Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 17. maija plkst. 6.30 līdz 20. maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 142 izsaukumus – 55 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā 11 kūlas ugunsgrēkiem un trīs meža ugunsgrēkiem, 63 uz glābšanas darbiem, bet 24 izsaukumi bija maldinājumi. Jaunās nedēļas ievadā saņemtas traģiskas ziņas

Vakar plkst. 22.12 saņemts izsaukums uz Krišjāņa Valdemāra ielu Rīgā, kur notikusi četru vieglo automašīnu sadursme. Ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot hidrauliskos instrumentus no vienas automašīnas atbrīvoja cilvēku, kuram Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi konstatēja nāvi. Ugunsdzēsēji glābēji sakārtoja ceļa braucamo daļu un plkst. 1.44 darbu notikuma vietā noslēdza.

Svētdien Varakļānu novada Murmastienes pagastā dega meža zemsedze 2,5 hektāru platībā. Meteorologi Latvijas austrumu daļas mežos brīdina par augstu ugunsbīstamību, tāpēc, atrodoties mežā, jābūt uzmanīgiem, jo pat mazākā dzirkstele var izraisīt ugunsgrēku.

Vakar Meldru ielā Rīgā no ūdenstilpes izcelts bojāgājušais, kurš nodots Valsts policijas nodarbinātajiem. Savukārt Dienvidkurzemes novada Vaiņodes pagastā saņemts izsaukums, kur dīķī slīkst cilvēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji cilvēku atrada apmēram četru metru dziļumā, astoņus metrus no krasta un izcēla no ūdens. Mediķi konstatēja cilvēka nāvi.

Naktī uz sestdienu, plkst. 5.22 saņemta informācija, ka Jelgavas novada Elejā no trīsstāvu dzīvojamās mājas dzīvokļa nāk dūmi. Notikuma vietā konstatēts, ka otrā stāva dzīvokļa vannasistabā dega sadzīves mantas 2 m2 platībā. Dzīvoklī atradās cilvēks, kas tika izglābts un ugunsgrēkā cieta. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 6.19.

Piektdien plkst. 11.59 VUGD saņēma informāciju, ka Robežu ielā Jelgavā no dzīvojamās mājas nāk dūmi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divstāvu koka dzīvojamās mājas otrais stāvs deg 60 m2 un pirmais stāvs 10 m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no ēkas izglāba cilvēku, kuru nodeva NMPD darbiniekiem, un suni, bet vēl divi cilvēki evakuējās pašu spēkiem pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās. No liesmām nosargāta blakus esošā ēka. Liesmu izplatīšanās ierobežota plkst. 13.33, bet darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 15.44.

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X , Threads

Iepriekšējais rakstsBrīvdienas noslēgušās ar lielu nelaimi galvaspilsētā
Nākamais rakstsKrietni dārgāka datorpele par ierasto – vai bija tā vērts?