Ugunsnelaimes neizvēlas savus upurus, un aizdegties var gan necilais viesistabas dzīvoklis, gan lepna slavenības savrupmāja, taču abos gadījumos palīgā nāks drošsirdīgie ugunsdzēsēji un citi operatīvo dienestu darbinieki, kas gatavi riskēt ar savu dzīvību un glābt citus, vēsta kanāli FX un “FX Life”. No tā nav pasargāts neviens: slavenības, kuru mājas cietušas ugunsgrēkos. 

Šā gada martā ugunsgrēks laupīja britu supermodeles un aktrises Karas Delavinjas Losandželosas divstāvu māju. Delavinja, kura šobrīd redzama kanāla “FX Life” seriālā “Tikai slepkavības ēkā”, nelaimes brīdī atradās otrpus okeānam.

Izsaukums tika saņemts četros no rīta, un notikuma vietā strādāja vairāk nekā 90 ugunsdzēsēju. Viņi divas stundas cīnījās ar liesmām. Viens no viņiem pat tika nogādāts slimnīcā. Jāpiebilst, ka Kara sociālajos tīklos sirsnīgi pateicās par pašaizliedzīgo darbu un viņas mīluļu – divu kaķu – izglābšanu.

Amerikas Savienotājās Valstīs, kur risinās populāro FX seriālu “9-1-1”, “9-1-1: Teksasa”, “Čikāga liesmās”, “19. ugunsdzēsēju depo” notikumi, ir vairāk nekā miljons profesionālo un brīvprātīgo ugunsdzēsēju. Katrs no viņiem, pirms viņam tiek atļauts doties degošā ēkā, iziet 100 stundu ilgas mācības. Kad tiek saņemts izsaukums uz ugunsgrēku, glābējiem ir tikai divas minūtes, lai reaģētu.

 

Keita Vinsleta no ugunsgrēka izglāba miljardiera Brensona mammu

Filmas “Titāniks” zvaigzne Keita Vinsleta ir precējusies ar britu miljardiera Ričarda Brensona krustdēlu. Kopā ar vīru viņa bieži viesojās Brensonam piederošajā privātajā Nekera salā. To viņš 1979. gadā iegādājās par 180 tūkstošiem ASV dolāru (aptuveni 165 tūkstošiem eiro).

Viņš ieguldīja desmit miljonus ASV dolāru un neapdzīvoto salu pārveidoja par īstu Karību jūras paradīzi. Viņa uzceltajā savrupmājā ar 14 guļamistabām bieži viesojās arī viņa slavenie draugi, tostarp Keita Vinsleta. Vienā no tādām ciemošanās reizēm māju pārņēma liesmas pēc tam, kad jumtam trāpīja zibens. Par laimi, visi 20 miljardiera viesi patstāvīgi varēja pamest degošo māju.

Bet, kā vēlāk kļuva zināms, Vinsleta palīdzēja miljardiera 90 gadus vecajai mātei nokļūt drošībā. Par to Brensons viņai publiski pateicies. Lai gan miljardiera mamma varēja pastāvīgi staigāt, lai paātrinātu  viņu nokļūšanu drošībā, Keita Vinsleta paņēma sievieti rokās un iznesa no mājas.

Viņš arī piebilda, ka Keita viņam ir atzinusies, ka jutusies tā, it kā viņa atrastos filmēšanas laukumā. Trūcis tikai, ka atskan vārdi: “Nofilmēts!”. Šajā ugunsgrēkā Brensons pazaudēja tūkstošiem fotogrāfiju un piezīmju grāmatiņu, taču viņš bija priecīgs par to, ka ar ģimeni un draugiem viss bija kārtībā.

Brensons arī sacīja, ka plāno palikt uz salas un pēc iespējas ātrāk atjaunot māju. Tas arī tika izdarīts, taču jau pēc sešiem gadiem māju atkal skāra nelaime. Proti, 2017. gadā šajā reģionā plosījās vētra “Irma”, kura “aiznesa” sev līdzi arī miljardiera māju. Viņš pats kopā ar ģimenes locekļiem bija paslēpies pagrabā. Pašlaik māja un citi Brensona īpašumi ir atkal atjaunoti un gatavi uzņemt viesus.

No tā nav pasargāts neviens: slavenības, kuru mājas cietušas ugunsgrēkos.

Desmitiem slavenību mājas liesmās

2018.gadā Kalifornijas štata ugunsgrēki nodarīja plašus postījumus un laupīja tūkstošiem māju, cieta arī daudzu slavenību miljoniem vērtie īpašumi. Bagātie un slavenie savrupnamu iemītnieki bijuši spiesti īsā laikā pamest mājas.

Piemēram, televīzijas zvaigzne Kima Kardašjana sociālajos tīklos atklāja, ka viņai tika dota tikai viena stunda, lai sapakotu visu nepieciešamo pirms evakuēšanās. Arī viņas māsa Kortnija stāstīja, ka bijusi spiesta evakuēties, tādēļ apmetusies pie māsas Kendalas.

