Čārlzs un Kamilla sestdien, 6. maijā, tika kronēti par Lielbritānijas karali un karalieni Vestminsteras abatijā. Šo ceremoniju vēroja dēli princis Viljams un Harijs, kā arī pārējā karaliskā ģimene, un tā bija pirmā kronēšanas ceremonija kopš nelaiķa karalienes 1953. gadā.
Karalis Čārlzs III ir kronēts pēc apņemšanās veltīt savu dzīvi valstij vēsturiskā ceremonijā, kuru vēroja miljoniem cilvēku visā pasaulē. Kad uz suverēna galvas tika uzlikts Svētā Edvarda kronis, kas 1666. gadā tika izgatavots karalim Čārlzam II, Zirgu aizsargu parādē atskanēja sešu lielgabalu salūts. Tūkstošiem cilvēku visā valstī pievienojās korim “Dievs, sargi karali”.
Aplūko, kā Čārlzs un Kamilla karietē ieradās Vestminsteras abatijā:
Saseksas hercogs princis Harijs ieradās Vestminsteras abatijā uz sava tēva un pamātes kronēšanu, kamēr Megana Mārkla ar bērniem palika mājās ASV.
Ķermeņa valodas eksperts, vērojot Harija ierašanos abatijā, raksturojis viņu kā “pārgalvīgu bravūru”. Šī ir pirmā reize, kad Harijs kopā ar ģimeni apmeklē karalisko pasākumu kopš viņa pretrunīgi vērtētā memuāra “Spare” publicēšanas janvārī. Ģērbies uzvalkā, nevis militārajā uniformā, Harijs godinās karali Čārlzu un karalieni Kamillu vienatnē, jo viņa sieva Megana Mārkla ir izvēlējusies palikt Kalifornijā kopā ar abiem bērniem – princi Ārčiju un princesi Lilibetu.
Velsas princis Viljams un princese Ketrīna ieradušies Vestminsteras abatijā plaši smaidot par karaļa Čārlza III kronēšanu.
Velsas princis un princese šorīt ieradās Vestminsteras abatijā, un viņiem pievienojās viņu divi jaunākie bērni, astoņus gadus vecā princese Šarlote un piecus gadus vecais princis Luiss. Karaliskais pāris ieveda abus mazuļus abatijā, lai atzīmētu viņu vectēva vēsturisko dienu. Kopā ar citiem karaliskās ģimenes locekļiem topošais karalis un karaliene devās uz karaļa Čārlza III un Kamillas, karaļa laulātās, kronēšanas ceremoniju.
Šis notikums ir nozīmīgs pārim, kurš kādu dienu šādi aizvadīs savu kronēšanu, jo Viljams ir nākamais rindā uz troni. Keitas un Viljama vecākais bērns – deviņus gadus vecais princis Džordžs – darbojas kā viens no četriem karaļa Goda pāžiem. Gatavojoties savai svarīgajai lomai, Džordžs ieradās atsevišķi.
Dodoties uz pasākumu, pāris rūpīgi sekoja saviem diviem jaunākajiem bērniem. Ceremonijas laikā abatijā, Luiss un Šarlote stāvēja starp saviem karaliskajiem vecākiem.
Velsas princis un princese kronēšanas ceremonijā izgāja karaliskās drēbēs. 41 gadu vecā princese valkāja tumši zilu Karaliskā Viktorijas ordeņa mantiju ar sarkanu malu virs Aleksandra Makvīna izšūtas ziloņkaula zīda kreppakleitas.
Keitas sudraba stieņu, kristāla un sudraba pavedienu trīsdimensiju lapu izšūšanas galvassegu izstrādāja Džesa Koleta un Aleksandrs Makvīns.
Princis Viljams kā pulka pulkvedis valkāja tumši zilo Prievītes ordeņa mantiju virs sarkanās Velsas gvardes ceremonijas formas tērpa.
Dievkalpojuma regālijas atslēga tika pasniegta karalim, pirms viņš tika kronēts un svaidīts (process, kad iesvēta ar svētajām eļļām). Tie ietvēra dārgakmeņu zobenu, ko monarham nodeva apakšpalātas vadītājs. Vēl viens svarīgs dievkalpojuma laikā izmantotais simbols bija karaliskā mantija, kas tika uzlikta uz karaļa pleciem ar prinča Viljama palīdzību. Vēl viena svarīga investīcijas sastāvdaļa bija lode, kas ielikta monarha labajā rokā.
Svaidīšana bija vienīgais dievkalpojuma brīdis, kas netika pārraidīts televīzijā – kā tas notika arī 1953. gada jūnijā, kad tika kronēta karaliene Elizabete II.
Pēc kronēšanas karalis Čārlzs oficiāli ieņēma troni. Arhibīskaps nometās ceļos monarha priekšā, pirms nodeva savu ticību Čārlzam III.
Karaliene Kamilla tika kronēta neilgi pēc tam, kad princis Viljams un cilvēki visā valstī solīja uzticību karalim.
Tūkstošiem karalisko fanu uzgavilēja un aplaudēja, kad Bekingemas pilij tuvojās “Gold State Coach” ar karali Čārlzu III un karalieni Kamillu. Viņiem sekoja princese Anne, kura kā vadoņa miesassargs sekoja pajūgam ar zirgu, un citi vecākie karaliski trīs dažādās pajūgos. Iespaidīgā izstādē karaspēks un grupas, kas piedalījās gājienā, iegāja pils vārtos un ierindojās rindās, lai godinātu tikko kronēto suverēnu.