Aizvadītajās četrās diennaktīs, laika posmā no šī gada 28. aprīļa plkst. 6.30 līdz 2. maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 239 izsaukumus – 126 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā 26 uz kūlas ugunsgrēku dzēšanu un astoņus uz meža ugunsgrēku dzēšanu, 75 uz glābšanas darbiem, bet 38 izsaukumi bija maldinājumi.

Pirmdien plkst. 06.45 tika saņemts izsaukums uz Ogres novada Lielvārdi, kur divstāvu dzīvojamās mājas pirmajā stāvā dega istaba un loga rāmis 10 m2 platībā. Pārmeklējot ēku, ugunsdzēsēji glābēji atrada cilvēku, kam NMPD mediķi konstatēja nāvi. Plkst. 07.59 ugunsgrēks tika likvidēts.

Atbilstoši VUGD statistikai šogad ugunsgrēkos bojā gājuši 36 cilvēki, bet no ūdens izceltas 33 mirušas personas.

Šonakt plkst. 01.51 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Madonas novada Mārcienas pagastu, kur bija avarējusi vieglā automašīna. Trīs cilvēki no automašīnas bija izkļuvuši pašu spēkiem, savukārt vienu cilvēku ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja, izmantojot hidrauliskos instrumentus. Visi četri cietušie tika nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Ugunsdzēsēji glābēji sakārtoja ceļa braucamo daļu un plkst. 02.49 darbu notikuma vietā noslēdza.

Pirmdien plkst. 14.04 tika saņemts izsaukums uz Viestura prospektu Rīgā, kur deviņsstāvu dzīvojamā mājā dega otrā stāva dzīvokļa balkons 5 m2 platībā un istaba 15 m2 platībā, kā arī trešā, ceturtā un piektā stāva dzīvokļu balkoni katrs 5 m2 platībā. Kopējā degšanas platība – 35 m2. Pirms VUGD ierašanās pašu spēkiem evakuējās seši cilvēki. Ugunsdzēsēji glābēji evakuēja vienu cilvēku. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 15.29.

Svētdien plkst. 21.34 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Zentas Mauriņas ielu Rīgā, kur daudzdzīvokļu ēkā kādā dzīvoklī uz plīts bija piededzis bez uzraudzības atstāts ēdiens. Par piedūmojumu mājoklī signalizēja dūmu detektors. Ugunsdzēsēji glābēji no dzīvokļa izglāba vienu cilvēku. Plkst. 22.26 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 19.29 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu Vecāķu prospektā Rīgā, kur deg garāža. Notikuma vietā konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg garāža pilnā 30 m2 platībā un garāžā iekšā deg viena vieglā automašīna 6 m2 platībā, bet blakus garāžai deg vēl viena automašīna 6 m2 platībā. Ugunsdzēsējiem glābējiem no liesmu izplatības izdevās nosargāt blakus esošo ēku. Pēc divām stundām darbs notikuma vietā noslēdzās.

Plkst. 19.00 VUGD saņēma izsaukumu uz Jelgavas novada Glūdas pagastu, kur uz lauka dega ~120 siena ruļļi 100 m2 platībā, kā arī zāle un niedres 50 m2 platībā. Plkst. 20.48 ugunsgrēks ierobežots un pirmdien plkst. 12.51 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 18.14 VUGD saņēma izsaukumu uz Salaspils novada Salaspils pagastu, kur dega vienstāva pirts telpa un priekštelpa 15 m2 platībā. Plkst. 20.49 ugunsgrēks likvidēts. Dzēšanas darbu laikā cieta ugunsdzēsējs glābējs, kurš tika nodots NMPD.

Plkst. 12.07 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Ogres novada Jumpravas pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas otrajā stāvā dega dzīvoklis un bēniņi 120 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās evakuējās četri cilvēki, viens no tiem notikumā cieta. Ugunsgrēkā cieta arī ugunsdzēsējs glābējs, abi cietušie nodoti NMPD. Plkst. 15.08 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 10.00 tika saņemts izsaukums uz Dienvidkurzemes novada Dunalkas pagastu, kur divstāvu dzīvojamā mājā dzīvoklī uz plīts bija dedzināti plastmasas izstrādājumi 0,2 m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta cilvēks. Plkst. 10.37 ugunsgrēks likvidēts.

Naktī uz svētdienu plkst. 00.12 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Aizkraukles novada Aizkraukli, kur dega vienstāva dzīvojamā māja 85 m2  platībā. Pārmeklējot ēku, tika atrasts un izglābts cilvēks, kurš ugunsgrēkā cieta un tika nodots NMPD mediķiem.  Plkst. 2.37 ugunsgrēks likvidēts.

Sestdien plkst. 17.54 VUGD saņēma izsaukumu uz Tukuma novada Sēmes pagastu, kur netālu no dzīvojamās mājas deg siena ruļļi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divās sešus metrus augstās kaudzēs deg siena ruļļi kopumā 2000 m2 platībā. Plkst. 23.49 ugunsgrēka izplatīšanos izdevās ierobežot un ugunsdzēsēji glābēji no liesmām nosargāja 20 m attālumā esošo dzīvojamo māju, saimniecības ēku un malkas šķūni. Notikuma vietā strādāja Engures brīvprātīgie ugunsdzēsēji, bija piesaistīta īpašnieka traktortehnika. Dzēšanas darbi noslēdzās pēc nepilnu divu diennakšu darba – pirmdien piecos vakarā.

