Aizvadītajās trīs diennaktīs, laika posmā no šī gada 20. janvāra plkst. 6.30 līdz 23. janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 128 izsaukumus – 37 uz ugunsgrēku dzēšanu, 63 uz glābšanas darbiem, bet 28 izsaukumi bija maldinājumi.

Svētdien no rīta VUGD saņēma informāciju, ka Bauskas novada Vecumnieku pagastā upē Taļķe, glābjot ledū ielūzušu suni, cilvēks arī ielūzis ledū. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties notikuma vietā, cilvēks virs ūdens vairs nebija redzams. Ugunsdzēsēji glābēji cilvēku atrada, izcēla krastā un nodeva NMPD mediķiem, kuru veiktie atdzīvināšanas pasākumi bija nesekmīgi un cilvēks bija gājis bojā.

Kamēr uz ūdenstilpēm ledus ir ļoti nedrošs un plāns, VUGD aicina iedzīvotājus pastaigām ar suni izvēlēties vietas, kas ir tālāk no ūdens un ledus.

Sestdien Augšdaugavas novada Ilūkstē no Ilūkstes upes tika izcelts bojāgājis cilvēks. Meklēšanas darbi tika veikti arī iepriekšējās dienās un vakar, sadarbībā ar brīvprātīgajiem, cilvēks tika atrasts un izcelts.

Sestdien ugunsdzēsēji glābēji Dobeles novada Krimūnas pagastā no Ālaves upes tika izcelts bojāgājis cilvēks, kurš nodots Valsts policijas darbiniekiem. Šogad ugunsgrēkos bojā gājuši 10, bet no ūdens miruši izcelti deviņi cilvēki.

Šonakt plkst. 1.23 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Buļļu ielu Rīgā, kur piecstāvu dzīvojamā mājā izcēlies ugunsgrēks. Notikuma vietā konstatēts, ka otrā stāva dzīvoklī deg sadzīves mantas 3 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas saviem spēkiem evakuējas divi cilvēki, no kuriem viens cilvēks ugunsgrēkā cieta. Plkst. 2.21 darbs notikuma vietā pabeigts. 

Piektdien plkst. 13.38 VUGD saņēma izsaukumu uz Valmieras novada Mazsalacas pagastu, kur trīsstāvu dzīvojamās mājā  dzīvoklī dega sadzīves mantas 10 m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta cilvēks. Plkst. 15.11 ugunsgrēks tika likvidēts.

Piektdien vakarā VUGD palīdzība bija nepieciešama Mārupes novada Salas pagastā, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums. Ugunsdzēsēji glābēji no automašīnām atbrīvoja trīs cietušos, kurus nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem.

Vakar VUGD palīdzība bija nepieciešama Tālavas ielā Valkā, kur Pedeles upē redzama nezināma viela. Ugunsdzēsēji glābēji, lai ierobežotu piesārņojuma tālāku izplatību, upē uzstādīja 22 absorbējošās bonas ~40 metru garumā. Notikuma vietā piesaistīts Valsts vides dienests.

No trešdienas līdz piektdienai, pieciem pēcpusdienā, ugunsdzēsēji glābēji Jēkabpils novada Ābeļos atsūknēja ūdeni no applūdušās teritorijas. Darbu rezultātā ūdens līmeni kritās. Vakarā darbi tika pārtraukti, jo sūknim bija nepieciešams veikt tehnisko apkopi. Par nepieciešamību turpināt ūdens atsūknēšanas darbus lēmums tiks pieņemts pirmdien kopā ar pašvaldību.

Aizvadītajās diennaktīs ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumiem, kuros dega sodrēji 12 ēku dūmvados.

Iepriekšējais raksts“Laiks strādā mums par labu!” – Sinoptiķim Bricim jaunas ziņas par šonedēļ gaidāmo
Nākamais rakstsNeilgi pirms cīņas par Eirovīziju parādās jaunas ziņas par dziedātāju Marku Rivu