Masāža ir sens enerģijas apmaiņas un ārstniecības veids. Pieskāriens spēj radīt sāpes vai patīkamas sajūtas. Ar masāžas palīdzību iespējams ne tikai atbrīvoties no ikdienā uzkrata stresa un satraukuma, bet arī dziedēt depresiju, fiziskas kaites, palīdzēt tikt vaļā no celulīta vai liekā svara.
Masāža tonizē, uzlabo pašsajūtu, atjauno iekšējos enerģijas resursus, kas:
liek organismam atjaunot sevi, uzlabo vielmaiņu, nomierina nervus, palīdz novērst sāpes un enerģijas sabiezējumus, atslābina saspringtos muskuļus, likvidē traumu sekas un deformācijas, attīra organismu, aktivizē organisma enerģijas ražošanu, mazina nogurumu, iztaisno mugurkaulu, pilnībā relaksē un atjauno iekšējos patīkamo emociju resursus, pazemina asinsspiedienu, stiprina imūnsistēmu, mazina migrēnu, atvieglo pēcoperācijas sekas, mazina onkoloģisko slimību blakusparādības, uzlabo miegu.
Lai gan daudzi uzskata, ka masāža, tas ir ieziest krēmu vai eļļu, patiesība ir citādāka. Masēt, pirmkārt, ir emocionāli un fiziski nogurdinošs darbs. Otrkārt – nepietiek vien tikai ar pirkstiem pabungāt un paspaidīt ādu, svarīgi ir pārzināt īstos punktus, izjust, kurā vietā ķermenim ir visvairāk nepieciešama masāža, kā arī svarīgs ir tās veids, virziens un stiprums.
Masāžas pamatā ir četru veida paņēmieni:
- Glaudīšanas
- Berzēšanas
- Mīcīšanas
- Vibrācijas
Lai masieris varētu uzsākt savu darbu, vispirms ir jāievāc informācija par pacienta veselības stāvokli: par pārciestajām slimībām, viņa problēmām, sajūtām, dzīvesveidu. Masāžas speciālista rokām jāizjūt visu. Jāzina, ka ne katram der masāža, ne vienmēr tā var palīdzēt pie pacienta/ klienta konkrētajām sūdzībām un ierašanās iemesla. Ja tiek izmantots nepareizs un nemākulīgs masāžas veids, tad var panākt tikai pretēju efektu: nevis uzlabot, bet tikai pasliktināt pacienta stāvokli. Tāpēc ne tikai masierim ir jābūt pieredzējušam un kompetentam, bet arī pacientam jārunā atklāti par savām sāpēm, raizēm un sajūtām.
Lai spētu masēt kādu, ir jābūt spēcīgām, prasmīgām un jūtīgām rokām. Un ne tikai – svarīga ir bioenerģētiķa prasme – spēja izjust enerģiju un ķermeņa enerģijas „caurumus”.
Katram ir savs enerģētiskais lauks. Ja pacientam ir sāpes, šis lauks nav labvēlīgs, tāpēc jāprot arī attīrīt telpu no šādas enerģijas.
Masāžu veidi ir daudz un dažādi, bet galvenais, ir spēja ieklausīties sevī, savās sajūtās un uzticēties masierim.
Daži ieteikumi:
- Ja ir vajadzība samazināt svaru, ar masāžu vien būs par maz. Svarīgi apvienot ar pareizu diētu, tējām, un stingru apņemšanos.
- Celulīts nav tikai dūšīgajiem. Tas var būt arī tievajiem un slaidajiem cilvēkiem. Masieris spēj strādāt ar šādām problēmzonā, tomēr arī pašam pacientam ir jānāk talkā ar dzīvesveida uzlabošanu.
- Rezultātu nevajag gaidīt uzreiz pēc pirmās masāžas ( izņemot SPA un ekstra relaksējošajām, austrumu masāžām – ja nav lielu problēmu ar enerģiju un fiziskajām skādēm ). Standarts ir 10 reižu pamatkurss, kuru sadala 21 dienu periodā.
- Ja ir sēdošs darbs, tad masāžas kursu vajadzētu apmeklēt vismaz 2 reizes reizes gadā.
- Pēc iespējas biežāk jādedzina telpās sveces ne tikai noskaņai, bet arī lai veidotu labvēlīgu enerģētisko lauku. Protams, svecēm jābūt no dabiskām izejvielām. Naftas produkti neder!
- Masiera ieteikumos noteikti jāieklausās! Ja, piemēram, ir iekaisis kāds nervs, bet pēc masāžas tiek iets vēsa vannā, tad var vainot tikai sevi vien pats par secīgām sekām…
- Pēc masāžas paplašinās asinsvadu kapilāri. Organismam pie tā ir jāpierod.
Interesanti fakti par masāžu
- Masāža, iespējams, ir vissenākais medicīnas aprūpes veids – seno ēģiptiešu kapu zīmējumos ir redzami cilvēki, kas tiek masēti.
- Kādā Ķīnas senajā Medicīnas grāmatā, kas tapusi 2 700 gadus pirms mūsu ēras, ir rakstīts: „Ieteicama ādas un ķermeņa masāža”.
- Ja katru dienu cilvēks no rīta sev paberzē ausu ļipiņas, viņš aktivizē enerģiju un veic lielisku mini masāžu, jo ausu ļipiņās atrodas ļoti daudz aktīvie punkti, kas atbild par dažādām orgānus sistēmām, emocijām un imūnsistēmu.
- Vienu stundu gara masāža ir līdzvērtīga veselīgam 7 – 8 stundu garam miegam.
- Kāds iedzīvotājs ( Bobs Houps ), kas nodzīvoja ļoti sprigans līdz 100 gadu vecumam, uzskatīja, ka tas ir pateicoties tam, ka ikdienas dzīvesveidā bija iekļauta arī masāža.
- Mūsu ādu klāj aptuveni 5 000 000 dažādu skārienjūtīgu receptoru. Pirkstu galos vien ir 3 000.
- Patīkami masāžas pieskārieni veicina endorfīna izdalīšanos ( dabisks organisma pretsāpju un laimes hormons ).
- Masāža pirms sportiskām nodarbēm uzlabo sportista ātrumu un jaudu, samazina traumu iegūšanas risku.
- Sievietes biežāk nododas masāžai kā alternatīvam ārstēšanas līdzeklim.
Lai veselība!