Pēc garās un aukstās ziemas sezonas, skatoties spogulī, varam nebūt apmierināti ar to, kādu redzam savu sejas ādu. Tā var būt blāva, pelēcīga, sausa, neizskatīties pārāk veselīga.

 

Tieši šis laiks, kad ziema iet uz beigām un pavasaris ir durvju priekšā, ir tas brīdis, kad īpaši jāpadomā par sejas ādas labsajūtu un tās pareizu kopšanu. Vitamīnu rezerves līdz pavasarim ir izsmeltas, mazāk esam uzturējušies svaigā gaisā, mājokļi ilgstoši tikuši apkurināti — tas viss vairāku mēnešu garumā ietekmējis sejas ādas stāvokli un labsajūtu.

 

Seja — dzīvesveida spogulis

Āda, it īpaši sejas daļā, ļoti tieši un precīzi atspoguļo to, kā organisms jūtas, kā darbojas orgānu sistēmas, kāds ir dzīvesveids. Tāpēc vislabākais, ko var izdarīt, lai pavasari un vasaru sagaidītu ar veselīgu un mirdzošu sejas ādu, ir parūpēties, lai dzīvesveids būtu pēc iespējas veselīgāks.

 

  • Dzer ūdeni. Tas ir pamatu pamats, lai āda izskatītos labi, būtu mitrināta un veselīga. Ūdens ir jādzer regulāri, nevis jāgaida slāpes.

 

  • Izvēlies “krāsainu” un vērtīgu uzturu. Pārtika ir tā, no kuras viss ķermenis uzņem uzturvielas, tās nonāk arī ādā. Tāpēc pavasarī īpaši jāpaseko, lai uz šķīvja būtu gana daudz krāsainu dārzeņu, zaļumu, graudaugu, ar antioksidantiem bagātu produktu. Tagad ir labākais laiks, lai izlietotu saldētavās uzglabātos vasaras un rudens labumus. Labs papildinājums maltītēm būs produkti, kuros ir vērtīgie tauki — avokado, rieksti, sēklas, eļļas.

 

  • Atsakies no kaitīgiem ieradumiem. Sejas ādas stāvokli noteikti uzlabos tas, ja no dzīvesveida izslēgs tādus paradumus kā smēķēšana, alkohola lietošana, arī pārmērīgs cukura un balto miltu izstrādājumu patēriņš.

 

  • Ļoti būtisks ir miegs. Labs miegs ir viens no skaistuma stūrakmeņiem. Izgulējies cilvēks ne tikai jūtas, bet arī izskatās labāk. Šajā laikā jau tā var piezagties pavasara nogurums, tāpēc regulārs un veselīgs miegs ir ļoti būtisks, lai atjaunotu spēkus.

 

  • Samazini stresa līmeni. Stress kaitē ne tikai nervu sistēmai, bet arī atstāj nevēlamas pēdas uz sejas. Stresa ietekmē var pat rasties nieze, izsitumi un kādas hroniskas ādas kaites.

 

Nodrošini ādai atbilstošu un pilnvērtīgu kopšanu

Šobrīd arī ir īstais brīdis, lai pārskatītu savus sejas ādas kopšanas paradumus. Varbūt ikdienas aizņemtības dēļ sanāk izlaist kādus būtiskus soļus? Jāatceras, ka sejas ādai jānodrošina attīrīšana no rīta un vakarā, noņemot kosmētiku un netīrumus, arī jāveic mitrināšana un barošana.

Jāizmanto tikai savam ādas tipam piemēroti kopjošie līdzekļi. Tāpat regulāri jāveic sejas apstrāde ar skrubi. Pamanāmu efektu noteikti sniegs sejas maskas.

Pavasaris arī nāks ar spožākiem un siltākiem saules stariem, tāpēc jāatceras par sejas krēmu ar saules aizsargfaktoru (SPF), vislabāk izvēlēties krēmu jau ar SPF 30, kas sniegs vajadzīgo aizsardzību sejas ādai visas dienas garumā.

 

Ādas problēmu gadījumā dodies pie dermatologa

Ja pēc ziemas uz sejas ādas manāmas kādas nevēlamas pazīmes (plankumi, veidojumi, izsitumi), āda kļuvusi ļoti sausa, lobās, niez, tad labāk uzreiz doties pie dermatologa, nevis nodarboties ar pašārstēšanos. Dermatologs noteiks precīzu diagnozi un piemeklēs labākos ārstēšanas līdzekļus.

Simptomi uz sejas ādas var būt ziemas nogurdinājuma rezultāts, bet tikpat labi tā var būt kāda saslimšana, kurai dermatologs ieteiks ārstnieciskos sejas kopšanas līdzekļus, medikamentus. Dermatologs arī būs īstais cilvēks, pie kura konsultēties par to, kā pavasarī un vasarā labāk un efektīvāk aizsargāt sejas un ķermeņa ādu no saules. Dermatologs pie viena arī pārbaudīs dzimumzīmes, izslēdzot ļaundabīgu veidojumu iespējamību.

Iepriekšējais rakstsBērns pie zobārsta — 5 padomi vecākiem
Nākamais raksts4 padomi radošu fotogrāfiju uzņemšanai