Arī dziedātāja un aktrise Lēdija Gāga stāstīja, ka bija spiesta evakuēties no mājas, kad visu apkārtni pārņēma  dūmi. Šēra bija noraizējusies par savu māju Malibu, kurā viņa dzīvojusi kopš 1972. gada. Viņa stāstīja, ka draugu mājas jau bija nodegušas.

Slavenības izmantoja sociālos medijus ne tikai, lai stāstītu par savām bēdām, bet arī, lai pateiktos ugunsdzēsējiem. “Vienkārši jāsaka paldies visiem ugunsdzēsējiem un glābšanas dienestu darbiniekiem. Mēs visi esam tik pateicīgi par jūsu drosmi un nesavtību,” rakstīja dziedātāja Pinka.

Tomēr ne visām slavenībām paveicās. Kalifornijas ugunsgrēkos toreiz pilnībā nodega popzvaigznes Mailijas Sairusas, aktiera Džerarda Batlera un citu slavenību mājas.

Sairusa sociālajos tīklos rakstīja, ka jūtas „sagrauta” pēc tam, kad viņas māja Malibu tika nopostīta ugunsgrēkā. Arī skotu izcelsmes aktieris Džerards Batlers sociālajos tīklos padalījās ar sirdi plosošu fotogrāfiju, kurā redzams vairs tikai tas, kas palicis pāri no viņa mājas un mašīnas pēc ugunsgrēka nodzēšanas. Viņš arī piebilda, ka ir pateicīgs ugunsdzēsējiem par viņu drosmi.

 

Suns izglāba Drū Berimoru un viņas draugu

2001.gadā kādā agrā rītā liesmas izcēlās divstāvu un vairāk nekā 1000 kvadrātmetru plašajā Losandželosas mājā, kurā dzīvoja amerikāņu aktrise Drū Berimora. Par laimi, Berimora un viņas toreizējais līgavainis Toms Grīns nebija cietuši.

Viņiem paveicās, jo uzticamais suns vārdā Flosija viņus pamodināja, skaļi rejot. “Paldies Dievam par Flosiju!” sacīja Berimora par savu četrkājaino glābēju, kura ir čaučau un labradora krustojums.

Drū pamodās, sajuta dūmus, pamodināja Grīnu un tad paķēra telefonu, lai izsauktu glābējus. Viņa, Grīns, Flosija un divi citi viņas suņi izkļuva no mājas, kuru jau bija pārņēmušas liesmas.

Ugunsgrēka dzēšanai bija nepieciešams aptuveni septiņdesmit ugunsdzēsēju darbs. Šo māju aktrise bija iegādājusies par trīs miljoniem ASV dolāru, savukārt ugunsgrēka radīto postījumu novēršanai bija nepieciešami vēl aptuveni 700 tūkstoši.

 

Pat Džeimss Bonds nav pasargāts no ugunsnelaimes

Viens no visu laiku izcilākajiem aģenta 007 lomas atveidotājiem, īru aktieris Pīrs Brosnans 2015. gadā arī saskārās ar ugunsnelaimi. Toreiz aizdegās viņa 100 miljonu ASV dolāru vērtais īpašums Malibu. Ugunsgrēks izcēlās garāžā īsi pirms plkst. 22.00, un uz notikuma vietu devās aptuveni 50 ugunsdzēsēju.

Pēc dūmu detektora nostrādāšanas aktiera ģimene veiksmīgi izkļuva ārā. Ugunsgrēks tika nodzēsts 35 minūtēs. Savukārt viens no ugunsdzēsējiem guva vieglas traumas. Ugunsgrēkā tika zaudētas daudz Brosnanam svarīgu lietu, tostarp arī automobilis “Aston Martin”, ar kuru viņa varonis Džeimss Bonds pārvietojās filmā “Mirsti citu dienu” (“Die Another Day”).

“Bija gleznas, pirmā izdevuma grāmatas, piemēram, Džeimsa Džoisa “Uliss”, kā arī “Aston Martin”. Kad es ienācu garāžā, mašīnas pārsegu jau apņēma liesmas. Tajā brīdī pavīdēja doma: “Vai man vajag to glābt? Bet tā ir tikai mašīna, dzīve turpinās,” stāstīja Brosnans.

Jāpiebilst, ka 2018. gadā šī māja atkal cieta, šoreiz Kalifornijas štata vēsturē postošākajos ugunsgrēkos.

“Daudzu draugu un kaimiņu mājas ir pārvērtušās pelnos. Mēs esam redzējuši, kā mūsu ugunsdzēsēji cīnās, lai glābtu mūsu īpašumus un mūsu dzīvības, apstākļos, kas pārbauda viņu apņēmību,” žurnālistiem teica slavenais aktieris.

No tā nav pasargāts neviens: slavenības, kuru mājas cietušas ugunsgrēkos.

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X , Threads

Iepriekšējais rakstsKādi vides bagātinātāji ir nepieciešami mājas kaķim?
Nākamais rakstsPiens un piena produkti bērnu uzturā. Kurus ieteicams lietot biežāk un kurus – retāk?