Kārtējā jaunā nedēļa sākusies, iepriekšējā ir aiz muguras, atstājot vien atmiņas. Nu ir jauna diena arī Distoniķa dienasgrāmatai. Jaunas domas, jaunas sajūtas, jauni prieki un bēdas. Kā dienasgrāmatas autorēm klājies šonedēļ? Un kā ir klājies tev?

Sintija (28 gadi)

Tiklīdz pagājušajā nedēļā biju nosūtījusi savu dienasgrāmatu BrīvBrīdim, un palepojos ar to, ka, iespējams, pavasara sajūtas atkāpjas, saņēmu prettriecienu. Sāka spiest krūtīs. Izskaidrojumu jau it kā redzēju, jo lielāko dienas daļu man gribot, negribot nākas pavadīt pie datora un darba vieta nav diez ko ērta – sēžu sakumpusi un ar krūtīm atspiedusies pret galdu – nospiedu. Bet kā jau distoniķim, domas visdažādākās un variācijas par tēmu briesmīgas. Atkal jau sevis žēl, raudāt gribas tā, ka kamols kaklā. Bonusā tam visam sirds pārsvarā visu laiku skrien ātrāk nekā vajadzētu. Aptuveni trīs dienas domāju par to spiedienu krūtīs, taču ar katru dienu tas samazinājās, līdz pārgāja. Sestdien jutu atskaņas no tā, taču domas par to visu bija mani novedušas līdz baltkvēlei. Protams, bailes, ne visai labs garastāvoklis… Nolēmu atslābināties citādā veidā – iedzert šampanieti. Izdzēru vienu glāzi un domāju – vai vajadzēja, kā būs? Bet nolēmu vienkārši atpūsties un izgaršot šo dzērienu, ko ļoti sen nebiju baudījusi. Stulbi skan, taču palika ļoti labi – nekas nedūra, nekas nesāpēja, nebija tizlo domu, garastāvoklis bija fantastisks. Es jutos pilnvērtīgi un labi atpūtos. Svētdien pie vecākiem taisījām lielo talku – grābām lapas, līdzinājām kurmju rakumus zālienā, atvedām bērnam smilšukastei smiltis, visu skaisti uzkopām. Bija tik pasakains laiks – saulīte, silts, ar prieku strādāju, nedomājot ne par ko. Elpoju svaigo gaisu, atpūtos no tā, ka regulāri atrodos pie datora. Tā teikt, piekopu darba terapiju. Arī tā līdzēja. Arī pirmdien turpinājām tādā pašā veidā, jo tētim bija brīvdiena un es strādāju mājās, tāpēc izkārtoju sev brīvāku un vieglāku dienu, lai varu palīdzēt darbos, arī vīrs nāca palīgā – priecājāmies par kārtējo skaisto dienu un sakopto vidi. Taču nākamā diena atkal nāca īpaša – daudz datora, uztraukums, ka bērns jāved uz poti, pie reizes atkal saspiedu krūtis un atkal jutu kaut kādu nelielu spiedienu tur. Jutu, ka sirds arī sitas straujāk nekā man gribētos… Un atkal garastāvoklis ir nobojājies. Atkal domas briesmīgas, šķiet, ka atkal nopietnas veselības problēmas, ka nevaru normāli dzīvot. Atkal skatos ar žēlumu uz bērnu un domām, ka gribu redzēt, kā mans lolojums izaug, bet ar šādām sajūtām ik pa laikam šķiet, ka nekas no tā nesanāks. Šīs pesimistiskās domas jau arī nepalīdz justies labāk, tās tikai arvien vairāk grauž un spiež pie zemes. Un galvenais, ka kaut kā īsti nespēju par to nedomāt, nespēju sajūtas atstāt otrajā plānā… Ja piespiežu sevi to darīt, pēc brīža sevi pieķeru pie tā, ka atkal par to domāju… Šī nedēļa nebija viegla. Ceru, ka nākamā būs krietni labāka! Un ceru, ka tev ir kļuvis labāk!

