Dinija Rasula reiz piedzīvoja bīstamu negadījumu laikā, kad nolēma mājās nokrāsot sev matus.

 

Dažas stundas pēc tam, kad sieviete pašrocīgi bija veikusi šo procedūru, viņas acis un seja sāka strauji pietūkt. Vēl pēc brīža Rasula vairs nespēja runāt un pat paelpot. Par laimi, viss beidzās labi, jo sieviete nekavējoties saņēma mediķu palīdzību, vēsta ārvalstu mediji.

 

Trīs gadus vēlāk viņa atkal nolēma atkārtot šo procedūru savās mājās. Šoreiz gan jaunā sieviete izvēlējās cita brenda matu krāsu.

 

 

LASI ARĪ: 9 likumi matu krāsošanai mājās

 

 

Tomēr jau pēc brīža viņa atkal sajuta spēcīgu alerģisku reakciju. Sievietes redze strauji pasliktinājās, un viņa nekavējoties tika nogādāta slimnīcā.

 

Kā paskaidroja speciālisti, šādas reakcijas iemesls izrādījās alerģija uz parafenilēndiamīnu (phenylenediamine – PPD, 1,4-Benzenediamine, 1,4-Penylenediamine, Para-aminoaniline, Paradiaminobenzene, PPDA, Orsin™, Ursol™ D, Rodol™ D), kas ir viena no galvenajām matu krāsas sastāvdaļām.

 

Pētnieki uzsver, ka parafenilēndiamīns ir ķīmiska viela, kas tiek plaši izmantota noturīgās matu krāsās. Tās izmantošana šajos matu kopšanas līdzekļos daudzās valstīs ir pat aizliegta, savukārt Eiropas Savienībā ir noteikta maksimālā PPD koncentrācija produktā.

 

 

LASI ARĪ: Matu izskats: ko tas atklāj par tavu veselību?

 

 

Uz matu krāsas iepakojuma, ja tā satur šo no akmeņogļu darvas iegūtu vielu, ir jābūt veselības riska brīdinājumam.

 

Pēc notikušā, Dinija Rasula aktīvi iestājas pret šādu bīstamu vielu iekļaušanu skaistumkopšanas produktos, iesakot ikvienam izmantot vienīgi dabiskus matu kopšanas līdzekļus.

 

Atgādinām, ka pirms matu krāsošanas mājās ieteicams to uzklāt uz neliela ādas laukuma, lai pārliecinātos, ka neveidojas alerģiska reakcija.

 

 

Būsim piesardzīgi!

Iepriekšējais rakstsNEDĒĻAS PLĀNS: labvēlīgās dienas tavam skaistumam un labsajūtai 22. – 28. augusts
Nākamais raksts5 mīti un patiesības par mazu bērnu uzturu