Ziņo par traģiskiem notikumiem. Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 16. jūnija plkst. 6.30 līdz 19. jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 210 izsaukumus – 103 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā 16 uz meža ugunsgrēku dzēšanu, 66 uz glābšanas darbiem, bet 41 izsaukums bija maldinājums.

Pirmdien plkst. 03.35 VUGD saņēma izsaukumu uz Aizkraukles novada Skrīveru pagastu, kur vienstāvu angāra bunkurā gruzdēja skaidas 20 m2 platībā. Kopējais skaidu apjoms bunkurā bija 150 m3 un izmantojot roku rīkus un uzņēmuma traktortehniku, tās tika vestas prom un dzesētas. Plkst. 07.25 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 00.58 tika saņemts izsaukums uz Rīgas ielu Jēkabpilī, kur ugunsdzēsēji glābēji no ūdenstilpes izglāba vienu cilvēku, kurš saviem spēkiem nespēja nokļūt krastā, un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst. 01.13 darbs notikuma vietā noslēdzās.

Svētdien pēc astoņiem vakarā ugunsdzēsēji glābēji devās uz Dienvidkurzemes novada Otaņķu pagastu, kur ūdenī iebraucis traktors. Pirms VUGD ierašanās aculiecinieks no traktora izglāba vienu cilvēku. Ugunsdzēsēji glābēji, ūdenī apsekojot traktoru, no tā izcēla vienu cilvēku, kuram NMPD mediķi konstatēja nāvi. Traktortehnika no ūdenstilpes tika izvilkta un īsi pirms desmitiem darbs notikuma vietā noslēdzās. 

Plkst. 18.24 VUGD saņēma izsaukumu uz Loka maģistrāli Jelgavā, kur deviņsstāvu dzīvojamās mājas trešā stāva dzīvoklī dega bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens 0,002 m2 platībā. Ierodoties notikumā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka telpās izveidojies spēcīgs sadūmojums. Vienu cilvēku, kurš notikumā cieta, ugunsdzēsēji glābēji izglāba un nodeva NMPD mediķiem. Plkst. 18.56 darbs notikumā noslēdzās.

Plkst. 15.51 tika saņemts izsaukums uz Gaujas ielu Madonā, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums – divu vieglo automašīnu sadursme. Ugunsdzēsēji glābēji izcēla vienu cietušo no automašīnas un nodeva NMPD mediķiem, atvienoja automašīnu akumulatoru klemmes un plkst. 17.05 darbu notikuma vietā noslēdza.

Sestdien plkst. 13.58 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Tukuma ielu Jūrmalā, kur vienstāva dzīvojamā mājā dega pirmais stāvs un bēniņi 55 m2 platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas evakuējās divi cilvēki. Plkst. 16.32 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 12.08 VUGD saņēma informāciju par ceļu satiksmes negadījumu Ādažu novada Ādažos, kurā iesaistīta kravas un vieglā automašīna. Ugunsdzēsēji glābēji ar hidraulisko instrumentu palīdzību no vieglās automašīnas atbrīvoja bojāgājušo. Uz ceļa braucamās daļas no transportlīdzekļiem izlijuši dažādi šķidrumi apmēram 50 m2 platībā, kas tika savākti. Ugunsdzēsēji glābēji darbu notikuma vietā noslēdza pusčetros pēcpusdienā. 

Desmitos no rīta ugunsdzēsēji glābēji devās uz Talsu novada Īves pagastu, kur 100 m2 platībā dega ferma, kurā atradās vistas. Ugunsgrēkā izdega cilvēkiem paredzētās telpas, bet mājputni necieta. Dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 12.41.

Plkst. 08.53 VUGD devās uz izsaukumu Ropažu novada Garkalnes pagastā, kur uz A4 šosejas bija noticis ceļu satiksmes negadījums, kurā iesaistīts smagās tehnikas vilcējs, piekabe un uz tā esošā kāpurķēžu tehnika. Notikuma vietā konstatēts, ka vilcējs ar piekabi atrodas uz sāniem un kāpurķēžu tehnika ir aizdegusies. Kopējā degšanas platība bija 25 m2. Lai ierobežotu dzēšanas šķidruma noplūdi apkārtējā vidē, izveidots apvaļņojums. Notikuma vietā strādāja 21 ugunsdzēsējs glābējs ar piecām autocisternām, ūdens vedējs un glābšanas automobilis. VUGD darbu notikuma vietā noslēdza plkst. 12.58.

Piektdien plkst. 22.08 VUGD saņēma informāciju, ka Krāslavas novada Izvaltas pagastā divstāvu dzīvojamā mājā ir izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka divstāvu dzīvojamās mājas jumts jau dega ir atklātu liesmu pilnā platībā. Pārmeklējot ēku, ugunsdzēsēji glābēji atrada un izglāba vienu cilvēku, vēl trīs cilvēki evakuējās pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās. Kopējā degšanas platība 340 m2 platībā, no tiem pirmais stāvs dega 10 m2 platībā, jumts 170 m2 platībā un otrais stāvs 160 m2 platībā. Sestdien plkst. 14.11 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 14.12 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Ķekavas novada Baldoni, kur dega mežs, meža jaunaudze un pļava 50240 m2 platībā. Liesmas strauji izplatījās, tāpēc dzēšanas darbos tika iesaistīti 22 ugunsdzēsēji glābēji ar sešām autocisternām un kvadriciklu, Valsts meža dienesta darbinieki, kā arī Valsts robežsardzes helikopters. Pēc sešu stundu darba liesmu izplatīšanās ierobežota. Nakts laikā notikuma vietas uzraudzību turpināja Valsts meža dienesta darbinieki.

Piektdien Jūrmalā no upes Lielupe ugunsdzēsēji glābēji izcēla bojāgājušo un nodeva Valsts policijas darbiniekiem.

Sestdien neilgi pēc astoņiem vakarā ugunsdzēsēji glābēji devās uz Ludzas novada Malnavas pagastu, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums. Ar hidraulisko instrumentu palīdzību ugunsdzēsēji glābēji no vieglās automašīnas atbrīvoja divus cilvēkus, kurus nodeva NMPD darbiniekiem. Savukārt piektdien Neilgi pēc sešiem vakarā Rēzeknes novada Rikavas pagastā pēc ceļu satiksmes negadījuma ugunsdzēsēji glābēji no vieglās automašīnas izcēla vienu cilvēku un nodeva NMPD darbiniekiem. Ar absorbenta palīdzību savākts uz brauktuves izlijušais šķidrums. Savukārt, neilgi pēc vienpadsmitiem vakarā Olaines novada Olaines pagastā pēc ceļu satiksmes negadījuma ugunsdzēsēji glābēji no vieglās automašīnas izcēla vienu cilvēku un nodeva NMPD darbiniekiem.

          VUGD aicina cilvēkus būt ārkārtīgi piesardzīgiem, jo vismazākā dzirkstele var izraisīt postošu ugunsgrēku.

Iepriekšējais rakstsMilzīga nelaime notiek Liepājas pusē
Nākamais rakstsTavs horoskops veiksmīgai dienai- 20. jūnijs