Uzzini, kā veidojas attiecības, ja esi kopā ar vienīgo, vecāko, vidējo vai jaunāko atvasi ģimenē! Tam ir nozīme! 

PIRMAIS jeb VECĀKAIS BĒRNS ĢIMENĒ: šie cilvēki parasti ir ļoti apzinīgi, ambiciozi, organizēti. Saistībās nereti vēlas dominēt pār partneri. Speciālisti norāda, ka vecākie bērni ģimenē parasti vēlas saistībās visu kontrolēt, tomēr daudz kas ir atkarīgs no dzimuma, proti – pirmdzimtie vīrieši – vēlas būt līderi, ir gādīgi, savukārt, sievietes daudz biežāk mīl komandēt, ir pārliecinātākas un agresīvākas nekā viņu jaunākās māsas.

 

VIDĒJAIS BĒRNS ĢIMENĒ: viņš labā nozīmē – ir paredzams, spēj labi saprasties ar daudziem, teju ikvienu, bieži ir gatavs kompromisiem. Prasmes, kas noderējušas, lai spētu pastāvēt starp komandējošo vecāko ģimenes atvasi un pastarīti paša attiecībās lieti noder! Tomēr dažas vidējās atvases mēdz būt ļoti noslēpumainas.

 

JAUNĀKAIS BĒRNS ĢIMENĒ: iemīļoti, augstu vērtēti un daudzos gadījumos daudz ilgāk loloti nekā viņa brāļi un māsas. Tiek pieņemts, ka jaunākās atvases mēdz būt mazāk atbildīgas, ir bezrūpīgas un daudz mazāk vēlas uzņemties nopietnas saistības. Tomēr attiecību speciālisti norāda, ka daudz kas ir atkarīgs no tā, kad tieši jaunākais bērns ir ienācis ģimenē, ja tas ir noticis ilgāk nekā pēc dažiem gadiem, tad šis cilvēks drīzāk uzvedas kā vienīgais vai kā vecākais bērns ģimenē.   

 

VIENĪGAIS BĒRNS ĢIMENĒ: uzskata, ka šis cilvēks, kurš ir uzaudzis kā vienīgā atvase savā ģimenē, ir izlutināts un tādejādi vienmēr vēlas būt citu uzmanības centrā, bet tas noteikti neapraksta visus vienīgos bērnus ģimenē. Daudzi no šiem cilvēkiem uzvedas līdzīgi kā pirmdzimtie. Viņi ir atbildīgi un nobrieduši. Tāpat daudzi no viņiempieaug daudz ātrāk nekā tie, kuriem ir māsas un/vai brāļi, pateicoties tam, cik daudz laika viņi pavada ar pieaugušajiem.

 

KĀDAS VEIDOJAS ATTIECĪBAS?

VECĀKAIS ar VECĀKO: klasiskais kontroles, dominēšanas un cenšanās pārvaldīt otru – modelis! Ja attiecībās satiekas divi pirmdzimtie, viņi bieži savā starpā badās, jo abi vēlas kontrolēt un vadīt otru ikvienā situācijā. Viņi var strīdēties par to, kādu TV pārraidi skatīsies, kā pamudināt rīkoties bērnus, kur dzīvot utt. Protams, teju ikvienās attiecībās ir šādi sadzīviski strīdi, bet šīs spēcīgās personības ir pieradušas, ka viss parasti notiek pēc viņu prāta un nesaskaņas nereti ir daudz intensīvākas. Centieties meklēt kompromisus!

 

VECĀKAIS ar VIDĒJO: tas var būt labs pāris, bet vidējā bērna tendence nemitīgi pielāgoties partnerim, vīties ap viņu, var radīt daudz problēmu. Viņš riskē, ka netiks piepildīti paša sapņi, ka izšķīdīs šādā attiecību modelī. Protams, daudz kas ir atkarīgs no tā, cik dominējošs ir pirmdzimtais šajās attiecībās un cik klasiski piekāpīga personība ir vidējais bērns ģimenē. Ja tu esi vidējais bērns ģimenē, izmanto savu dabisko spēju meklēt kompromisus, izrunājieties, taču neesi tas, kurš vienmēr piekāpjas, īpaši – mīļā miera labad!

