Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 15. jūnija plkst. 6.30 līdz 16. jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 85 izsaukumus – 52 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā piecus uz meža ugunsgrēku dzēšanu, 21 uz glābšanas darbiem, bet 12 izsaukumi bija maldinājumi. Trauksmaini notikumi risinājušies Ventspilī.

Latvijā jau ilgstoši nav lijis, tāpēc visā valstī ir izveidojusies augsta un vietām pat ļoti augsta ugunsbīstamība. Situācija ar katru dienu paliek arvien sarežģītāka un bīstamāka. Turpinoties sausumam, pieaug mežu un sausās zāles ugunsgrēku platības. Turklāt vējš veicina liesmu strauju izplatīšanos. Vējš un sausums ir ārkārtīgi bīstama kombinācija, kas var novest pie ļoti plašiem un bīstamiem ugunsgrēkiem, kas var ne tikai iznīcināt Latvijas mežus, bet arī apdraudēt cilvēkus un viņu īpašumus.

LASI ARĪ: Bezvēsts pazudušo atrod mirušu

Aicinām ikvienu būt ļoti uzmanīgiem, izmantojot atklātu liesmu! Dzirkstele no cigaretes, grila, ugunskura vai transportlīdzekļa var izraisīt postošu ugunsgrēku!

Vakar ugunsdzēsēji glābēji turpināja darbu Jelgavas novada Valgundes pagastā, kur apmēram 7,5 hektāru platībā deg mežs. Ugunsgrēks norisinās sarežģītā apvidū, kuram grūti piekļūt. Ugunsgrēka dzēšanai nepieejamā vietā tika piesaistīts Valsts robežsardzes helihopters. Dzēšanas darbus šeit organizē Valsts meža dienests.

Plkst. 20.43 VUGD saņēma informāciju, ka Ziemeļu ielā Ventspilī deg mežs. Notikuma vietā konstatēts, ka mežs un sausā zāle piejūras zonā deg vairākās vietās un vējš liesmas strauji izplata uz priekšu. Neilgi pirms četriem no rīta kopīgiem spēkiem VUGD ugunsdzēsējiem glābējiem, Valsts meža dienesta darbiniekiem, kā arī “Ventspils naftas termināls”, “Ventamonjaks” un “Latvijas dzelzceļš” ugunsdzēsības dienesta darbiniekiem izdevās ierobežot liesmu izplatīšanos un nosargāt dzelzceļa vagonus un naftas bāzi, uz kuriem virzījās liesmas. Darbu koordinācijai notikuma vietā tika izveidots operatīvais štābs, kurā darbojas visu iesaistīto institūciju pārstāvji. Kopējā degšanas platība bija 92800 m2 platībā. Darbus šorīt turpina Valsts meža dienesta ugunsdzēsēji. Papildus apgrūtinājumu dienestiem radīja lielā iedzīvotāju interese, kas traucēja gan ugunsdzēsēju darbu notikuma vietā, gan tehnikas pārvietošanos. Turklāt liesmām strauji izplatoties cilvēki varēja apdraudēt savu dzīvību un veselību.

 

Smiltenes novada Apes pagastā dega meža zemsedze viena hektāra platībā.

LASI ARĪ: Ļoti nopietni brīdina par gaidāmo šonedēļ

Plkst. 22.21 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Pils ielu Ventspilī, kur trīsstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 0,05 m2 platībā un ēkā izplatījās sadūmojums. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas evakuējās trīs cilvēki. Pārmeklējot ēku, otrā stāva dzīvoklī atrasts cilvēks, kurš izglābts un negadījumā cieta. 

Plkst. 22.46 saņemta informācija, ka Višķu ielā Rīgā piecstāvu dzīvojamā mājā no trešā stāva dzīvokļa nāk dūmi. Notikuma vietā konstatēts, ka uz plīts ir piededzis bez uzraudzības atstāts ēdiens. Dzīvoklī atrasts cilvēks, kas ugunsgrēkā bija cietis un kuru ugunsdzēsēji glābēji izglāba.

Plkst. 23.17 VUGD saņēma izsaukumu uz Jumpravas ielu Tukumā, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums. Ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot hidrauliskos instrumentus, atbrīvoja divus cilvēkus un nodeva NMPD mediķiem, atvienoja automašīnas akumulatora klemmes un īsi pirms pusnakts darbu notikuma vietā beidza.

 

 

Iepriekšējais rakstsNotiek negaidītais: Andris metas ceļos un…
Nākamais rakstsHoroskops veiksmīgai nedēļai: 19.-25. jūnijs