 

Dana (29 gadi)

Aplis ir noslēdzies. Esmu tur, kur biju pašā sākumā. Jau pagājušās dienasgrāmatas beigās uzdevu pati sev retorisku jautājumu: „Vai viss mainīsies, vai tas ir tikai klusums pirms vētras?” Manas šaubas piepildījās, jo laikam nevajadzēja raustīt likteni aiz ūsām, jo tiklīdz man jau šķita, ka viss būs labi, par savu lielīgumu saņēmu pretī. Kādu dienu braucām ar vīru iepirkties un, jau iekāpjot mašīnā, sajutu, ka kaut kas nav kārtībā. Visu ceļu mocījos ar dīvainu priekšnojautu un veikalā, sākot meklēt plauktos nepieciešamos produktus – uznāca tāda sajūta, kas līdzinājās nāves bailēm, piedevām sagriezās galva un vēdērs, šķita, ka redzu sevi no malas. Rokas svīda un trūka gaisa. Meklējot atbalstu, iespiedu savu roku vīra plaukstā, vēloties, lai viņš mani pasargā no tā visa. Pēc iespējas ātrāk devāmies prom, tā arī nenopirkuši visu, ko vajadzēja. Mašīnā ieslīgu krēslā un raudāju kā mazs bērns. Man bija tik ļoti sevis žēl, īpaši par to, ka nu jau šķita, ka viss būs labi! Vēl kādu rītu gribēju ar jaunāko dēliņu iziet pastaigāt, jo āra bija burvīgs laiks. Taču jutu, ka kaut kas nav kārtībā, sirds dauzījās un galvā atkal tas pats dullums. Ģērbu mazo un pēkšņi jutu, ka uznāk tāds baiļu vilnis un nelabums, ka vienīgais, ko spēju darīt – noģērbt dēlu un ātri apgulties, lai nenoģībtu. Aukstā ūdenī saslapināju dvieli un pieliku pierei, lai kaut nedaudz veldzētu slikto pašsajūtu. Lai kā man negribējās izrādīt savu vājumu, zvanīju vīram, jo man vajadzēja viņa atbalstu, labi, ka drīz vien viņš bija klāt un man pamazām palika vieglāk. Gribēju vēl mazliet pagulēt, taču mazais skubināja, lai ejam laukā, tā nu – soli pa solim, taustot savas sajūtas – izgājām laukā. Ieraudzīju, ka kaimiņiene grābj pērnā gada lapas un pievienojāmies viņai. Tā vismaz četras stundas ļāvos fiziskām aktivitātēm svaigā gaisā, ar katru grābekļa vēzienu, mazinot savas sliktās pašsajūtas. Tomēr nākamais rīts bija līdzīgs iepriekšējam, varbūt arī tāpēc, ka jau no agra rīta visu laiku domāju kā jūtos, vai tik atkal viss neatkārtosies – un tā arī bija! Kāpēc tā? Kāpēc atkal un atkal viss sākas no gala? Jā, daudz strādāju, domāju par saviem pienākumiem, divas dienas nesanāca iziet svaiga gaisā, aizgāju arī pavēlāk gulēt – daru sev ar to pāri, bet citādāk nesanāk. Esmu pamanījusi arī, ka uzlūkoju cilvēkus un analizēju, kā viņi spēj tikt galā ar stresa situācijām, kā viņus netraucē nemitīgās cilvēku acis un jautājumi, piemēram, pasākumu vadītāji. Iedomājos sevi viņu vietā un šķiet, ka nekad to nespētu! Šobrīd ar bažām gaidu rītdienu, bažījos, ka nespēšu parūpēties nedz par sevi, nedz savu ģimeni. Man ir bail, ka atkal veģetatīvās sistēmas traucējumi pārņems manu ķermeni un prātu. Tiekamies nākamajā nedēļā. Es ļoti ceru, ka kādam no jums jau sācies labo sajūtu pavasaris!