 

VECĀKAIS ar JAUNĀKO: šajā pārī ir dažas labas saskaņas iezīmes: jaunākais bērns vēlas, lai par viņu gādā, taču vecākais – izrāda kontroli, kas šķietami atdarina ģimenē jau piedzīvoto attiecību modeli. Pirmdzimtais, kurš ilgstoši bijis viens pats, nealkst, nemeklē īpašu uzmanību, jo viņam tās nekad nav trūcis, viņš to vienmēr ir dabūjis. Akcentējiet un uzsveriet jūsu personību spēcīgās puses. Ja esi kopā ar jaunāko bērnu ģimenē, nenoniecini to, kas tev, visticamāk, šķiet – atbildības trūkums. Ļaujieties kopīgiem piedzīvojumiem. Savukārt, ja esi tas, kurš ir kopā ar vecāko bērnu ģimenē – tu vari iemācīties,  kāpēc būt nopietnam dažkārt ir laba ideja.

 

VIDĒJAIS ar VIDĒJO: jutīga, uz kompromisiem vērsta savienība, kas palīdz saglabāt veselīgas attiecības. Attiecīgu speciālisti norāda, ka laulāto gandarījuma pētījumos ir atklāts, šādās attiecībās nereti ir vislabākā saskaņa. Tomēr, ja abi esat noslēpumaini, jums var rasties komunikācijas problēmas. Bieži skaidri un gaiši izrunājieties par visu, kas jūs satrauc – no naudas jautājumiem līdz attiecībām guļamistabā. Ja nepieciešams, sadarbojieties, lai abi justos apmierināti.

 

JAUNĀKAIS ar VIDĒJO: kā likums – vidējie bērni ģimenē var harmonizēt ar daudziem, tai skaitā – jaunāko. Tas ir tāpēc, ka viņam ģimenē ir bijis jāatrod kompromisi kā ar jaunāko, tā vecāko atvasi. Vidējais bērns ar jaunāko partneri var uzvesties kā ar pastarīti. Centieties pārlieku nekontrolēt savu partneri vai abi – neuzvedieties kā dziļi aizvainoti bērni.

 

JAUNĀKAIS ar JAUNĀKO: šiem abiem kopā var būt ļoti jautri! Tas ir bezrūpīgs, risku mīlošs pāris. Daudziem, iespējams, sagādā grūtības tas, ka neviens no abiem bieži nevēlas uzņemties atbildību. Tu vari atklāt, ka neviens no jums nealkst kļūt finansiāli stabils vai nevar saņemties pieņemt kādu būtisku lēmumu. Ja jums ir atvases, ļoti ticams, ka uztverat viņus kā savus draugus, nevis esat stingrie skolotāji, līdz ar to var rasties disciplīnas problēmas, kas rada sasprindzinājumu arī jūsu attiecībās. Centieties noskaidrot un izcelt, kurš no jums ir spēcīgāks kādos konkrētos jautājumos, piemēram, finansiālajā sfērā vai lēmumu pieņemšanā un tad vienojieties kā rīkosieties.

 

VIENĪGAIS BĒRNS ar JEBKURU CITU: daudzi uzskata, ka vienīgais bērns ģimenē attiecībās līdzinās ar pirmdzimto, tikai viņiem nekad nav bijusi saskare ar jaunākām vai vecākām atvasēm, attiecību veidošanā ar viņiem. Vienīgais bērns ar pirmdzimto var būt ļoti laba savienība, ja vien pirmais neuzvedas kā klasiski viņus apraksta. Problēmas var rasties ar pastarīšiem, jo viņiem trūkst šādas attiecību pieredzes, rūpes par jaunākajiem, salīdzinoši nenobriedušākajiem ģimenes locekļiem. Iespējams, nav pārsteigums, ka vidējie bērni un vienīgā atvase ir laba savienība, jo pirmais spēj pielāgoties un nodrošināt to, kas partnerim tik ļoti ir nepieciešams. Ja tu esi kopā ar partneri, kuram nav ne māsu, ne brāļu, centies strādāt pie jūsu attiecībām tā, lai nogludinātu ikvienu domstarpību, kopīgi strādājiet pie tā! Ja tu esi uzaugusi ģimenē, kurā nav citu bērnu – mācies sadarboties nevis spītīgi vienmēr paliec pie sava!

 

Vai tā ir?

Iepriekšējais rakstsHoroskops: tava mīlestības prognoze nedēļas nogalei. 31.10. – 2.11.
Nākamais raksts6 lietas, ko mēs NECIEŠAM mīļotā cilvēka paradumos