Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 26. maija plkst. 6.30 līdz 29. maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 198 izsaukumus – 108 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā 21 uz kūlas ugunsgrēku dzēšanu un 18 uz meža ugunsgrēku dzēšanu, 64 uz glābšanas darbiem, bet 26 izsaukumi bija maldinājumi.

Naktī uz pirmdienu, plkst. 03.35, VUGD saņēma informāciju, ka Rīgā no deviņstāvu dzīvojamās ēkas piektā stāva logiem nāk spēcīgi dūmi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ēkas piektajā stāvā deg dzīvoklis 50 m2 platībā un kāpņu telpa 10 m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji, izvedot cauri sadūmotai ēkai ar glābšanas maskām, no apkārtējiem dzīvokļiem izglāba 24 cilvēkus, no kuriem septiņi ugunsgrēkā cieta, kā arī evakuēja 10 cilvēkus. Izglābti arī divi suņi un kaķis. Dzēšanas darbu laikā dzīvoklī atrasti divi bojāgājušie. Plkst. 07.17 darbs notikuma vietā noslēdzās. Šogad ugunsgrēkos zaudētas jau 42 dzīvības.

Neilgi pirms pusnakts ugunsdzēsēji glābēji Rīgā no upes Daugava izcēla bojāgājušo un nodeva Valsts policijas amatpersonām. Šogad no ūdens izceltas jau 50 miruši cilvēki.

Svētdien plkst. 23.45 VUGD saņēma izsaukumu uz Malvu ielu Ogrē, kur divstāvu dzīvojamai mājai dega ārsiena, jumts un pie ēkas esošā malkas grēda 30 m2 platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas evakuējās trīs cilvēki, no kuriem viens ugunsgrēkā bija cietis un tika nodots NMPD darbiniekiem. Plkst. 01.14 ugunsgrēks tika likvidēts.

Svētdien plkst. 20.07 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Maskavas ielu Rīgā, kur divpadsmitstāvu dzīvojamās mājas ceturtā stāva dzīvoklī dega bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens 0,01 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās 30 cilvēki. Degšana tika likvidēta pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās.

Svētdien plkst. 12.43 tika saņemts izsaukums uz Cēsu novada Straupes pagastu, kur dega meža zemsedze vairāk kā 1 hektāra platībā. Notikuma vietā strādāja arī Valsts meža dienesta darbinieki un Inčukalna brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība.

Sestdien plkst. 17.03 saņemts izsaukums uz Preiļu novada Rušonas pagastu, kur dega saimniecības ēka ar kokapstrādes iekārtām, graudu priekšapstrādes iekārtas, graudu kalts, graudu kombains, graudi, dažāda lauksaimniecības tehnika un rezerves daļas. Kopējā degšanas platība bija 600 m2. Notikumā strādāja 12 ugunsdzēsēji glābēji un plkst. 20.14 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 15.46 VUGD saņēma izsaukumu uz Saulkrastu novada Saulkrastu pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies mežā un tas dega 500 m2 platībā. Ugunsgrēka vietā cieta viens cilvēks, kurš nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Pēc divām stundām darbs notikuma vietā pabeigts.

Plkst. 15.23 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Rīgas ielu Smiltenē, kur divstāvu ražošanas ēkā dega skaidu novietne, jumta siltinājums, sausā zāle un skaidu putekļi. Kopējā degšanas platība bija 122 m2. Notikuma vietā strādāja 23 ugunsdzēsēji glābēji un plkst. 22.16 darbs notikuma vietā noslēdzās.

Plkst. 11.10 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Valmieras novada Rencēnu pagastu, kur divstāvu sabiedriskā ēkā bija izcēlies ugunsgrēks. Dega ēkas jumts 400 m2 platībā, otrais stāvs 400 m2 platībā un blakus esošās ēkas jumts 10 m2 platībā. Dzēšanas darbus apgrūtināja spēcīgais vējš. Ugunsdzēsējiem glābējiem no liesmu izplatības izdevās nosargāt tuvumā esošās ēkas. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās 12 cilvēki. Ugunsgrēka likvidācijas darbos piedalījās arī Rencēnu, Matīšu, Kārķu, Ēveles un Naukšēnu brīvprātīgie ugunsdzēsēji. Darbs notikuma vietā pilnībā noslēdzās pēc diennakti ilga darba.   

