Jau izsenis cilvēki ir centušies atstāt dažādas zīmes, vēstījumus un citas paliekošas vērtības. Cilvēki laika gaitā radījuši tik daudz dažādu brīnumu, ka par daudzām no šīm lietām vēl šodien varam izbrīnā ieplest acis. Cilvēce ir paveikusi patiešām lielus varoņdarbus un aizvien turpina to darīt. Šis saraksts būs vien neliela vēstures daļa un daļa no mūsdienu dzīves…

 

Mikročips

1430780-bigthumbnail-2340ylblkdas
Foto:Dalje.com

Pasaules brīnumi lielākoties saistās uzreiz ar kaut ko lielu un iespaidīgu, taču ne viss ir tieši tāds. Piemēram, mikročips. Tas ir tik mazītiņš priekšmets, taču pasaulē jau paspējis daudz ko mainīt. Mikročipi, mikroshēmas… Lai gan par tiem ikdienā neiedomājamies, tomēr arī paši tos aktīvi lietojam, izmantojam un bez tiem mūsdienu dzīve būtu krietni vien citāda – ne uz pusi tik attīstīta. 

 

Interstate 70

Foto:En.wikipedia.org
Foto:En.wikipedia.org

ASV slavenākā šoseja, kuru sāka veidot ap 1956. gadu, bet pabeidza vien 1992., ir cilvēka spēju apliecinājums un viens no lielākajiem projektiem, kādu jelkad realizējušas ASV. Aptuveni 4500 km garā šoseja ved caur 10 štatiem. Tā varētu šķist vienkārša šoseja, tomēr būvēšana caur kalniem un klintīm nudien bija ārkārtīgi sarežģīta un laikietilpīga pat mūsdienu tehnikai.

 

Rašmora kalns

Foto:Britannica.com
Foto:Britannica.com

Tas izceļas ar to, ka ir viens no lielākajiem cilvēka radītajiem brīnumiem, jo ir milzīgs un ticis rūpīgi veidots. Četru ASV prezidentu (Džordžs Vašingtons, Tomass Džefersons, Teodors Rūzvelts un Ābrahams Linkolns) ģīmetnes tika izkaltas akmens klintī. Pie tā strādāja simtiem cilvēku un darbi ilga daudzus gadus. Šis kalns reprezentē pirmos 130 gadus ASV vēsturē. 

 

Sfinksa un piramīdas

Foto:Whatcanilearnttoday.wordpress.com
Foto:Whatcanilearnttoday.wordpress.com

Tā aizvien tiek uzskatīta par vienu no lielākajiem brīnumiem pasaulē. Sfinksa ir akmens piemineklis, ko būvējuši senie ēģiptieši tūkstošiem gadu senā pagātnē un ir saglabājušās, apskatāmas vēl šodien. Tāpat kā piramīdas, Sfinksa ir viens no vecākajiem cilvēka radītajiem brīnumiem un pelna tūristu atzinību vēl aizvien. 
Arī piramīdas ir senās civilizācijas apliecinājums. Iespaidīgas un tajā pašā laikā diezgan mistiskas. Turklāt apzinoties, ka senatnē nebija nedz tādas tehnikas, nedz iespēju, taču piramīdu uzcelšanai tas nav traucējis.

 

Habla teleskops

Foto:Bigbangtheory.wikia.com
Foto:Bigbangtheory.wikia.com

Tas  jau vairāk nekā 10 gadus ir mūsu acis Visumā, ļaujot apskatīt tādus kosmosa plašumus, par kādiem agrāk astronomi varēja tikai sapņot. Tas spēj fotografēt tālas planētas un sniegt izpratni pētniekiem, kā darbojas Visums un kā to labāk pētīt.

 

Starptautiskā Kosmosa stacija (SKS)

Foto:En.wikipedia.org
Foto:En.wikipedia.org

Kopš brīža, kad cilvēce pirmo reizi ieraudzīja debesīs zvaigznes, tā vienmēr sapņojusi reiz nokļūt starp tām. SKS ir solis ceļā uz to – tā ir kā apliecinājums lielvalstu spējai strādāt kopīgi lietas labā. Lai gan šobrīd SKS ir mājas vien dažiem kosmonautiem, kuri regulāri mainās, tā varētu būt kā platforma arī tālākai kosmosa civilizācijai.

 

Lielais Ķīnas mūris

Foto:Archaeologynewsnetwork.blogpost.com
Foto:Archaeologynewsnetwork.blogpost.com

Tas vēl aizvien ir lielākais cilvēka mākslīgi radītais veidojums uz zemes. Mūris ir tik liels, ka to iespējams redzēt pat no kosmosa. Tas kalpo kā apliecinājums tam, ka cilvēka spējām patiesībā nav robežu, mēs varam jebko. Un par to ir vērts atcerēties tad, ja kādu reizi nolaižas rokas. Pie sienas izveides darbojušies simtiem tūkstoši cilvēku.

Iepriekšējais raksts7 veselīgi un garšīgi salāti pavasara vitamīnu devai
Nākamais rakstsKas patiesībā ir bārdainā Eirovīzijas uzvarētāja Končita Vursta?