Smaids ir viena no skaistākajām cilvēka rotām. Uzzini, kā uzlabot savu zobu izskatu ar 13 pārtikas produktiem!
ĀBOLI un SELERIJAS
Kraukšķīgie augļi un dārzeņi ir lieliski, lai notīrītu aplikumu, nospodrinot gan zobus, gan smaganas. Eksperti norāda, ka to lietošana uzturā ir īpaši nozīmīga, jo veicina siekalu izdalīšanos, kas palīdz dabiski aizsargāt mutes dobuma veselību.
ZEMENES
Šīs sārtās ogas ir ne tikai sulīgas un gardas, bet arī lielisks un dabiskais zobu spodrinātājs. Tās producē enzīmu, ko dēvē par ābolskābi, kas palīdz nodrošināt zobu skaistumu.
SIERS
Laba ziņa šī produkta cienītājiem! Tavs iecienītais kārums satur pienskābes paveidu, kas palīdz mazināt zobu bojāšanos, saglabājot tos ilgāk skaistus un veselus. Siers ir bagāts ar olbaltumvielām, kalciju un fosforu – vielām, kas dabiski mazina skābes līmeni tavā mutē. Kalcijs un fosfors tāpat palīdz zobiem atgūties pēc labošanas.
ANANASS
Šis eksotiskais auglis spēj uzlabot tavu smaidu. Pētījumos ir pierādīts, ka augļa galvenā iedarbīgā viela, enzīms – bromelīns, darbojas kā dabisks traipu noņēmēja, mazinot aplikuma veidošanos un dažādu baktēriju uzkrāšanos uz taviem zobiem. Tas ir ļoti būtiski, jo aplikumā esošās baktērijas veicina skābju veidošanos, kas var saēst zobu emalju un izraisīt kariesu.
INGVERS
Tas darbojas kā pretiekaisuma līdzeklis, palīdzot dabiski nodrošināt veselu mutes dobumu un skaistu smaidu.
BURKĀNI
Tie satur A vitamīnu, kas vitāli nepieciešams veselai zobu emaljai. Dārzeņu ēšana –svaigā veidā, palielina siekalu izdalīšanos, kas dabiski iztīra zobus.
BAZILIKS
Šis garšaugs ir dabas antibiotika, kas samazina baktēriju daudzumu mutes dobumā. Zobu veselību un skaistumu nodrošina bazilika ēteriskā eļļa, kā arī daudzas būtiskas uzturvielas tajā.
SEZAMA SĒKLAS
Tās palīdz noskrubēt zobu aplikumu, kas apslēpj to patieso krāsu. Tāpat sezama sēklas ir lielisks, zobus spēcinošā, kalcija avots.
ŠITAKĒ SĒNES
Būtiskākā šī sēņu bioloģiski aktīvā viela ir lentināns, kas kavē baktēriju attīstību mutes dobumā.
SĪPOLI
Tie satur nozīmīgus komponentus, kas mazina baktēriju vairošanos mutē, samazinot zobu bojāšanos. Lai uzņemtu šīs vielas, labāk lieto garšaugus termiski neapstrādātus.
LASIS
Tā sastāvā esošais kalcijs un D vitamīns ir nepieciešams kaulu un zobu veselībai, kā arī to skaistumam.