Profesors, Lielbritānijas Biogerentoloģijas izpētes fonda direktors, Alekss Žavoronkovs ir pārliecināts – ja cilvēki pārstātu nodarboties ar seksu, viņi viegli spētu nodzīvot līdz pat 150 gadu vecumam.

 

Kāds ir ilgas dzīves noslēpums? Profesors izpētījis, ka visa sāls ir atteikšanās no fiziskas tuvības. Savā jaunākajā grāmatā viņš apgalvo, ka dzīve bez dzimumaktiem mums ļautu dzīvot “daudz, daudz ilgāk”. Vai viņam var ticēt?

 

“Man seksu vajag pa retam, bet ne pastāvīgi. Parasti TAS notiek ar citiem kolēģiem – zinātniekiem,” stāsta 36 gadus vecais profesors. “Man žēl to teikt, bet šīs darbības var būt diezgan garlaicīgas.”

 Alex-Zhavoronkov

 

Žavoronkovs brīdina par tādām “enerģiju traucējošām” lietām kā laulības, bērni un materiālie īpašumi. “Laulības un vairošanās atcelšana paplašinās jūsu dzīves ilguma horizontus,” viņš stāsta. “Šīs lietas man traucētu un atrautu no pētījumiem. Ja plānojat dzīvot 150 gadus, laulība ir svarīgs lēmums. Tas ir ilgtermiņa pasākums!”

 

Tā vietā viņš iesaka regulāri izpildīt vingrojumus – tostarp pietupienus un vēderpreses, kā arī mazāk ēst. Žavoronkovs stāsta, ka dienā uzņem vien 1600-1700 kaloriju, galvenokārt ēdot augļus, jogurtu un proteīna batoniņus.

 

Pasaules Veselības organizācija nesen paziņoja, ka mēs drīz varētu dzīvot pasaulē, kurā sasniegt 100 gadu vecumu būtu ierasta lieta. Salīdzinājumam, pirms 100 gadiem Lielbritānijā vīriešu vidējais dzīves ilgums bija 48 gadi, sievietēm – 56.

 

“Dzīvot līdz 150 gadiem un ilgāk nav nereāli,” uzskata profesors. “Es vispār neplānoju mirt. Pēdējie 30 gadi zinātnē pierādījuši, ka iespējams ir pilnīgi viss.”

 

Un ko tu par to domā? Atteiktos no tuvības ilgākas dzīves dēļ?

Iepriekšējais raksts366 000 eiro ieguvējs – uzņēmējs no Aizkraukles. Viņa veiksmes stāsts
Nākamais rakstsFOTO: Dažas supergardas receptes tieši rudenim