. septembrī, mirušās karalienes zārks tika nolaists glabātavā, bet vēlāk tika pārvietots kopā ar prinča Filipa zārku, kurš nomira pagājušā gada aprīlī 99 gadu vecumā.

Viņu mirstīgās atliekas tika apglabātas mazajā ģimenes memoriālajā piebūvē, kas uzcelta Svētā Džordža kapelas ziemeļu pusē. Viņu zārki tika viegli nolaisti 18 pēdu augstumā, lai atrastos viens virs otra, balstoties uz metāla rāmi, 10 x 14 pēdu (~3×4 metru) kamerā.

Sabiedrība

Domāja, ka viņu izjoko: Rīdziniece paklausa vīramātei un tiek pie pilnīgi jauna auto!

  Vietējā “top!” organizētajā rudens loterijā izlozēta galvenā balva – jauna automašīna Volkswagen Taigo. Uzvarētāja ir...

Pirmajā Adventē sevi mūzikā piesaka dziedātāja Karlīne Anna Ērgle un kopā ar Agnesi Rakovsku izdod singlu “Bērnība”

Svētdien, 27. novembrī, kas šogad ir Pirmā Advente, ar sirsnības un sajūtām piepildītu dziesmu “Bērnība”...

Vairāki latvieši sestdien tikuši pie lielām naudas summām

  Tradicionāli, atzīmējot valsts svētkus, norisinājās iemīļotā Simtgades loterijas 100 000 eiro papildspēle. Arī šogad TV šova SuperBingo laikā četri veiksminieki sadalīja 100...
Foto:Flickr.com/Christian Korsager /CC

Izskan brīdinājums daļai “Swedbank” klientu

  Swedbank brīdina klientus-uzņēmējus – novērojams pieaugums krāpšanā ar viltotiem rēķiniem. Krāpnieki sākuši viltot rēķinus, nomainot sadarbības...
Foto:Pexels.com/George Becker/CC

Nedēļa sākusies ar pagalam traģiskām ziņām

  Aizvadītajās trīs diennaktīs, laika posmā no šī gada 25.novembra plkst. 6.30 līdz 28.novembra plkst. 6.30,...

Sinoptiķis Bricis atklāj, cik ilgi decembrī varētu saglabāties sals; prognozē turpmāko

  Ziema vēl tikai nupat sākusies, bet brīvdienās sniega un apledojuma dēļ Latvijā notika daudz smagu...

Horoskopi un Testi

Foto:Wallpaperbeta.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 29. novembris

  Šo dienu raksturos optimistiska attieksme. Vari drosmīgi uzņemties lietas, kas vienmēr šķitušas neērtas. Nešaubies par...

Tavs HOROSKOPS veiksmīgam DECEMBRIM

  Klāt gada pēdējais mēnesis. Ielūkosimies zvaigznēs, lai uzzinātu, ko tās mums paredzējušas!   AUNS Zvaigznes paredz, ka decembra...
Foto:Australiaentertains.com.au

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 28. novembris

  Šajā dienā tev nevajadzētu padoties nepamatotam pesimismam. Ja tu ļausies īgnumam, vienkārši nevarēsi gūt panākumus....
Foto: Let Ideas Compete/Flickr.com/cc

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 28. novembris – 4. decembris

  Straujiem soļiem tuvojamies 2022. gada beigām - novembra pēdējā nedēļa ir klāt, un arī decembra...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 27. novembris

  Šis būs labs brīdis radošām lietām. Padomā, kā vari padarīt pasauli ap sevi gaišāku un...
wallpapersis.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 26. novembris

  Šī diena var atgādināt braucienu pa "amerikāņu kalniņiem". Kādā brīdī, kad šķitīs, ka panākumi jau...

Mājai un Dārzam

Sinoptiķis Bricis atklāj, cik ilgi decembrī varētu saglabāties sals; prognozē turpmāko

  Ziema vēl tikai nupat sākusies, bet brīvdienās sniega un apledojuma dēļ Latvijā notika daudz smagu...

Latvijai tuvojas vēl aukstākas gaisa masas – laika prognoze 7 dienām!

  Šajā nedēļā laiks būs lielākoties mākoņains, brīžiem arī snigs un sniega sega kļūs vēl par...
wallpapersten.com

Decembra sākumā laiks jūtami mainīsies

  Sinoptiķis Jānis Trallis savā "Twitter" kontā īsi ieskicējis prognozes par turpmāk gaidāmo. "Pagājušā gada decembra sākumā...