Piektdien plkst. 20.17 VUGD saņēma izsaukumu uz Dienvidkurzemes novada Dunikas pagastu, kur dega vienstāva dzīvojamās mājas jumts 250 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies septiņi cilvēki. Plkst. 01.00 ugunsgrēks likvidēts. Mājoklī par ugunsgrēku bija signalizējuši uzstādītie dūmu detektori. Notikuma vietā strādāja arī četri Rucavas un trīs Dunikas pašvaldību formējumu ugunsdzēsēji.

Plkst. 11.06 VUGD saņēma informāciju, ka patvēruma centrā Ropažu novada Ropažu pagastā ir izcēlies ugunsgrēks. Notikuma vietā, konstatēts, ka trīstāvu ēkas otrajā stāvā deg istaba 25 m2 platībā. Pamanot ugunsgrēka izcelšanos, no ēkas uzsākta cilvēku evakuācija un kopumā no tās evakuējās 67 cilvēki. Liesmu izplatīšanās ierobežota plkst. 11.43. Evakuējoties no ēkas, cieta viens cilvēks, kurš nodots NMPD mediķiem. Plkst. 13.59 darbs notikuma vietā noslēdzās.

Piektdien ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Ludzas novada Pildas pagastā, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums. Ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja automašīnā iesprostoto cilvēku un nodeva to Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Notikuma vietā tika atvienotas automašīnas klemmes.

Sabiedrība

Uz Latvijas ceļiem piektdien notikušas vairākas smagas avārijas; trīs bojāgājušie

  Piektdien, 26. maijā, uz Latvijas ceļiem notikuši vairāki nopietni negadījumi, liecina aculiecinieku informācija vietnē "Sadursme"...

Mazās Justīnes meklēšana: Ar jaunu informāciju klajā nāk Valsts policija

  Kopš 5. maija Valsts policija kopā ar dienestiem un organizāciju bezvēsts.lv turpina bezvēsts prombūtnē esošās...

Milzu veiksme Tukuma pusē: pēkšņi tiek pie dārga elektroauto

  Ar elektroauto Škoda Enyaq brauks Atis Kalviņš no Tukuma novada, informē Latvijas Loto. Šodien, 26. maijā, autosalonā Green...

Latvieši stundas laikā izpērk divas lidmašīnas uz Tamperi – “airBaltic” rīkojas nekavējoties

  Lielā līdzjutēju pieprasījuma dēļ Latvijas nacionālā lidsabiedrība airBaltic nodrošinās vēl papildu lidojumus uz Pasaules hokeja čempionātuTamperē. Līdz šim...

Eksperti pastāsta, vai Latvijas hokeja izlase sestdien uzvarēs Kanādu

  Šodien, 27. maijā, plkst. 14.20 norisināsies IIHF Pasaules čempionāta hokejā pusfināls, kurā Latvija sacentīsies pret...

“Swedbank” izplata brīdinājumu klientiem

  Swedbank aicina klientus būt īpaši modriem, jo aktivizējušies krāpnieki. Šoreiz krāpnieki izsūta klientiem viltus īsziņas...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 27. maijs

Planētu izvietojums dienas pirmo pusi nodrošinās visai produktīvu: jutīsiet entuziasmu, vēlmi eksperimentēt un meklēt dažādus...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 26. maijs

Šodien cilvēkos mitīs liels entuziasms un daudzi būs gatavi jauniem sasniegumiem. Būs ļoti svarīgi virzīt...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 25. maijs

  Galvenais šodien ir mierīgs režīms un spēja relaksēties. Mēģini rīkoties atbildīgi un pēc labākās sirdsapziņas.     Auns Pirmā...

Horoskopa zīmes, kurām JŪNIJS būs īpaši labvēlīgs

  Uzzini, kuras dienas šomēnes zvaigznēs tev ir ierakstītas pozitīvās krāsās, bet kuras iezīmē, ka jābūt...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 24. maijs

  Pirmajā dienas pusē vajadzētu apdomāt dažādas lietas. Tavas intelektuālās spējas vairosies, ja vien spēsi objektīvi...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. maijs

  Šodien sanāks komunicēt ar cilvēkiem, kuri tev ļaus labāk izprast savas vajadzības un izpētīt talantus....

Mājai un Dārzam

Sinoptiķiem nav īpaši patīkamu ziņu par laiku turpmāk – prognoze 7 dienām!

Šīs nedēļas izskaņā, kā arī nākamajā nedēļā Latvijā turpināsies sausums. Lai arī debesis palaikam aizklās...

Izskan pirmās ilgtermiņa prognozes gaidāmajai vasarai

  Mūs gaida karsta un sausa vasara, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognozes. Par sezonālajām...

Situācija pasliktinās vēl vairāk: Sinoptiķi brīdina par apstākļiem atlikušajā maijā

  Turpinoties siltam un sausam laikam, Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi daļā teritorijas izplatījuši...