Pagājušonedēļ Valsts policija pabeidza izmeklēšanu lietā par pensijas vecuma sieviešu aplaupīšanu, kas izdarīta šogad. Kāds vīrietis, uzdodoties par senlietu pircēju, bija iekļuvis senioru dzīvokļos, kur aplaupījis un apzadzis namu saimnieces. Izmeklēšanas laikā policija ieguvusi informāciju par kopumā trīs cietušām sievietēm. Aizdomās turētais atrodas apcietinājumā. Aiz restēm nonāk kāds kungs, kurš uz ielas uzrunājis kundzes gados. Kas notika tālāk?

Jau ziņots, ka Valsts policija bija saņēmusi informāciju par divām līdzīgām laupīšanām, kas izdarītas šā gada 25. februārī un 12. martā. Abos gadījumos noziedznieks ar viltu iekļuvis pensijas vecuma sieviešu dzīvokļos Rīgā, Aleksandra Čaka ielā, un viņas aplaupījis.

Noskaidrots, ka cietušās kundzes ar ļaundari bija iepazinušās uz ielas, un viņš uzdevies par senlaicīgu mantu pircēju. Iegūstot sieviešu uzticību, vīrietis noskaidrojis kundžu dzīvesvietas adreses un vēlāk ieradies pie viņām.

Tur ļaundaris piekāvis saimnieces, nolaupījis dažādus priekšmetus – naudu, gleznas, fotoaparātu, traukus un PSRS rubļus, un pametis notikuma vietu.

Saņemot informāciju par notikušo, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Austrumu pārvaldes likumsargi noskaidroja, ka abus šos noziegumus izdarījis 1962. gadā dzimis vīrietis, kas jau iepriekš sodīts par laupīšanu un pagājušogad atbrīvots no ieslodzījuma vietas.

Noskaidrojot vīrieša atrašanās vietu, šā gada 14. martā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Austrumu pārvaldes likumsargi viņu Rīgā, Imantas mikrorajonā, aizturēja. Veicot kratīšanu, pie vīrieša tika atrasta daļa no nolaupītajām mantām.

Lai identificētu citas iespējamās cietušās sievietes, Valsts policija aizdomās turētā fotogrāfiju izplatīja masu medijos. Pēc tam policijā pieteicās vēl viena cietusī sieviete, kura vīrieti bija atpazinusi kā savu pāridarītāju. Aizdomās turētais šogad līdzīgā veidā, uzdodoties par senlietu uzpircēju, bija iekļuvis viņas dzīvesvietā, kur nozadzis auskarus. Par laimi, šai sievietei nebija nodarīti miesas bojājumi.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess, kas kvalificēts pēc Krimināllikuma 176. panta pirmās daļas (par laupīšanu) un pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas (par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot dzīvoklī).

2024. gada 16. maijā kriminālprocess nosūtīts Rīgas Austrumu prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Tiesa aizdomās turētajam vīrietim piemērojusi drošības līdzekli apcietinājumu.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X , Threads

Iepriekšējais rakstsKrietni dārgāka datorpele par ierasto – vai bija tā vērts?
Nākamais rakstsTavs horoskops veiksmīgai dienai – 21. maijs