Pēdējā laikā daudz runāts par prinča Harija un Meganas Mārklas attiecībām ar karalisko ģimeni, kas aizvien pasliktinās dažādu pāra izgājienu dēļ. Taču nu Harijs piedzīvojis zaudējumu, par ko viņš jau iepriekš tika brīdināts, vēsta britu mediji.

Princim Harijam pilnībā noņemts tituls “Viņa karaliskā augstība”.

Šonedēļ atklātajā izstādē “Karaliskais stils” tika izstādīti dažādi princeses Diānas priekšmeti – tostarp viņas slavenā kāzu kleita – pie kā tika izveidots paraksts, ka to nodevuši Viņa karaliskā augstība Kembridžas hercogs un Viņa karaliskā un Saseksas  hercogs. Nu izdevuma “Sunday Times” rīcībā nonākusi informācija, ka šī uzraksta plāksne tiks mainīta un tituls no tās noņemts, jo arī pats Harijs bija piekritis noteikumiem par titulu zaudēšanu, ja tiešām izlems atteikties no karaļnama pienākumu pildīšanas.

Pirms gada, kad Harijs un Megana pārcēlās uz dzīvi ASV, piekrītot atvadīties no karaliskajiem tituliem, taču aizvien turpināja izmantot Saseksas hercogu titulus.

Princis Viljams un Harijs izstādei, kas tika atklāta 3. jūnijā un turpināsies līdz pat jaunajam gadam, aizlienēja savas vēlās mātes kāzu kleitu un medusmēneša tērpus. Šajā izstādē iespējams aplūkot, kā tas ir – izveidot apģērbu karaliskajam klientam.

“Diānas kāzu kleita ar garo velci un  plīvuru, kas viņai bija mugurā kāzu dienā 1981. gada 29. jūlijā, sakot JĀ vārdu princim Čārlzam Sv. Pāvila katedrālē, šobrīd aizvien ir viena no slavenākajām līgavas kleitām vēsturē,” skaidro izstādes organizatori. Kleitai ir ņieburs, kas priekšā un aizmugurē pārklāts ar antīkām Carrickmacross mežģīnēm, kas sākotnēji piederēja karalienei Marijai. Tai ir arī V veida kakla izgriezums un lielas uzpūstas piedurknes, kas apgrieztas lokveidā un papildinātas ar bantēm un dziļiem taftas volāniem – stilu, ko Diāna popularizēja 1980. gadu sākumā. Dizaineri Deivids un Elizabete Emanueli kleitai ir izveidojuši arī kuplu kleitas svārku daļu, kas balstītās uz stingras tīkla apakšsvārku daļas. Tā ir pirmā reize, kad Diānas kleita tiek demonstrēta pēdējo 25 gadu laikā.

Izmaiņas vārdu plāksnēs, lai izstādē noņemtu Harija “Viņa karaliskās augstības” titulu, tika pieprasītas pēc tam, kad Saseksas hercogpāris tika pazeminātas statusā Karaliskās ģimenes oficiālajā vietnē.

Harijs un Megana iepriekš atradās lapas augšdaļā, tieši zem prinča Viljama un viņa sievas Keitas. Bet tagad viņi ir nobīdīti zemāk par princi Edvardu viņa sievu Sofiju, princesi Annu un princi Endrjū.

Harijs un Megana pārtrauca karalisko pienākumu pildīšanu 2020. gada martā un tagad dzīvo Kalifornijā. Pāris nesenajā intervijā ar Opru Vinfriju ir nomelnojis karalisko ģimeni, turklāt tā nebija vienīgā reize.  

Arī Harijs izrunājies arī, parādoties Podcast Armchair Expert un Apple TV dokumentālajās sērijās “The Me You Can’t See”.

Iepriekšējais rakstsMīklaini pazuda ar trim maziem bērniem – policija noskaidrojusi jaunās māmiņas likteni
Nākamais rakstsMegana Mārkla laidusi pasaulē meitu; jau zināms arī vārds