Līdz šim temperatūras stabiņš ir bijis ļoti mānīgs, taču šobrīd mūs sasniegusi gada karstākajam gadalaikam atbilstoša svelme. Viedierīces – telefoni, planšetdatori, kameras – šādā laikā prasa īpašu uzmanību, tāpēc Samsung Electronics klientu apkalpošanas pārstāvis Andrejs Rehačevs sniedz dažus praktiskus padomus to pasargāšanai, baudot festivālu atmosfēru, sauļojoties vai peldoties.

 

Nē – tiešiem saules stariem un karstumam

Jāatceras, ka telefonu un planšetdatoru nevajadzētu ilgstoši turēt tiešos saules staros. Vislabāk to paslēpt zem dvieļa, ielikt maciņā vai somā. Viedierīci nevajadzētu atstāt arī automašīnā uz priekšējā paneļa, kur tā pakļauta karstumam un saulei. Tas var radīt darbības traucējumus un saīsināt ekspluatācijas laiku.

 

Nevajadzētu aizmirst arī par tālruņu ventilāciju, piemēram, pa nakti to neapsegt ar segu vai spilvenu, lai saglabātu gaisa apriti. Arī portatīvos datorus nav ieteicams turēt klēpī vai uz pleda, lai neaizsegtu ventilācijas atveres.

 

 

 

Telefona „ienaidnieks” – smiltis

Baudot festivālu vasaru vai spēlējot pludmales volejbolu, smilšu graudi skaļrunī, mikrofonā, kameras lēcā, pogās vai tālruņa pieslēgvietās nav retums. Slapjas smiltis var izraisīt koroziju vai radīt īssavienojumu telefona uzlādes brīdī, tāpēc jāatceras telefonu ņemt ar sausām un tīrām rokām.

Ierices_vasara

 

 

 

Sargā no ūdens

Savai drošībai labāk izvairīties no runāšanas pa telefonu ar slapjiem matiem vai stiprā lietū. „Ja telefons izbaudījis ūdens priekus, svarīgi vispirms izņemt bateriju, novietot tālruni uz ilgāku laiku sausā vietā un ļaut tam izžūt un pēc tam vērsties servisa centrā, lai pārbaudītu ierīces atbilstību drošai lietošanai,” saka Samsung klientu apkalpošanas pārstāvis A.Rehačevs. Pat izžāvētu bateriju nav ieteicams ievietot atpakaļ, jo ierīcē mitrums vēl var būt saglabājies, un, to savienojot ar akumulatoru, var rasties īssavienojums. Nedaudz mitru telefonu var ielikt traukā ar sausiem rīsiem, jo tie labi uzsūc ūdeni. Nekādā gadījumā nežāvējiet tālruni ar siltumu.

 

 

Izslēdz lieko

Vasarā daudz vairāk sava laika pavadām pie dabas bez viegli pieejamām iespējām savu viedierīci uzlādēt, tāpēc, lai, piemēram, skaistā saulrieta iemūžināšanu neizbojātu tukšs akumulators, seko līdzi ierīcē atvērto programmu skaitam. Ne vienmēr ieslēgtā navigācija, spēles vai Youtube ir nepieciešamas, tāpēc ir vērts lieko izslēgt ar „Task Manager” palīdzību, kas pieejams Sasmung jaunākajos tālruņos. Tāpat var atslēgt datu pārraidi un WiFi brīdī, kad to neizmanto, kā arī samazināt ekrāna spilgtumu – tas samazinās baterijas enerģijas patēriņu un ļaus ierīcei darboties ilgāk.

 

 

 

Par Samsung Electronics

Samsung Electronics inovatīvās idejas maina priekšstatus par televizoru, viedtālruņu, valkājamo ierīču, planšetdatoru, kameru, digitālo mājsaimniecības ierīču, printeru, medicīnas aprīkojuma un tīklu sistēmu tehnoloģijām, tā iedvesmojot cilvēkus un veidojot nākotni. Uzņēmums arī nosaka tendences Internet of Things jeb lietu interneta jomā, īpaši Digital Health jeb digitālās veselības un Smart Home jeb viedās mājas segmentos. Lai iegūtu plašāku informāciju, apmeklējiet Samsung oficiālo vietni www.samsung.com un blogu global.samsungtomorrow.com.

 

Kopš dibināšanas 1999. gadā Samsung Electronics Baltics ir kļuvis par vienu no vadošajiem patērētāju elektronikas uzņēmumiem Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Baltijas pārstāvniecībā strādā 150 cilvēki, un 2014. gadā pārdošanas apjoms Baltijas valstīs sasniedzis 263 miljonus eiro.

 

Iepriekšējais rakstsNoderīgi triki, kā gudri iepirkties izpārdošanu laikā
Nākamais raksts6 lietas, ko nekad nesaki cilvēkam, kuru MĪLI