“Viņa nevēlējās, lai viņai būtu īpaša statuja vai pat izveidota atsevišķa piemiņas kapela Sv. Džordža kapelā,” izdevumam “People” stāsta vēsturnieks Roberts Hārdmens.

Pēc vēsturiskajām valsts bērēm, kam sekoja teju visa pasaule, karaliene Elizabete tika apbedīta tik vienkārši, kā viņa vēlējās – savu tuvāko cilvēku lokā. Kā izrādās, līdz ar to godam tikusi izpildīta viņas pēdējā vēlēšanās, jo tā bijusi tikt apbedītai pie saviem vecākiem un māsas kopā ar mīļoto vīru princi Filipu.

Karalienes bēru laikā bija vērojamas vairākas procesijas, kur iesaistīti bija ne vien karalienes ģimenes locekļi, bet arī tūkstošiem Lielbritānijas bruņoto spēku locekļi, kuri maršēja precīzi soli solī viens aiz otra. Tāpat arī simtiem pasaules līderu bija pulcējušies, lai izrādītu cieņu karalienei. Pēc visiem valstiskajiem pasākumiem, karaliene tika pavadīta mūžībā privātā un vienkāršā ceremonijā, kurā piedalījās viņas tuvākie ģimenes locekļi.

Mūsdienu slavenākā sieviete, savas ģimenes ieskauta, tika guldīta nevis greznā zelta kapelā, ko rotā viņas piemineklis, bet gan vienkārši izbūvētajā Karaļa Džordža VI piemiņas kapelā līdzās saviem vecākiem, māsai un vīram princim Filipam.

“Viņa nevēlējās redzēt savu statuju vai pat atsevišķu kapelu Sv. Džordža kapelā,” stāsta vēsturnieks Roberts Hārdmens, grāmatas “Queen of Our Times: The Life of Elizabeth II” autors. “Kā man reiz teica viņas māsīca Mārgareta Rodesa: “Viņa gribēja padarīt savu tēvu lepnu.” ,” atklājis autors.

Kopš kronēšanas 1953. gadā karaliene Elizabete, iespējams, visu savu dzīvi pavadīja, gatavojot savu ģimeni un tautu tam, ka visi varētu turpināt darbu un dzīvi arī bez viņas. Tādā veidā bēru “pasākumi”, kas ilga desmit dienas, bija viņas pēdējā dāvana savai tautai. “Viņa nebūtu vēlējusies sev tādu greznību un ceremoniju, taču viņa apzinājās lomu, ko spēlēja. Pat nāves brīdī viņa joprojām kalpoja,” saka karaliskā biogrāfe Penija Junore.

Tāpat tiek spriests, ka karaliskās ģimenes personīgās bēdas, kā arī viņu trūkumi un savstarpējās attiecību plaisas, kas radušās, ir bijušas zemteksts karalienes Elizabetes vēsturiskajai nāvei. Gājienos un godasardzēs pirms bērēm dažkārt bija vērojama spriedze starp princi Hariju, viņa sievu Meganu Mārklu un pārējo karalisko ģimeni. Harija atsvešināšanās no sava tēva karaļa Čārlza III un vecākā brāļa prinča Viljama saistībā ar karaliskās dzīves pamešanu 2020. gadā aizvien nevienam nav  pilnībā izkritusi no prāta.

Atklāts, ka karalienes atdusas vietu būs iespējams apmeklēt visiem gribētājiem un zināms, no cik lielas naudas summas būs jāšķiras, lai to izdarītu.

Iepriekšējais rakstsTavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 26. septembris – 2. oktobris
Nākamais rakstsTavs horoskops veiksmīgai dienai – 25. septembris