Mājas iegādāšanās ir ļoti nopietns un atbildīgs process, tāpēc tam jāpieiet ar pastiprinātu uzmanību. Jāizpēta visi faktori, kas liecina par un pret šī soļa speršanu. Un noteikti pievērs uzmanību arī šīm lietām, kas sajūtu un emociju virpulī var dotajā brīdī aizmirsties.

 

Finansiālais stāvoklis

Tas, ka banka tev dod aizdevumu, nebūt nenozīmē, ka tas uzreiz ir jāņem. Kredītspeciālists ir aprēķinājis un izanalizējis, ka ar šī brīža ienākumiem nav pamata satraukumam, lai atmaksātu šo naudas sumu. Bet, vai tu pati esi pārliecināta, ka šos daudzos gadus nekas tiešām nemainīsies, un patiesi vari atļauties šādas saistības? Saprotams, ka sava māja, tas ir kas tāds, par ko sapņo teju ikviens, taču arī situācijā, kad šķiet, ka to iespējams realizēt, ir jāspēj padomāt ar vēsu prātu, nevis ļauties tikai mirkļa iespaidiem un emocijām. Tas ir pietiekami nopietns lēmums un notikums tavā, un tava ģimenes dzīvē.

 

Uzzini mājas vēsturi

Šis aspekts arī ir ļoti svarīgs – uzzināt par māju pēc iespējas vairāk. Apskatīt tās vizuālo un tehnisko stāvokli, noskaidrot kas ir tās problemātiskākās vietas, kad tā remontēta, no kā un kad celta, kādi cilvēki tajā iepriekš dzīvojuši, kāpēc tā tiek pārdota utt. Jo vairāk spēsi noskaidrot, jo labāk. Lai rūpīgi izpētītu mājas tehnisko stāvokli, par ļaunu nenāktu neatkarīga un zinoša eksperta iesaistīšanās šajā procesā. Noteikti nepaļaujies vien uz to, ko saka cilvēks, kurš pārdod šo māju, ir skaidrs, ka viņš neatklās visus tās defektus, arī tad, ja uzsvērs, ka saka tev visu godīgi. Velti laiku rūpīgam izziņas procesam.

 

Izpēti apkārtni

Iespējams, esi atradusi māu par ļoti izdevīgu cenu, taču ne tajā vidē un apkārtnē, kas tev šķiet tā piemērotākā. Apdomā labi, pirms nopērc šo īpašumu. Padomā par tādām lietām kā atrašanās vieta un iespējas no tās nokļūt uz darbu, veikalu, skolu, bērnudārzu u.c. vietām, bez kurām tava ikdiena nav iedomājama. Noteikti izpēti apkārtējās mājas, iepazīsties ar saviem potenciālajiem kaimiņiem, draudzīgi aprunājies, uzzinot, iespējams, daudz ko jaunu par šo vietu un arīdzan māju, ko vēlies nopirkt. Ja tev ir bērni, par ļaunu nenāks arī ja painteresēsies par tuvumā esošo izglītības iestāžu reputāciju un atsauksmēm par tajās esošo mācībspēku.

 

Pārliecinies, kas tiek pārdots kopā ar māju

Lai negūtu nepatīkamus pārsteigumus, noteikti iepriekš painteresējies par visu to, kas tiks atstāts kopā ar māju (ja vispār tiks atstāts), piemēram, kāda tehnika un/ vai mēbeles. Ja māja ir apkurināma, vai tiks atstāts arī kāds daudzums kurināmā materiāla utt. Un šīs lietas noteikti arī vajadzētu uzskaitīt līgumā, ko noslēgsiet, lai nebūtu jāpiedzīvo vilšanās. Turklāt, ja tev nekas nav vajadzīgs, vai atstājamo lietu sarakstā ir tādas mantas, kas tev pilnībā nav vajadzīgas, tu drīksti uzstāt, lai tās tiktu aizvāktas, jo tās likvidēt nav tavs pienākums.

