Šī nepatīkamā problēma sagādā raizes daudziem, jo īpaši atgādinot par sevi laikā, kad pienāk brīdis no ziemas apaviem pārkāpt daudz brīvākos un pēdas atsedzošākos!  BrīvBrīdis.lv apkopoja vairākus noderīgus padomus, kas, cerams, palīdzēs arī tev!

Varžacs ir ādas virskārtas sabiezējums, sāpīgs ķīļveida skrūvei līdzīgs ādas veidojums, kas spiežas aizvien dziļāk audos un kairina nervu galus. Tās parasti rodas tajās vietās, kur bijis ilgstoši palielināts spiediens uz ādu. Visbiežāk uz kāju pirkstiem un arī uz pēdām, kam jātur viss ķermeņa svars.

Varžacu veidošanos var radīt:

  • nepiemēroti apavi, ja tie ir pārāk šauri, jauni vai vēl pilnībā neievalkāti;
  • augstpapēžu kurpes;
  • neierasti ilga staigāšana vai sportošana, piemēram, gari pārgājieni, dejas līdz rītam u.c.;
  • plakanā pēda var izraisīt regulāru varžacu veidošanos;
  • kaulu deformācijas dēļ, īpaši gados vecākiem cilvēkiem.

 

Vecāsmātes padomi

Varžacu ārstēšanai mājas apstākļos nepieciešams daudz laika. Visbiežāk panākumi būs iespējami tikai tad, ja varžacs būs sākuma stadijā. Vecu, dziļi iespiedušos varžacu likvidēšanu labāk uzticēt speciālistam!

 

To mīkstināšanai kājām vēlamas karstas ziepjūdens peldes, kam pievienota dzeramā soda (1 – 2 tējkarotes uz 1 l ūdens). Pēc šīs procedūras uzziež varžacu šķīdumu, kas ir nopērkams apiekās vai uzliek nomizota, tīra kartupeļa šķēlīti vai alvejas gabaliņu.

 

Medikamentu – plāksteri vai šķidrumu – liek uz varžacs tā, lai tas nenokļūtu uz veselās ādas.

 

Apmēram pēc  12 stundām, kad āda uz varžacs ir kļuvusi bāla un mīksta, kāju atkal mērcē karstā ziepjūdenī un pēc tam atbrīvojušos varžaci noņem ar pumeku vai neasu nazi. Jākasa uzmanīgi, lai neievainotu apkārtējos audus un neradītu infekciju.

 

Procedūras beigās varžacs vietu apstrādā ar 3 % ūdenraža pārskābi vai kādu citu dezinficējošu līdzekli.

 

Iepriekšējais rakstsAtklāts visrūpīgāk glabātais Holivudas kino dīvu slaiduma noslēpums
Nākamais raksts7 lietas, kas jāzina ikvienam velosipēdistam!