Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 13.maija plkst. 6.30 līdz 16. maijam plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 147 izsaukumus – 54 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem četri bija kūlas un trīs meža ugunsgrēki, 68 uz glābšanas darbiem, bet 25 izsaukumi bija maldinājumi. Diemžēl vairāki cilvēki gājuši bojā.

Plkst. 22.30 VUGD saņēma izsaukumu uz Grīvas ielu Ogrē, kur piecstāvu dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ceturtā stāva dzīvoklī deg bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens 0,5m2 platībā. No piedūmotā dzīvokļa ugunsdzēsēji glābēji izglāba vienu cilvēku. Plkst. 23.04 darbi notikuma vietā noslēgušies.

Vakar plkst. 8.40 saņemts izsaukums uz Saulkrastu novada Sējas pagastu, kur ugunsgrēks izcēlies divstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka pirmā stāva dzīvoklī deg vannas istaba un virtuve 15m2 platībā. Ar glābšanas masku palīdzību, ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotā dzīvokļa izglāba divus cilvēkus. Plkst. 11.14 ugunsgrēks likvidēts. Dzīvoklī bija dūmu detektors, bet tas atradās uz plaukta ar beigušos bateriju.

Daudzi iedzīvotāji dūmu detektorus uzstādīja jau pirms laika un baterijas vidējais darbības ilgums ir vidēji gads, tāpēc šobrīd var rasties nepieciešamība dūmu detektoram nomainīt  bateriju. Ja dūmu detektors sāk pīkstēt, sākumā ar garāku intervālu un tam pakāpeniski samazinoties, vai arī, nospiežot testa pogu, dūmu detektors nedarbojas, tad pienācis laiks bateriju nomaiņai.

Sestdien plkst. 15.36 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Celtnieku ielu Preiļos, kur ugunsgrēks izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka trīsstāvu dzīvojamās mājas pirmajā stāvā deg dzīvoklis. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās seši cilvēki, no kuriem divi bija cietuši. Plkst. 16.50 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 20.15 saņemts izsaukums uz Bauskas novada Skaistkalni, kur dega vienstāvu neapsaimniekota ēka 50m2 platībā un ir izveidojies spēcīgs sadūmojums. Ugunsgrēka likvidēšanas darbos piedalījās arī Skaistkalnes brīvprātīgo ugunsdzēsēju formējums. Plkst. 2.08 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts.

Piektdien plkst. 15.54 saņemts izsaukums uz Atlantijas ielu Rīgā, kur ugunsgrēks izcēlies divstāvu dzīvojamā mājā. Notikuma vietā konstatēts, ka deg dzīvojamās mājas jumts 120m2 platībā un blakus esošā šķūņa siena 30m2 platībā. Plkst. 20.31 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts.

Piektdien Aizkraukles novada Koknesē no upes Pērse un Jelgavas novada Līvbērzes pagastā no upes Svēte ugunsdzēsēji glābēji izcēla bojāgājušos un nodeva Valsts policijas darbiniekiem. No ūdens šogad izcelti 29 miruši cilvēki, bet ugunsnelaimes prasījušas 39 dzīvības.

Brīvdienās notikuši arī vairāki ceļu satiksmes negadījumi, kur bija nepieciešama ugunsdzēsēju glābēju palīdzība:

  • Piektdien plkst. 16.04 saņemts izsaukums uz Kurmales ielu Rīgā, kur noticis ceļu satiksmes negadījums. Notikuma vietā bija divu vieglo automašīnu sadursme un ugunsdzēsēji glābēji Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem palīdzēja vienu cilvēku nogādāt līdz mediķu transportlīdzeklim. Tika sakārtota ceļa braucamā daļa un plkst. 17.21 darbi notikuma vietā pabeigti.
  • Svētdien pēcpusdienā Dobeles novada Penkules pagastā pēc ceļu satiksmes negadījuma, kura rezultātā vieglā automašīna bija nobraukusi no ceļa un iebraukusi krūmos, ugunsdzēsēji glābēji no vieglās automašīnas izcēla vienu bojāgājušo.
  • 19.50 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Tukuma novada Kandavas pagastu, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums, kura rezultātā bija sadūrušās divas automašīnas. Cilvēki no tām bija izkļuvuši pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās un ugunsdzēsēji glābēji palīdzēja vairākus cietušos nogādāt līdz NMPD mediķiem.