 

Ārējo faktoru ietekme

Ja iespējams, pirms izdari galīgo lēmumu, sarunā, ka reizi vari šajā mājā pārnakšņot. Lai redzētu un dzirdētu, vai apkārtne tik tiešām būs tev pa prātam. Iespējams, tuvumā ir dzelzceļš vai šoseja, kas tev traucēs naktsmieru un/vai liks bažīties par bērnu drošību. Saka jau, ka pie visa var pierast, bet nepaļaujies tikai uz šo teicienu. Visus varbūtējos ārējos faktorus nav iespējams uzskaitīt, tāpēc rūpīgi izpēti visu, cik vien vari – ieklausies un ieskaties apkārtnē!

 

Vai tu plāno iegādāties savu māju?

Sabiedrība

Par Kariņa attēlu publiskošanu – 500 eiro sods – VIDEO

  Datu Valsts inspekcija sodījusi personu, kura sociālajā tīklā “Facebook” publicēja Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa fotogrāfijas,...

Izskan pavisam jaunas ziņas par laiku brīvdienās un nākamnedēļ

  Pirmās augusta nedēļas nogalē, tuvojoties ciklonam no dienvidiem un pieaugot tā ietekmei, daudzviet sagaidāms lietus....

Kivičs pārsteidz, atklājot, kādas ir viņa prasības privātos koncertos

  Nav noslēpums, ka mūziķis Andris Kivičs ir visai pieprasīts privātās mājas ballītēs, kāzās un dažādos...

Ceturtdienas rītā saņemta skumja ziņa

  Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 153 ceļu satiksmes negadījumi, tajos cietuši 18 cilvēki un viens gājis...
apptive.com

Uzmanību! Telefonkrāpnieki izdomājuši jaunu, īpaši viltīgu, shēmu

  Valsts policija atkārtoti brīdina iedzīvotājus par telefonkrāpnieku lielo aktivitāti. Pēdējās nedēļas laikā reģistrēti jauni krāpšanas...

Statistika apliecina – nevakcinētie Latvijā ar Covid-19 saslimst un mirst ievērojami biežāk

  Absolūtais vairākums cilvēku, kuri saslima ar Covid-19 un kuriem smagas slimības norises gaitas dēļ bija vajadzīga...

Horoskopi un Testi

Foto:Brivbridis.lv

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 6. augusts

  Sargies no šī dienas, jo iespējama spēcīga enerģijas noplūde. Uzmanies, lai neradītu draudus savai karjerai...
Foto:Flickr.com/likeaduck/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 5. augusts

  Šodien pacenties izbaudīt savu brīvību. Kāds mēģinās uzspiest tev savu viedokli, atņemt tev tiesības pieņemt...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 4. augusts

  Šodien, cik vien iespējams, atpūties un uztver visu viegli. Tas attiecas ne vien uz tavu...

Horoskopa zīmes, kurām AUGUSTS solās būt īpaši veiksmīgs

  Uzzini, kuras dienas šomēnes zvaigznēs tev ir ierakstītas pozitīvās krāsās, bet kuras iezīmē, ka jābūt...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 3. augusts

  Šodien pats būsi vainojams pie visa, kas ar tevi notiks, arī pie neveiksmēm. Tavi trūkumi...

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 2.-8. augusts

  Tik daudz kas piedzīvots, bet tik daudz kas vēl priekšā. Klāt augusta pirmā nedēļa, lai...

Mājai un Dārzam

Izskan pavisam jaunas ziņas par laiku brīvdienās un nākamnedēļ

  Pirmās augusta nedēļas nogalē, tuvojoties ciklonam no dienvidiem un pieaugot tā ietekmei, daudzviet sagaidāms lietus....

Sinoptiķis Bricis atklāj, kāds laiks gaidāms turpmāk šonedēļ – VIDEO

  Pirmdien Latvijas austrumu daļu skāra pamatīgs lietus, bija spēkā oranžais brīdinājums, jo lietavas var bojāt...

Izskan jauna informācija par augustā gaidāmo laiku

  Pazīstamais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs no Viļakas puses savā interneta blogā stāsta par...