 

Ja arī tev ir veģetatīvā distonija un vēlies padalīties savās sajūtās vai sniegt padomus no reālās pieredzas, kā cīnīties ar šo kaiti – raksti mums e-pastu: info@brivbridis.lv

Sabiedrība

Diemžēl piektdienas rīts sācies ar skumju vēsti

  Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēts 51 ceļu satiksmes negadījums, kuros cietuši četri cilvēki un viens gājis...

Atrasta pirms pusgada pazudusi sieviete; pārtikusi no sūnām un zāles

Sieviete, kura pazuda pirms sešiem mēnešiem, tika atrasta dzīvojot teltī nekurienes vidū un izdzīvojusi, ievērojot...

Kašers humpalu bodē piedzīvo pagalam neveiklu situāciju – VIDEO

  Neveiklu situāciju kādā lietoto apģērbu veikalā piedzīvojis STV šova "Slavenības. Bez filtra" zvaigzne Kašers jeb...
http://myadoftheday.com/

“Mums dzīvē viss ir nokārtojies!” Jauna vidzemniece laimē prātam neaptveramu summu un nomaksā kredītu

  23. aprīlī kāda 33 gadus veca vidzemniece Simtgades loterijā laimēja 100 000 eiro. “Es zināju, ka reiz pienāks...

Parādās ļoti gaidītas ziņas par laiku turpmāk – prognoze 7 dienām!

Šīs nedēļas otrajā pusē ciklonu ietekme turpinās dominēt - saglabāsies vēss laiks un bieži līs....

Megana Mārkla atklāj, cik patiesībā nelaimīgs ir princis Harijs

Megana Mārkla ir sarakstījusi bērnu grāmatu “Bench” un tajā ir minēts, cik nelaimīgs ir viņas...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 7. maijs

 Tavs spēcīgākais ierocis šajā dienā būs tavi pateiktie vārdi.   Auns Auna zīmē dzimušie bieži vien iekuļas nepatikšanās,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 6. maijs

  Auns Auni ir drosmīgi un enerģiski cilvēki, kuri no pašreizējā zvaigžņu stāvokļa ņems visu, ko var...
Foto:Flickr.com/Latvijas armija/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 5. maijs

  Lai arī lielākā daļa cilvēku jutīsies stipri iedvesmoti darbam (un arī lieliski paveiks savus plānus),...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 4. maijs

Dienas pirmā puse solās būt diezgan nelabvēlīga īsiem izbraucieniem. Biznesa komunikācija nenoritēs gludi. Tevi var...

Šīs ir piecas bīstamākās horoskopa zīmes

Lūk, šīs zodiaka zīmes nevajadzētu izprovocēt, jo tās dusmu lēkmē var kļūt nekontrolējamas un ticams,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 3. maijs

Dari, ko uzskati par nepieciešamu darīt, lai pasaule kļūtu labāka, kā arī iedvesmo arī citus...

Mājai un Dārzam

Parādās ļoti gaidītas ziņas par laiku turpmāk – prognoze 7 dienām!

Šīs nedēļas otrajā pusē ciklonu ietekme turpinās dominēt - saglabāsies vēss laiks un bieži līs....

Parādās pilnīgi jauna prognoze par laiku nākamnedēļ

  Kā savā "Twitter" kontā vēsta sinoptiķis Jānis Trallis, nākamnedēļ Latvijā gaidāma ievērojama laika maiņa. "Nu jau...

Izskan nepatīkamas ziņas par laiku maija pirmajā nedēļā – prognoze 7 dienām

  Tuvākajā nedēļā laika apstākļus galvenokārt noteiks ciklonu darbība, tādēļ daudzviet, jo īpaši nedēļas sākumā, ir...