Platības ziņā lielākais ugunsgrēks bija izcēlies vakar, kur plkst. 18.17 Valmieras novada Skaņkalnes pagastā dega mežs un jaunaudze apmēram 10 hektāru platībā. Notikuma vietā VUGD darbu pabeidza 22.21 un turpmākos ugunsgrēka likvidēšanas darbus veica Valsts meža dienesta darbinieki.

Aizvadītajās diennaktīs ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sadzīves mantas, koka stumbrs, zari, kūla, meža zemsedze, elektrības sadales skapis, elektrības vadi, sodrēji ēkas dūmvadā, divas vieglās automašīnas, kravas automašīna, celtniecības vagons, pārvietojamā tualete, pirts, divi šķūņi, divas dārza mājas, dzīvojamā māja un četros gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Sabiedrība

Slavenais režisors Hermanis nāk klajā ar paziņojumu

  Valsts prezidentam Egilam Levitam Latvijas Republikas ministru prezidentam Krišjānim Kariņam Latvijas Republikas aizsardzības ministram Artim Pabrikam No: Alvja...

Sievietei ir veselības problēmas: Mīklaini pazūd gados jauna rīdziniece

  Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Latgales iecirkņa amatpersonas meklē bezvēsts prombūtnē esošo 2001.gadā dzimušo...
Foto:Pexels.com/Freddie Ramm/CC

Izskan pilnīgi jaunas ziņas par laiku šonedēļ un Līgo svētkos

Tuvākajās dienās palaikam vēl sagaidāmi nokrišņi, bet jau no trešdienas laiks sāks uzlaboties un svētku...

Izplatīts brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par svētdien gaidāmajiem nokrišņiem un ūdens līmeņa...
publicdomainpictures.com

Svētdienas rītā pienākusi ļoti skumja ziņa

  Diemžēl Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests svētdienas rītā ziņo par kārtējo noslīkušo cilvēku. Negadījums noticis sestdien...

“Latvijas Sirdsdziesmas” finālā notiek īsts brīnums

  Raidījuma “Latvijas Sirdsdziesma” finālā uzvar Aija Legzdiņa ar dziesmu “Ievziedos”. 18. jūnija televīzijas tiešraidē noskaidrots raidījuma...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 20. jūnijs

  Šodien kopumā vajadzētu mēģināt aizmirst par materiālismu. Šodien lielākie panākumi gaidāmi tiem, kuri rūpējas nevis...

Tavs HOROSKOPS veiksmīgam JŪLIJAM

Tūlīt klāt vasaras otrais mēnesis – JŪLIJS! Kādi notikumu un dzīves pavērsieni tajā sagaida tieši...
Foto:Flickr.com/Svetlana Yarbus/CC

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 20. – 26. jūnijs

  Kārtējā nedēļa galā un ar jauniem notikumiem steidz jauna pie mums. Nāc, aplūko, kā izkārtojušās...
Foto:Flickr.com/Cristian C/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 19. jūnijs

  Mainīsies veids, kā tu uztver apkārt notiekošo. Iespējams, apkārt manīsi cilvēku egoistiskās rīcības, iedzīvošanos uz...
Foto:Flickr.com/gordonramsaysubmissions/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 18. jūnijs

  Šī diena kopumā solās būt diezgan mierīgs laiks, kurā vajadzētu vairāk uzmanības veltīt savai izaugsmei....
Foto:Picture1.gallery

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 17. jūnijs

  Šodien ikvienam vajadzētu vairāk pievērsties savu sasniegto un nesasniegto lietu novērtēšanai. Šī analīze palīdzēs noteikt,...

Mājai un Dārzam

Foto:Pexels.com/Freddie Ramm/CC

Izskan pilnīgi jaunas ziņas par laiku šonedēļ un Līgo svētkos

Tuvākajās dienās palaikam vēl sagaidāmi nokrišņi, bet jau no trešdienas laiks sāks uzlaboties un svētku...

Izplatīts brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par svētdien gaidāmajiem nokrišņiem un ūdens līmeņa...

Prognozes Līgo svētkiem ir ievērojami mainījušās

  Kā savā "Twitter" kontā norāda sinoptiķis Jānis Trallis, prognozes Jāņu brīvdienām ir uzlabojušās, vairumam modeļu...