Jūra nav tikai rāms spogulis vai sabangotu putu klajums – dažkārt tajā notiek tik baisas un dīvainas lietas, ka vēl mūsdienās nav skaidrs, kas īsti notika. Šoreiz iepazīsimies ar vienu no baismīgākajiem stāstiem jūrniecības vēsturē, par kuru spekulācijas nerimst vēl teju 70 gadus vēlāk.
Bija 1947.gada jūnijs, II Pasaules karš bija nesen beidzies un Nīderlandes kravas kuģis Ourang Medan (tulkojumā no indonēziešu valodas “Vīrs jeb cilvēks no Medanas”) atradās Indonēzijas teritoriālajos ūdeņos. Pēkšņi no tā ar Morzes koda palīdzību tika noraidīts izmisīgs ziņojums: “Virsnieki, ieskaitot kapteini, guļ miruši karšu telpā un uz komandtiltiņa. Iespējams, visa apkalpe ir mirusi”. Pēc brīža sakarnieks no kuģa jau pa radio īsi paziņoja: “Es mirstu”. Vairāki britu, Nīderlandes un ASV kuģi uztvēra šos signālus un pēc vairākām stundām amerikāņu kuģis Silver Star sasniedza Ourang Medan. Pēc neveiksmīgiem mēģinājumiem ar skaņu un gaismu pievērst apkalpes uzmanību, tika nolemts uz baiso kuģi doties nelielai komandai glābšanas laivā. Atradums šokēja..
Kuģis bija pilnībā neskarts, uz komandtiltiņa vēl skanēja radio, bet visapkārt gulēja līķi. Vēl vairāk to bija pie kravas telpas, ieskaitot suni, kurš stāvēja uz visām četrām kā sastindzis un šķietami ostīja gaisu. Mirusī apkalpe bija sastingusi nedabīgās pozās, lūkojoties uz sauli, mutēm vaļā un šausmās pārvērstām sejām. Nevienam nebija ne vismazākā ievainojuma. Sakaru telpā atrada arī ziņas sūtījušo vīru – ar roku uz Morzes koda atslēgas, plaši atplestām acīm un atņirgtiem zobiem.
Silver Star apkalpe centās iekļūt arī kravas telpā, taču atskanēja sprādziens. Rūpēs par savu drošību vīri bīstamo kuģi atstāja un jau pēc dažām minūtēm tas nogrima okeāna dzelmē.
Ir droši zināms, ka kuģis ar šādu nosaukumu nekad nav eksistējis, kas paver ceļu dažādām sazvērestības teorijām. Viena no tām – ar to transportēts kas īpaši slepens, iespējams, kādas armijas vajadzībām.
Bet kas varēja izraisīt visas apkalpes nāvi un kuģa nogrimšanu? Daži izskaidrojumi:
- Kuģis varēja būt iesaistīts ķimikāliju kontrabandā – kālija cianīda un nitroglicerīna, vai pat karā izmantotās nervu gāzes transportēšana ir ļoti bīstama. Kravas tilpnē varēja iekļūt jūras ūdens, kas, reaģējot ar ķīmiskajām vielām, varēja izsaukt dīvainās nāves.
- Oglekļa monoksīds. Apkalpes nāvi varēja izraisīt neliels ugunsgrēks vai bojājums kuģa katlu sistēmā. Tas gan šķiet maz ticams, jo to, visticamāk, būtu atklājusi Silver Star apkalpe.
- No plaisas okeāna dibenā izplūstošā metāna gāze vienā mirklī nosmacēja visu apkalpi. Tomēr kurš tam noticētu?
- Citplanētieši – stāsts 1950.-tajos gados parādījās vairākos žurnālos, kā Fate Magazine. Publikācijā izskanēja spekulācijas par kosmosa viesu saistību ar dīvainajām nāvēm uz Ourang Medan.
Nav oficiāli pierādīts, ka tas patiešām noticis un Ourang Medan eksistējis, taču nav arī dūmu bez uguns. Baisā leģenda turpinās dzīvot, kamēr netiks pierādīts pretējais.