Noskaidro vai tavā personībā ir nianses, pie kurām vēl ir jāpiestrādā!
TEV TRŪKST PROFESIONĀLO PANĀKUMU: mūsu uzskati ir subjektīvi, līdzīgi kā skaistuma izjūta, savukārt, dažādu procesu rezultāti un sasniegumi ir daudz objektīvākas un konkurētspējīgas mērauklas, lai spriestu par cilvēka spējām. Tas tāpēc, ka gudru personu ietekmes līdzeklis ir viņu spēja realizēties profesionālajos panākumos vai rast piepildījumu citās dzīves svērās. Neliegsimies, ja cilvēkam jau ir krietni pāri 30 gadiem, viņš uzskata sevi par izcilu un lielisku, tomēr vēl dzīvo pie vecākiem un neko īsti nav sasniedzis, ir diezgan skaidri redzams, ka šīs personas dzīvē steidzami nepieciešamas pārmaiņas. Ja tā ir ar mums, nemeklēsim aizbildinājumus, kāpēc tā ir noticis, rīkosimies!
TU VIENMĒR ESI KONFLIKTA CENTRĀ
Gudri, patiesi gudri cilvēki netērē laiku, lai izšķērdētu savus argumentus neauglīgos strīdos. Nepieciešamība par visām varītēm pieradīt taisnību kolēģiem, radiem un draugiem vai ikvienam, kuru satiec savā ceļā, drīzāk liecina par tavu nedrošību, nevis inteliģenci. Ja nemitīgi esi konfliktu epicentrā, tu nevajadzīgi tērē savu enerģiju un laiku, kuru vajadzētu ieguldīt daudz svarīgākās lietās, piemēram, taupot to darbam.
TU ESI PĀRLIEKU HAOTISKA
Vai lielāko dienas daļu cīnies ar pulksteni un pārvari vienu krīzi pēc otras? Laika un enerģijas menedžments ir prasme, kas piemīt gudriem cilvēkiem, ko viņi ātri apgūst un pārvalda, lai samazinātu stresu un sasniegtu vairāk. Vai tu spēj ar vēsu prātu aplūkot problēmu vai vienmēr haotiski skraidi riņķī, cenšoties pieķerties pie jebkura glābšanas salmiņa? Šāds destruktīvs skatījums uz notiekošo atstāj pamatīgas sekas gan mūsu profesionālajā, gan personīgajā dzīvē.
TU RUNĀ VAIRĀK, NEKĀ KLAUSIES
Ko tu domā par cilvēku, kurš, elpu aizturējis, nemitīgi runā, neļaujot otram pateikt ne vārda? Šāda rīcība noteikti nepiemīt inteliģentam cilvēkam, kurš saprot, ka dažkārt daudz noderīgāk ir ieklausīties citos, kas ir liela māksla, vai ne? Kurā kategorijā tu ierindotu sevi – esi bezgalīga pļāpa vai aktīva klausītāja? Godīga atbilde uz šo jautājumu būs pirmais solis pretī veiksmei. Klausies vairāk, runā mazāk!
Kas vēl, tavuprāt, liecina par cilvēka inteliģences trūkumu?