Plastiskā ķirurģija ir mītiem un stereotipiem apvīta nozare – mums joprojām ir daudz nezināmā. Viens no populārākajiem mītiem – vasara ir nepiemērots laiks plastiskajai ķirurģijai, taču tā nebūt nav. Operācija un pēcoperācijas periods vasarā ir tieši tāds pats kā jebkurā citā gadalaikā, un gaisa temperatūra neietekmē rētu dzīšanas procesu, jo noteicoša ir to pareiza kopšana, turklāt, piemēram, intīmās plastikas pēcoperācijas periods vasarā norit vieglāk. Patiesība par plastiskajām operācijām vasarā

Vasarai ir arī citas priekšrocības – pacientiem ir stiprāka imunitāte un iespēja būt ilgākā prombūtnē, nesniedzot liekus paskaidrojumus apkārtējiem.


Mīts: vasarā atveseļošanās laiks ir ilgāks

Atveseļošanās laiks var atšķirties atkarībā no procedūras, taču pilnvērtīga atpūta un pēcoperācijas norādījumu ievērošana ir spēkā, neatkarīgi no sezonas. Ja vasara būtu šķērslis operācijām, tad arī medicīnisku indikāciju dēļ operācijas nevarētu veikt. Lielā daļā pasaules valstu vasara ir visu gadu un ķirurģiskās manipulācijas tiek veiktas.  

Mīts: vasarā ķirurģiskās rētas dzīst sliktāk

 “Gadalaiks un gaisa temperatūra neietekmē rētu dzīšanas procesu. Svarīgākais ir rētu pareizi kopt, ievērojot visas medicīnas personāla rekomendācijas,” uzsver “Aesthetica” klīnikas plastikas ķirurģe Dr. Ieva Lāce. Vasaras un siltā laika priekšrocība ir iespēja valkāt vieglu un ērtu apģērbu, tādējādi nodrošinot komfortu pēcoperācijas periodā. Turklāt, ir ķirurģiskas manipulācijas, pēc kurām atveseļošanās periods ir vieglāks tieši siltajā gadalaikā. Piemēram, pēc intīmās plastikas sievietes var valkāt  vieglu apģērbu, nav jāvelk zeķbikses vai bikses, kas var būt apgrūtinoši. Dažas nedēļas pēc operācijas viss jau ir pilnībā sadzijis un drīkst gan peldēties, gan braukt ar velosipēdu.

Mīts: saules iedarbība var negatīvi ietekmēt operācijas rezultātus

Lai gan pēcoperācijas periodā saules iedarbība ir jāierobežo un rētas ir jāsargā no tiešiem saules stariem, ievērojot piesardzības pasākumus un ķirurga ieteikumus, operācijas rezultāti, tāpat kā jebkurā citā gadalaikā, netiek ietekmēti. Pareizi kopjot ķirurģiskās rētas un aizsargājot no saules, tās sadzīt labi. Saules aizsargkrēms jau sen ir kļuvis par ikdienas ādas kopšanas nepieciešamību ikvienam cilvēkam un tā lietošanai pēcoperācijas periodā nevajadzētu būt apgrūtinājumam. “Īpaši būtiski lietot saules aizsargkrēmu uz rētām, kas ir pakļautas tiešiem saules stariem, kā piemērām plakstiņu operācijas vai pilnas sejas plastikas,” saka plastikas ķirurģe Dr. Ieva Lāce.

Mīts: plastiskā operācija kaitē atvaļinājuma plāniem

Tieši pretēji – plastiskā operācija var kļūt par jūsu atvaļinājuma galveno plānu! Vasara, kad cilvēki dodas atvaļinājumos, ir vislabākais laiks, kad ieplānot plastisko operāciju, jo tas ļauj izvairīties no liekas apkārtējo intereses un jautājumiem par prombūtni darbā. Tā ir iespēja baudīt pelnītu atpūtu, vienlaikus sasniedzot savus estētiskos mērķus un, uzlabojot dzīves kvalitāti. Plastikas ķirurģe Dr. Ieva Lāce novērojusi – klienti nereti satraucas, ka nevarēs baudīt vasaras priekus – sauļoties un peldēties. Patiesībā atveseļošanās periods pēc operācijas nemaz nav tik garš, pilnīgs miera režīms jāievēro pirmās divas nedēļas. “Krūšu korekcijas gadījumā pirmo nedēļu jānēsā elastīgā saite, ar otro nedēļu jau var pāriet uz speciālo krūšturi un pēc mēneša vairs nav būtisku ierobežojumu pludmales sezonas baudīšanai,” viņa paskaidro.

Mīts: plastisko operāciju labāk atlikt uz rudeni

Operācija un pēcoperācijas periods vasarā ir tieši tāds pats kā citos gadalaikos. Laiks, kad ieplānot plastisko operāciju ir atkarīgs no individuāliem apstākļiem un mērķiem. Apspriešanās ar savu plastikas ķirurgu palīdzēs noteikt labāko laiku optimālu rezultātu sasniegšanai. Lai gan daži pacienti var dot priekšroku operācijai rudens vai ziemas mēnešos, citi var atklāt, ka operācijas plānošana vasarā labāk atbilst viņu dzīvesveidam un atveseļošanās vajadzībām. “Vasarā mūsu imunitāte ir visstiprākā un organisms visus spēkus var veltīt atlabšanai. Arī vīrusu ierosinātās slimības šajā laikā ir retākas, līdz ar to samazinās risks, ka operāciju nāksies atcelt slimības dēļ,” norāda Dr. Ieva Lāce. Būtiska vasaras priekšrocība ir tā, ka šajā periodā gaidīšanas laiks uz operāciju parasti ir īsāks. Visbeidzot lēmuma pamatā jābūt sarunai ar ķirurgu un personīgo vēlmju un prioritāšu apsvērumiem.

Patiesība par plastiskajām operācijām vasarā

 

Iepriekšējais rakstsZināms, cik lielu algu saņem Midltones bērnu aukle
Nākamais rakstsParādījušās jaunas prognozes par to, kad beigsies karstums