Noskaidro, ko tavs pavedināšanas modelis atklāj par personību!  

Pasaulē atzītais attiecību speciālists, Kanzasas universitātes komunikācijas studiju asociētais profesors Dr. Džefrijs Holss, identificējis 5 flirta stilus:

FIZISKAIS

Šis ir pavedināšanas stils, kurā mums ir rūpīgi jāaplūko partnera ķermeņa valoda. Piemēram, lai pārliecinātos, ka sieviete patiešām flirtē, ir jāapskata viņas rokas, gurni, acis un smaids, jāpievērš uzmanība balss tembram, jo tieši šajās niansēs izpaužas vēlme un centieni pavedināt, izmantojot seksuālos signālus. Šī tipa pārstāvji jūtas pārliecināti un komfortabli savā ādā, brīvi pielieto ķermeni, lai paustu savas simpātijas. Fiziskie flirtētāji izmanto visu savu pievilcību, lai sasniegtu vēlamo, un, tiklīdz jūt, ka mērķis ir uz āķa – nebaidoties pabeidz iesākto. Tomēr šāds flirtēšanas veids neparedz tikai seksuālo signālu akcentēšanu, ar mērķi panākt vienīgi tuvību. Šādas personas izbauda fiziskus pieskārienus, bet tas nenozīmē, ka viņi ir ieinteresēti seksuāliem sakariem ar ikvienu, ko apskauj. Šāds flirta stils noteikti nepadara tevi par Kazanovu! Tieši tava personība ir noteicošais tajā, cik seksīga šķitīsi apkārtējiem.

PIEKLĀJĪGAIS

Šis ir ļoti piesardzīgs komunikācijas un pavedināšanas stils, uzsverot labu manieru nozīmību, tomēr nepārprotami ar – romantisku interesi. Tajā neatklāsies nepiedienīga vai acīmredzama seksuāla uzvedība, bet gan delikāta uzmanības izrādīšana. Pieklājīgie flirtētāji ir īpaši noraizējušies, lai viņu mēģinājumus izrādīt interesi, neuztvertu kā pārmērīgus, liekot izskatīties samulsušiem vai tādiem, kuri zaudējuši kontroli pār sevi, rīkojoties pārāk agresīvi vai nejūtīgi. Šī pavedināšanas tipa pārstāvjiuzskata, ka noteikumu ievērošana ir būtiskāka par atklātu rīcību. Ļoti ticams, ka pavedināšanas objekts nemaz nenojauš, ka ar viņu flirtē, tieši tajā slēpjas šī stila pamatideja. Parasti šī tipa pārstāvjiem nepatīk, ja ar viņiem pašiem komunicē ļoti agresīvā manierē, īpaši izjūtot – rupjību un nepieklājību. Tomēr tas nebūt nenozīmē, ka pieklājīgais flirtētājs nevēlas izveidot fizisko ķīmiju vai kaislīgu tuvību, tas slēpjas zem delikātuma maskas. Holls ir norādījis, ka šī tipa pārstāvji jūtas neērti iepazīstoties ar jauniem cilvēkiem klubos vai skaļos burziņos, tāpēc izvēlas smalkākas un piezemētākas satikšanās vietas.

ROTAĻĪGAIS

Šī pavedināšanas stila piekritēji uzlūko flirtu kā spēli! Ir jautri iepazīties ar jauniem cilvēkiem, pačalot un mēģināt savaldzināt viņus. Rotaļīgais flirts ir dzirkstošs, smieklīgs, nepiespiests un jautrs! Un procesam – pēc šī tipa pārstāvju domām, ne vienmēr ir jāvainagojas ar attiecībām vai laulībām, tā ir spēle! Koķeta mijiedarbība ne vienmēr paredz romantiskus attiecību izveidošanu. Rotaļīgos pavedinātājus neuztrauc tas, kā citi uztver un interpretē viņu uzvedību, ja vien paši gūst baudu no šī procesa. Šis ir vienīgais pavedināšanas stils, kas paredz flirtēšanu, pat ja starp personām nav fiziskas pievilcības, tas notiek pie jebkuras izdevības ar jebkuru upuri! Rotaļīgajiem pavedinātājiem nereti ir grūti ilgtermiņa attiecībās, ne tikai tāpēc, ka jānoliek pie malas bezbēdīgās flirta spēles, bet arī tāpēc, ka jānotur tikai vienas personas uzmanība. Un tas ir grūts uzdevums!

SIRSNĪGAIS – PATIESAIS

Šiem cilvēkiem pats būtiskākais ir emocionālās saiknes izveidošana un patiesu emociju nodošana otram. Sirsnīgā flirta piekritēji uzskata, ka primārais veids kā izveidot intimitāti, ir pirmās tikšanās laikā atklājot personīgās dzīves faktus un dažādas privātas nianses, veidojot atklātu un brīvu komunikāciju. Viņi uzskata, ka ir jāpanāk, lai otrs nepiespiesti pastāsta arī par sevi. Neraugoties uz to, kas ir šī tipa pavedināšanas vēlme – vai nu seksuāla vai romantiska interese, visa pamatā ir otras personas iepazīšana un izzināšana. Seksuālā ķīmija var attīstīties, bet tā nevirzīsies vēlamajā gultnē, ja starp partneriem nevaldīs emocionāla saikne.

