Pēc atvēršanas salāti bieži ļoti ātri sapelē vai savīst, kas var būt neticami kaitinoši. Par laimi, ir vairāki lieliski veidi, kā saglabāt lapu zaļumus svaigākus ilgāk. Saglabā salātus svaigus 10 dienas ilgāk, izmantojot divus vienkāršus trikus

Svaigi lapu zaļumi ir viens no galvenajiem ēdieniem pavasara un vasaras mēnešos, un tie ir ideāli piemēroti salātu pildīšanai vai savienojumā ar BBQ.

Vai tu zini, kā vari pagarināt lapu zaļumu glabāšanas laiku līdz pat 10 dienām.

Eksperts paskaidroja: Mitrs kokvilnas dvielis var palīdzēt uzturēt perfekti nemainīgu mitruma līdzsvaru, kas nepieciešams, lai lapu zaļumi paliktu svaigi un kraukšķīgi. Atšķirībā no plastmasas maisiņiem vai traukiem, kas var aizturēt pārāk daudz mitruma un radīt mitru vidi, izraisot puvi, lina dvieļi ir elpojoši.

Šī elpojamība ļauj iztvaikot liekajam mitrumam, samazinot pelējuma un izžūšanas risku, vienlaikus saglabājot zaļumus pietiekami hidratētus.

Mitrais dvielis palīdz arī uzturēt vēsāku mikrovidi ap zaļumiem, kad tie tiek uzglabāti ledusskapī. Vēsāka temperatūra palēnina zaļumu saglabāšanās procesus, palīdzot pagarināt to svaigumu.

Samitrinisavu dvieli ar ūdeni, līdz tas ir nedaudz mitrs, bet nav izmircis. Noliec dvieli uz virsmas, kur liksi salātus. Novieto lapu zaļumus dvieļa centrā un pilnībā pārklāj tos, pārliecinoties, ka dvielis pieguļ zaļumiem, bet nav pārāk cieši, nodrošinot gaisa cirkulāciju.

Alumīnija folija var arī palīdzēt saglabāt zaļumus svaigus. Tas ir tāpēc, ka tā rada aizsargbarjeru, kas palīdz uzturēt ideālu mitruma līmeni, vienlaikus novēršot gaisa un gaismas iedarbību. Tā palīdz aizturēt ūdenī, neļaujot zaļumiem pārāk ātri izžūt, un izveido blīvējumu ap zaļumiem, samazinot gaisa iedarbību. Tas palīdz palēnināt oksidācijas procesu, kā rezultātā zaļumi var sabojāties un kļūt mīkstāki.

Visbeidzot, alumīnija folija palīdz regulēt temperatūru, nodrošinot izolāciju. Tas ir noderīgi ledusskapī, kur temperatūras svārstības var paātrināt bojāšanos.

Vasaras mēnešos ir svarīgi neatstāt virtuvē pārāk ilgi nekādus ēdienus, īpaši salātus, kas satur lapu zaļumus. Tas ir tāpēc, ka siltāks laiks izraisīs salātu bojāšanos daudz ātrāk.

Saglabā salātus svaigus 10 dienas ilgāk, izmantojot divus vienkāršus trikus

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X , Threads

Iepriekšējais rakstsTavs horoskops lieliskai dienai – 6. jūlijs
Nākamais rakstsTavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 8. – 14. jūlijs