Uzzini, kā ar 5 vienkāršiem trikiem nonākt solīti tuvāk jebkuras problēmas atrisināšanai…

 

Nereti mēs ilgstoši prātojam, kā atrisināt kādu problēmjautājumu, arvien atliekot šīs situācijas risināšanu, jo mums trūks novatorisku ideju. Piedāvājam 5 padomus, kas, iespējams, palīdzēs uzlūkot radušos situāciju – citām acīm.

 

IZTĒLOJIES, KA PROBLĒMA TEV NAV NOZĪMĪGA: mēģini garīgi distancēties no šī jautājuma, iedomājoties, ka tu centies palīdzēt kādam citam tikt galā ar šo situāciju. Tas palīdzēs nekoncentrēties uz ko vienu, bet uzlūkot radušos problēmu kompleksi, aplūkojot to plašāk un mudinot iztēli, lai noskaidrotu, ko esi palaidusi garām. Ir taču liela starpība vai mēs apsveram projekta realizēšanu, ja tā gala termiņš ir pēc dažiem mēnešiem vai, krītam izmisumā, ja  pēdējais izpildes brīdis ir jau rīt, bet nekas vēl nav paveikts. Eksperti dēvē šo pieeju par psiholoģiskās distances radīšanu.

 

 

UZZĪMĒ SAVU PROBLĒMU: mēģini ieskicēt radušos situāciju uz papīra, lai censtos saskatīt iepriekš neredzētās nianses, iespējams, ieraugot risinājumu. Uzzīmē dažādus veidus un pieejas, kā risināt šo jautājumu, lai atklātu īsāko un labāko variantu. Cilvēki nereti izsaka pieņēmumus, nemaz neapzinoties situācijas kopainu. Uzzīmējot to vai attēlojot situāciju grafiski, palīdzēsim sev saskatīt šos slēptos pieņēmumus. Domās koncentrējoties tikai uz problēmu, ir viegli nepamanīt detaļas, kuras noteikti atklāsim, ilustrējot šo situāciju.

 

 

IEPAUZĒ AR PROBLĒMAS RISINĀŠANU: ja jūti, ka tev ilgstoši nerodas neviens labs problēmas risināšanas veids, pārtrauc izmisīgi lūkoties datora ekrānā vai dokumentu kaudzēs, tas tikai kavē tavu laiku, neko reāli nemainot. Tā vietā, mēģini pievērsties kam citam, izej pastaigāties vai dodies sportot,  dari jebko, kas novirzīs tavas domas no problēmas risināšanas procesa. Atklāsme bieži vien rodas brīdī, kad mēs to vismazāk gaidām, īpaši, kad pārtraucam aktīvi domāt par radušos problēmu. Tas palīdz prātam strādāt, saliekot kopā informācijas fragmentus, iespējams, atklājot nepamanīto.

 

 

STRĀDĀ PAT, JA TEV ŠĶIET, KA NEESI VISLABĀKAJĀ FORMĀ:  nav nozīmes, kādu problēmu tu vēlies atrisināt, ķeries pie tās neatliekot situācijas risināšanu uz vēlāku laiku. Neatliec un neizvairies no šīs situācijas, tā tu tikai novilcināsi laiku. Pat, ja šķiet, ka neesi savā labākajā darba formā, neatmet visam ar roku. Ja tev šķiet, ka nespēj fokusēties uz problēmas niansēm, tas nenozīmē, ka nenonāksi pie gala rezultāta. Mēģini!

 

 

MAINI IERASTO DARBA VIDI: ja ilgstoši strādājot nespēj atrisināt problēmu un tikt ar visu galā, mēģini doties ārpus ierastās komforta zonas jeb vides, kas atgādina par smagu darbu. Aizej, piemēram, uz kafejnīcu. Vides maiņa var būt atslēga, kas stimulēs domu lidojumu. Mēs, cilvēki, neapzināti asociējam konkrētu vietu ar tajā piedzīvoto, kas var būt kā pozitīvi, tā negatīvi, ietekmējot spēju domāt inovatīvā veidā. Kā arī jauna vide nozīmē – jaunus stimulus, kas var sekmēt noderīgu ideju un domu rašanos.

Lai tev izdodas atrisināt dažādās problēmsituācijas!

 

Iepriekšējais raksts15 pārsteidzoši iemesli, kāpēc granātābols ir labs tavai veselībai
Nākamais raksts3 noslēpumi, kāpēc vīrietis nerunā par savām jūtām