Pazīstamais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs no Viļakas savā interneta blogā stāsta par maija mēnesī gaidāmo laiku. Dabas zīmju vērotājam ir sakāms kas būtisks par laiku maijā

Ticējums saka, ja maija sākums silts, tad mēneša beigas vēsas un otrādi. Ja Lapu mēnesis slapjš un lietains, tad sauss jūnijs un septembris. Maijā vidēji reizi septiņos gados atkārtojas “ievzieda vēsums”, kad naktīs ir salnas, bet dienās lietus, krusa un nereti arī snieg “dzeguzes vai bezdelīgas sniegs”. Šogad “ievzieda vēsumu” jau piedzīvojam aprīlī. Miglas maijā paredz auglīgu vasaru, bet pērkons – bagātu. Ja ziedu mēnesī birst krusa, tad vasara vēsa un lietaina.

Atbilstoši novembrim un ziemas galvenajam mēnesim janvārim, kā arī pirmajam pavasara mēnesim martam, tad maijs rādās būt siltāks kā parasti. Nokrišņu sadalījums nevienmērīgs, bet pārsvarā normas robežās.

Maija pirmajā pusē līdz Jeremijam (14. maijs), laikapstākļi nepastāvīgi. Mēneša sākumā, līdz Staņislava dienai (8. maijs), saule mīsies ar mākoņiem un temperatūra dienas laikā robežās no plus 8 līdz plus 15 grādiem. Dažās naktīs debesīm skaidrojoties iespējama neliela salna. Nokrišņi īslaicīgi, bet dažviet tie var būt stipri. Mēness fāzēm mainoties (augošs pilnmēness), laikā pēc Niklāva (9. maijs), mazāk nokrišņu, vairāk saules un temperatūra no plus 14 līdz plus 20 grādiem.

Mēneša vidū, pilnmēnesī, varētu sagaidīt nepastāvīgus, bet īsti vasarīgus laikapstākļus ar gubu mākoņiem, pērkona negaisiem un temperatūru robežās no plus 22 līdz plus 27 grādiem. Šajā laikā arī naktis siltas un tas būs ābeļzieda un dārzāju stādāmais laiks.

Mēneša otrajā pusē laikapstākļi mainīgi. Lai arī vēl ap Mokeju (23. maijs) temperatūra dienas laikā var paaugstināties līdz plus 25 grādiem, tad laikā ap Urbānu (25. maijs) kļūs vēsāks. Nokrišņi īslaicīgi, bet reizēm tie var būt kā stipras lietusgāzes, kuras pavadīs pērkona ducināšana. Vēlāk, mēneša beigās, pārsvarā sauss, silts un saulains. Temperatūra dienas laikā robežās no plus 18 līdz plus 23 grādiem.

Raugoties tālāk, tad atbilstoši dienvidrietumu vējam un bezvējam Jurģos (23. aprīlis), kā arī māllēpju agrai ziedēšanai martā un ievziedam aprīlī, tad varētu būt viena no siltākajām vasarām, ar bagātiem nokrišņiem un pērkona negaisiem.

Iepriekšējais rakstsSinoptiķi pastāsta par notikumiem turpmākajās dienās
Nākamais rakstsTavs horoskops veiksmīgai dienai – 2. maijs