Beidzot pasaule sagaidījusi priecīgās ziņas un oficiālu apstiprinājumu – prinča Harija un Meganas Mārklas pirmdzimtais ir klāt!

Pirmdien, 2019. gada 6. maijā, plkst 05:26 (07:26 pēc Latvijas laika) Saseksas hercogiene laida pasaulē dēlu. Mazulis sver 3,200 kg.

Princis Harijs ir bijis līdzās sievai dzemdībās un par mazuļa piedzimšanu vispirms tika paziņots tuvākajiem ģimenes locekļiem. Pats laimīgais tēvs – princis Harijs paziņoja par ģimenes pieaugumu, sakot, ka šajā rītā piedzimis veselīgs puisēns un, ka māte ar dēlu jūtas ļoti labi. Harijs atzina, ka viņam tā bijusi vislieliskākā pieredze, kādu vien viņš kādreiz ir guvis, viņš apbrīno sievietes par to, ka viņas ir spējīgas dot dzīvību un atklāja, ka abi ar Meganu ir ārkārtīgi laimīgi. Saseksas hercogs pateicas ikvienam par laba vēlējumiem un līdzi jušanu. Par vārdu vēl tiekot domāts un Harijs sola, ka arī tas tiks paziņots pasaulei kā plānots – tuvāko pāris dienu laikā. 


Mazulis ir septītais rindā uz troni aiz Velsas prinča Čārlza, Kembridžas hercoga Viljama, viņa bērniem – prinča Džordža, princeses Šarlotes, prinča Luisa un Saseksas Hercoga Harija. Puisēns ir karalienes Elizabetes II astotais mazmazbērns. 

 

Mārkla pēdējo reizi publiskā pasākumā piedalījās 19. martā, kad viņa kopā ar princi Hariju apmeklēja Jaunzēlandes māju Londonā, lai godinātu Kraistčērčas terora uzbrukumā cietušos un bojā gājušos. Vēlāk tika izlaists oficiālais pils ziņojums par to, ka ar 20. martu hercogiene dodas dekrēta atvaļinājumā.

 

Jau ziņots, ka 11. aprīlī Bekingemas pils izdeva oficiālu paziņojumu par to, ka Saseksas hercogpāris vēlas mazuļa piedzimšanu vispirms izbaudīt privāti, nevis līdzīgi kā Kembridžas hercogiene Keita Midltone – pozēt pasaulei ar jaundzimušo rokās vien pāris stundas pēc dzemdībām. Ziņojumā bija rakstīts: “Saseksas hercogs un hercogiene ir ļoti pateicīgi par labvēlību, ko ir saņēmuši no cilvēkiem Apvienotajā Karalistē un visā pasaulē, gaidot bērna piedzimšanu. Viņu karaliskās augstības ir pieņēmušas personisku lēmumu saglabāt mazuļa dzimšanu privātu. Hercogs un hercogiene noteikti paziņos sabiedrībai par mazuļa piedzimšanu, tiklīdz būs izbaudījuši iespēju privāti nosvinēt mirkļus kā jaunajai ģimenei.”

Harijs un Megana aprīlī ievācās ģimenes jaunajā dzīvesvietā – Fragmoras kotedžā, Vindzorā. Viņi baudīs ģimeniskus mirkļus kotedžā ar skatu uz Fragmoras namu, kur norisinājās viņu kāzu ceremonijas vakara pieņemšana.

Par grūtniecību pāris paziņoja pērnā gada oktobrī. Kā tika ziņots Instagram oficiālajā @Kensingtonroyal kontā un 15. oktobrī izdotajā oficiālajā pils paziņojumā: “Viņa Karaliskās Augstības Saseksas hercogs un hercogiene ir priecīgi paziņot, ka Saseksas hercogiene gaida pasaulē ierodamies mazuli 2019. gada pavasarī.”

Saseksas hercogpāra kāzu ceremoniju, kas notika 2018. gada 19. maijā,  tiešraidē bija iespējams vērot visā pasaulē. Pēc laulību ceremonijas, kas notika Vindzoras pils Svētā Džordža kapelā, izbrauciena ar karieti un karalienes Elizabetes II rīkotās pēcpusdienas pieņemšanas, jaunlaulātie gaiši zilā, sudrabotā Jaguar E-Type Concept Zero automašīnā devās uz Frogmoras namu, kas atrodas Vindzoras pils teritorijā. Aptuveni 200 viesu pievienojās pārim uz vakara pieņemšanu 17. gadsimta Fragmoras namā.

Ekrānšāviņš no LiveNOW from FOX YouTube kanāla video https://www.youtube.com/watch?v=dxVXerqLKw4&t=3s

Lūk, kā kāzas svinēja princis Harijs un Megana Mārkla. FOTO

2017. gada 27. novembrī Bekingemas pils izdotajā ziņojumā tika oficiāli paziņots par Harija un Meganas saderināšanos. Ziņojumā tika teikts: “Viņa Karaliskā Augstība Velsas princis priecājas paziņot par prinča Harija un mis Meganas Mārklas saderināšanos. Kāzas notiks 2018. gada pavasarī. Sīkākas detaļas par kāzu dienu tiks paziņotas vēlāk. Viņi novembra sākumā saderinājušies Londonā. Harijs priecīgos jaunumus jau pavēstījis savai vecmāmiņai Elizabetei II un pārējiem ģimenes locekļiem. Tāpat Harijs lūdzis meitas roku Meganas vecākiem un saņēmis svētību. Arī vecāki ir ārkārtīgi priecīgi un vēl pārim ilgu kopā būšanu un laimi.”

 

2016. gada 8. novembrī Keningtonas pils izdeva oficiālu ziņojumu, kurā apstiprināja, ka princis Harijs jau vairākus mēnešus ir attiecībās ar Meganu Mārklu un aicināja respektēt pāra privātumu.

2017. gada 28. novembrī Harijs un Megana paziņoja par savu saderināšanos. 

2017. gada 15. decembrī Kensingtonas pils ziņojumā paziņots par izvēlēto kāzu datumu un vietu- Vindzora, 2018. gada 19. maijs.

2018. gada 19. maijā Harijs un Megana apprecējās Svētā Džordža kapelā aptuveni 600 viesu klātbūtnē un kļuva par Saseksas hercogu un hercogieni.

2018. gada 15. oktobrī Kensingtonas pils izdeva oficiālu ziņojumu ka Saseksas hercogiene ir mātes cerībās un to, ka dzemdības plānotas 2019. gada pavasarī. 

2019. gada 6. maijs – Megana Mārkla dāvā dzīvību puisītim, kurš ir septītais rindā uz troni. 

 

Iepriekšējais rakstsSKAISTUMKOPŠANAS PLĀNS MAIJAM: labvēlīgās dienas tavam skaistumam un labsajūtai
Nākamais rakstsPrincis Harijs izdod ārkārtīgi emocionālu paziņojumu