Dāmas un objektīvs ir kā cimdiņš un roka – kā radīti viens otram. Vizuāla bilde palīdz parādīties reizēm paslēptajam skaistumam, kas dus dvēselē un gaida, kad to ieraudzīs. Tieši tādēļ fotogrāfijas māksla ir veids, kā pamodināt guļošo supermodeli ikvienā no mums. Lai to izdarītu, vēlams ievērot vairākus noderīgus paņēmienus, ikdienas amizantās fotosesijas padarot par pietiekami profesionālām un kvalitatīvām savās un līdzcilvēku acīs.

 

Vide – komponents noskaņai.

Rudenīgs lapu karnevāls vai sniega kupenu skrējiens – katram gadalaikam, vietai un laikam pieder sava īpašā harizma. Taču īpašās vides atrašana rada nepieciešamo fotogrāfijas noskaņu. Ja vēlies iemūžināt rudens burvību, nepietiek vien paņemt saujā kļavas lapu. Varbūt gadalaiks izteikti dzīvo arī vientuļā sētā, pilsēta centrā starp lielveikaliem vai Tavā mājas pagalmā! Atrodi īpašo vidi un parādi noskaņu no sava neparastā redzējuma. Tas radīs vēl lielāku realitātes sajūtu gan Tev, gan tiem, kas fotogrāfiju apskatīs pēc tam.

 

Centrēšana, izceļot galveno.

Zināms, ka pareizs kompozicionālais izkārtojums piesaista skatienu un notur to daudz ilgāk nekā tikai dažas sekundes. Tādēļ svarīgi, ko fotogrāfijā vēlies izcelt. Ja tā esi Tu pati, labāk izvēlēties centrālo pozīciju, pielietojot zelta griezuma likumu – vizuāli sadalot fotogrāfiju trīs aptuveni vienādās daļās, piemēram, debesīs, zemes daļā un centrā daļā, kurā Tu atradīsies bildē. Ja vēlies „piesiet aci” kaut kam savdabīgam, piemēram, ainavai, priekšmetam vai fona detaļai, der padomāt par fotografēšanu no cita skatupunkta jeb rakursa, kur centrēšanu labāk neizmantot. Atrodies jūras krastā ar vējā plīvojošiem matiem un zīda kleitu mugurā? Tad pamēģini fotografēt tā, lai bildē redzētu tikai Tavu seju, matus un daļu līdz krūškurvim, bet tālumā sniegtos jūra un smiltis. Romantisma notis garantētas!

 

Faktūras īpatnības.

Reizēm fotogrāfijas savdabīgo odziņu rada neparastas detaļas, piemēram, faktūra. Pastaiga lietū pa vecpilsētas bruģi, satīšanās baltos palagos kā seno grieķu dievietei vai lēkāšana pa peļķēm – arī materiāla īpatnību izcelšana fotogrāfiju padara profesionālu un acij tīkamu. Tādā veidā ikviens, kas vēro bildi, asociē to ar pašu vidi un emociju tajā, piešķirot kvalitātes standartu Tev kā fotogrāfei un darba galvenajai varonei.

 

828b261c5e0f1c012694c2ecf6f4df66

 

Dabisko un mākslīgo līdzekļu pielietošana.

Cerētās saules vietā dienai uzbrūk negants mākonis, visu padarot pelēcīgu un drūmu? Izmanto to savā labā! Ja Tev ir pieejams profesionālais vai pusprofesionālais fotoaparāts, atrodi režīmu „white balance” un pielāgo to savām vajadzībām – vai tas būtu auto režīms, luminiscence, dienasgaisma vai apmācies laiks. Padomā arī par gaismas jūtību jeb ISO – dienasgaismā labāk izmanto ISO 400, savukārt telpās 200. Savukārt vakara izklaides iemūžināšanai centies pielietot pēc iespējas mazāk zibspuldzi, bet gan izmantot mākslīgās gaismas avotus – lampas, sveces, spuldzes un citus gaismu izstarojošus priekšmetus. Maksimālam efektam izmanto statīvu, jo tumšā vidē fotografēšanai nepieciešams ilgāks ekspozīcijas laiks, tādēļ svarīgi kameru neizkustināt. Profesionālajos fotoaparātos vari eksperimentēt arī ar ekspozīcijas kompensāciju (+/-), piešķirot papildus vai atņemot lieko gaismu noteiktām vietām.

 

Līnijas un krāsas

Rīkojot fotosesiju, lūko pēc interesantām detaļām, lai piešķirtu attēlam vitalitāti. Koši oranžs mētelis, tirkizzilas kurpes, Dženisas Džoplinas brilles un skatlogs fonā – kāpēc gan ne? Spēcīga fotogrāfija ne vienmēr tiek radīta ar modernāko aparātu. Parasti par to jāpateicas paša autora idejām un izdomai. Mēģini saskatīt neparastas līnijas un laukumus, kas kalpos par lielisku fonu vai tieši otrādi – izceļamo objektu fotosesijā, kombinējot to ar pašu modeli.

 

Meikaps palicis mājās – ko nu?

Absurds ir pieņēmums, ka uz fotosesijām jānāk ar saviem labākajiem grima krājumiem. Bilde var izdoties brīnišķīga arī tad, ja tonālais krēms izbeidzies un acu ēnas pa ceļam izkritušas no somiņas. Pumpa uz vaiga šķiet neciešama? Fotogrāfējies no otras puses! Lūpas nav pietiekami sārtas? Viegli iekod tajās, lai asinsrite liek tām kļūt izteiktākām. Mati savēlušies pamatīgā mudžeklī? Varbūt laiks parādīt fotogrāfijā to lauveni, kas Tevī iegrimusi dziļā snaudā. Variēt iespējams arī ar gaismu un ēnu, akcentējot tās sejas daļas, ko vēlies paradīt, vai noslēpjot nevēlamās. Viss atkarīgs no tā, kādu fotogrāfiju vēlies radīt.

 

Skaistumam jāpalīdz uzplaukt – un fotogrāfija ir lielisks palīglīdzeklis tā sasniegšanai. Vai arī Tu jau gatavojies nākamajai fotosesijai? 

Iepriekšējais rakstsPuišelis vai vīrietis? 21 pazīme, kā noskaidrot, kas ir tavs partneris
Nākamais rakstsEksperti: ielaists celulīts var nodarīt organismam būtisku kaitējumu