Tuvojoties jebkuriem svētkiem, vēlamies tos padarīt īpašus – dekorēt mājokli atbilstoši svētku motīvam, uzpost svētku galdu, pasniegt svinīgu maltīti, un Lieldienas tam nav izņēmums. Visas sentēvu dekorēšanas metodes ir goda lieta. Izplaukuši bērzu zari, tikko dīgusi zāle, zaļi stādiņi, asniņi un olas. Viss kā pēc grāmatas, tikai jaunās skaņās. Ar saskaņotiem traukiem, ar apaļām formām un zila vakara krāsu. Dekoratore Baiba Prindule-Rence dalās ar saviem ieteikumiem, kā vislabāk dekorēt savu svētku galdu Lieldienās, iedvesmojoties no K Senukai veikala preču sortimenta.

 

  1. Olas, dažādās interpretācijās, dzīvas, nedzīvas, pūstas vai šokolādes, lampiņu virtenē vai uz galda kartes, bet olām ir jābūt, ja nav īpaši daudz laika, tad var arī brūnas, dabiskums kā mūžīgā tendence. Ja ir laiks, tad no plūškoka tējas var iegūt arī tumši zilganas nokrāsas olas, bet no sarkanajiem kāpostiem ir maigi violetas un no sīpoliem.

 

  1. Zaļumiņi ir mazais pavasara vēstnesis, kas obligāti jāiekļauj noformējumā, bez zaļumiņa nekur. Šajā klājumā tie ir mazi pavasara puķīšu stādiņi, kas salikti stādāmajos trauciņos.

 

  1. Šogad, ne tikai Lieldienās, bet arī kopējās gada tendencēs savu balsi piesaka dūmakaini zilā krāsa. To var brīvi kombinēt teju ar visām krāsām, bet vislabāk tā sader ar pelēko. Lai panāktu lielāku zilās krāsas ietekmi galda klājumā – uz galda stūra ir uzklāts priekšautiņš.

 

  1. Pārsteidz draugus vai ģimeni un servē katram no viesiem mazliet citādu sēdvietu. Izmanto vienas un tās pašas tonalitātes traukus un formas, bet pārsteidz katram padomājot par kādu atšķirīgu iezīmi.

 

  1. Galda noformējumā vienmēr ir tāds zelta trijnieks, kuru nevajag pazaudēt. Šoreiz tā ir viena faktūra – gaišs koks, krāsa dūmakaini zili pelēka un trauku krāsa – pamatā balta. Ja ievērosiet katrā savā galda klājumā šo trīs-faktūru likumu, tad teju nekad nevar nošaut greizi.

 

  1. Pavasarim piestāv akvareļi. Uz akvareļpapīra un ar akvareļkrāsām pat netalantīgākais cilvēks darīs brīnumu lietas. Galvenais ļoti necensties, tad var arī nesanākt.

 

  1. Arī par krēsliem ir jāpadomā, ja tie nav tie paši fotogēniskākie vai ērtākie krēsli, visu vienmēr glābj sedziņa vai spilveni.

 

  1. Dizaina tendence jau vairākus gadus ir trauki un dizaina priekšmeti ar burtiem, arī šo tendenci var atrast K Senukai veikalā.

 

KSenukai_Lieldienu_padomi_1 KSenukai_Lieldienu_padomi_2 KSenukai_Lieldienu_padomi_3 KSenukai_Lieldienu_padomi_4 KSenukai_Lieldienu_padomi_5

 

K Senukai kopā ar Baibu Prinduli-Renci vēl visiem priecīgas Lieldienas!

Iepriekšējais raksts3 lieliskas receptes Lieldienu brīvdienām
Nākamais rakstsSvarīgi! Kur saņemt medicīnisko palīdzību Lieldienu brīvdienās?