Piektdien plkst. 19.26 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Ozolciema ielu Rīgā, kur deviņstāvu dzīvojamā mājā izcēlies ugunsgrēks. Notikuma vietā konstatēts, ka deg trešā stāva dzīvoklis 20 m2 platībā. No degošā dzīvokļa ugunsdzēsēji glābēji izglāba vienu cilvēku, kurš bija cietis ugunsgrēkā. Līdztekus no ēkas evakuēti 32 cilvēki. Plkst. 21.19 darbs notikuma vietā noslēdzās.

Piektdien plkst. 12.30 saņemts izsaukums uz Dobeles novada Auru pagastu, kur bija notikusi divu vieglo automašīnu sadursme. Ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot hidrauliskos instrumentus, atbrīvoja vienu cilvēku, kuru nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Notikuma vietā sakārtoja ceļa braucamo daļu un plkst. 14.13 darbs notikuma vietā noslēdzās.

 

Sabiedrība

Imantā nežēlīgi nogalina vīrieti; policija lūdz sabiedrības palīdzību

  Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Pārdaugavas pārvaldē ir uzsākts kriminālprocess par smagu miesas bojājumu...

Ļoti svarīga ziņa visu pensiju saņēmējiem!

Latvijā katru gadu rudenī – 1. oktobrī - tiek pārskatīts pensiju apmērs, veicot pensiju indeksāciju....

Liels lūgums palīdzēt: Bez pēdām pazudusi jauna meitene no Pierīgas

  Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Pierīgas Austrumu iecirknis meklē bezvēsts prombūtnē esošo 2007. gadā dzimušo...

Valmierietis piedzīvojis savu laimīgo stundu un piepildīs sapni

  Rudens izvērties īpaši veiksmīgs kādam valmierietim, kurš Simtgades loterijas biļetē atklājis 10 000 eiro. Laimīgā biļete iegādāta Narvesen, Liepājas ielā...

Iespaidīgi jaunumi visiem “Rimi” pircējiem

Atbalstot klientus, kuri ikdienā iepērkas Rimi veikalos, Rimi attīsta klientu lojalitātes programmu un līdz 31. decembrim visā Baltijā ievieš daudzpakāpju Mans Rimi uzkrājumu...

Prognozes šai nedēļai iepriecinošas, tomēr ne tikai

Arī tuvākajās dienās gaidāmi mainīgi laikapstākļi. Darba nedēļa iesāksies mierīga, taču jau otrdien vakarā pietuvosies...

Horoskopi un Testi

mērkaķis

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 20. septembris

  Šī nav laba diena, lai uzsāktu ilgtermiņa saistības. Vislabāk šodien strādāt ar lietām, kas sniedz...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 19. septembris

Romantiskajā dzīvē dominēs praktiskums, kas atsevišķos gadījumos nāks tikai par labu. Emocionāli jutīsies droši un...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 18. septembris

  Tev priekšā ir pārsteigumu pilna diena! Prāts valdīs pār sirdi, kā rezultātā ik viens būs...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai: 18.-24. septembris

  Jau zināms, ka šonedēļ daba mūs palutinās ar skaistu atvasaru un siltu laiku! Nāc, aplūko,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 17. septembris

Dienas pirmajā pusē kļūsi pašpārliecinātāks. Spēsi veiksmīgi atrisināt visas problēmas, kas saistītas ar mājām, ģimeni...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 16. septembris

  Šī būs labvēlīga diena dažādām mākslas izpausmēm. Pat visparastākās dzīves situācijas spēsi uzlūkot daudz radošākā...

Mājai un Dārzam

Pat +22…+27 grādi! Sinoptiķis pastāsta, kuras būs siltākās nākamās nedēļas dienas

  Sinoptiķis Jānis Trallis vietnē "X" stāsta par šonedēļ gaidāmo - siltums būs patiesi iespaidīgs, īpaši...

Atkal kļūs siltāks, taču ir arī sliktas ziņas

Arī tuvākajās dienās gaidāmi mainīgi laikapstākļi. Darba nedēļa iesāksies mierīga, taču jau otrdien vakarā pietuvosies...

Sinoptiķiem ir jaunas zinās par turpmāko – prognoze 7 dienām!

Tuvākajās dienās un jaunnedēļ Latvijā gaidāmi mainīgi laika apstākļi. Piektdiena un sestdiena būs lielākoties saulainas,...