TRADICIONĀLAIS

Šī flirta stila pārstāvju pamatideja slēpjas tajā, ka tieši vīrietim ir jāsper pirmais solis izrādot interesi un vēlmi izveidot attiecības, savukārt, sieviete nedrīkst vajāt stiprā dzimuma pārstāvi ar šādu – pavedinošu mērķi. Tas var šķist savādi, tomēr, neraugoties uz izmaiņām mūsu sabiedrībā, šāds flirta modelis joprojām ir un, visticamāk, arvien pastāvēs. Tieši tradicionālie pavedinātāji uzstāj uz to! Viņiem ir stingra pārliecība par dalītām dzimuma lomām, ne tikai uzvedībā, bet arī tajā, kā viņi uzlūko citus. Sieviete ar visai tradicionāliem uzskatiem var apgalvot, ka sagaida, ka tieši vīrietis uzņemsies iniciatīvu attiecību veidošanas procesā, alkstot, lai pret viņu izturas kā pret īstenu lēdiju. Savukārt, vīrietis ar šādu pārliecību, visticamāk, uzskata, ka sieviete, kura ir pārlieku uzbāzīga un nepacietīga, vēloties sasteigt notiekošo, ir juceklīga un neizvēlīga. Viņš, iespējams, ir pārliecināts, ka stiprā dzimuma pārstāvis, kurš neuzņemas līdera lomu randiņa laikā, nav īsts vīrietis! Tradicionālais pavedināšanas stils tātad ir cieši saistīts ar senām, vispārpieņemtām normām un noteikumiem: vīrietis ir vīrietis un sieviete – sieviete!

Kurš no šiem atbilst tev?

Sabiedrība

Kādēļ “lokdauns” neglābs no strauja saslimstības pieauguma vēl vairākas nedēļas?

  Situācija ar Covid izplatību ir sliktāka, nekā gaidīts. To šodien apstiprināja arī apkopotā saslimstības statistika....

Līdz 15. novembrim stingrs “lokdauns” un komandantstunda; pagarinās skolēnu brīvlaiku

  Krīzes vadības padome pirmdien, 18. oktobrī, uzklausot veselības un citu nozaru speciālistus, lēma, ka ir...
Foto:Flickr.com/Michel Filion/CC

Bezvēsts pazudušo Zemgales iedzīvotāju pēc 2 mēnešiem atrod mirušu

  Valsts policija pārtrauc meklēt 1994. gadā dzimušo Ģirtu Lorencu. Vīrietis diemžēl tika atrasts bez dzīvības...

Ivo Fomins beidzot komentē incidentu Tukuma koncertā

  Šī gada 16. oktobrī Tukuma kultūras namā notika dziedātāja Ivo Fomina un viņa grupas albuma “Cilvēks” turnejas...

Kauns, ka medicīnā ir šādi cilvēki: Par fiktīvu vakcināciju Vidzemē aiztur divas darbinieces

  Turpinot mērķtiecīgu darbu saistībā ar fiktīvas vakcinācijas gadījumu atklāšanu, Valsts policija pagājušajā nedēļā Cēsīs un...
Foto:Pexels.com/CC

Pieļauj, ka pedofils darbojies visā Latvijā: Ventspils pusē apcietina vīrieti, lūdz atsaukties cietušos – FOTO

  Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Ventspils reģionālās nodaļas lietvedībā atrodas kriminālprocess par seksuāla...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 19. oktobris

  Dienas pirmajā pusē gatavojies jaukam pārsteigumam. Radošā darbā sekmes un pašizpausmes iespējas būs teicamas. Tu...
Foto:Australiaentertains.com.au

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 18. oktobris

  Planētu stāvokļa dēļ palielināsies enerģijas krājumi, taču reizē kļūsim emocionālāki, būs grūti savaldīt jūtas. Un...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 17. oktobris

Šī diena izvērtīsies labvēlīga mērķtiecīgam darbam. Viegli spēsi kontrolēt savas emocijas, nebūs viegli novirzīt tevi...

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 18. – 24. oktobris

  Jau oktobris aizsoļojis pāri pusei un zelta rudeni sola nomainīt kailie koki, lielāks drēgnums un,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 16. oktobris

Šodien būs iespējams uz dažādām lietām un problēmām paraudzīties no cita skata punkta. Iespējams, varēsi...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 15. oktobris

Planētu mijiedarbības dēļ šodien var būt nedaudz apgrūtināta loģiskā domāšana, savu ideju un domu izskaidrošana...

Mājai un Dārzam

Sinoptiķim Bricim visai dažādas ziņas par šonedēļ gaidāmo laiku – VIDEO

  Iepriekšējās dienās ziņās jau izskanējušas prognozes, ka šonedēļ Latvijā gaidāms pirmais sniegs, tāpat iespējamas rudens...

Sinoptiķi nāk klajā ar pavisam jaunām ziņām par laiku turpmākajās dienās

Šajā nedēļā laika apstākļi būs mainīgi - gaidāmas gan pāris siltas dienas, kad termometra stabiņš...
Foto:Flickr.com/Robert Couse-Baker/CC

Šonedēļ laiks būtiski mainīsies, brīdina par nakti uz otrdienu

  Sinoptiķis Jānis Trallis savā "Twitter" kontā ieskicējis to, kāds laiks būs šonedēļ, īpaši izceļot nakti...