Svētdien, 22. oktobrī, šovu “X faktors” pameta jau otrais Intara Busuļa komandas dalībnieks – ar patīkami skaisto balsi apveltītā Nadežda Maņkeviča. Jautājām jaunajai sievietei par viņas sajūtām šovā un plāniem pēc tā.

 

Nadeždu bijām iepazinuši kā ļoti emocionālu un sirsnīgu cilvēku, kurš spēja aizkustināt līdz sirds dziļumiem jau pašā pirmajā atlases kārtā, ko redzējām savos TV ekrānos. Viņa spēra ļoti drosmīgu soli, kas bija kā milzīgs izaicinājums pašai un sasniedza gan žūrijas pārstāvju, gan skatītāju sirdis, skaisti, emocionāli un tīri nodziedot grupas “Sīpoli” dziesmu “Dvēselīte”, kam vārdu autors ir Jānis Peters, bet mūziku sarakstījis Mārtiņš Brauns. Nadežda neslēpa, ka toreiz dziesma tika veltīta viņas brālim, kurš, diemžēl, vairs nav starp mums un atklāja, ka tā bijusi pirmā reize, kad viņa dziesmu beidzot spējusi nodziedāt līdz galam. Nākamajā atlasē, kas jau bija “krēslu izaicinājums”, Intars jaunajai dziedātājai deva krēslu un viņa guva iespēju piedalīties šovā kā viena no 12 labākajiem. Pirmajā tiešraidē Nadežda izpildīja amerikāņu dziedātājas Demi Lovato dziesmu “Stone Cold”, kur, kā atzina pati Maņkeviča – viņai savs tēls bija ļoti paticis. Pagājušajā svētdienā – 2. tiešraidē viņa dziedāja Bruno Mars izpildīto dziesmu “Locked Out Of Heaven”. Diemžēl, skatītāji lēma, ka šis izpildījums nav bijis viņai tik veiksmīgs un Nadeždu kopā ar Alisi Haijimu “nosēdināja” uz izbalsojamo svītras. Par savu otro dziesmu Maņkeviča bija izvēlējusies Aretas Franklinas izpildīto dziesmu “Respect”, ko nodziedāja skaisti un pārliecinoši, taču ar to nepietika. Žūrijas pārstāvjiem bija jāpieņem lēmums. Tā kā uz strīpas bija gan Intara Busuļa, gan Aijas Auškāpas komandu pārstāvji – viņi mājās sūtīja viens otra dalībnieku, un grūtais lēmums – kuru sūtīt mājās, uzgūlās uz Reiņa Sējāna pleciem, kurš pirms grūtās izvēles atklāja, ka viņam tas šķiet kaut kas briesmīgs.

 

Mēs aicinājām Nadeždu uz sarunu, lai mazliet ieskatītos viņas sajūtās šovā un pēc tā.

 

 

Kas bija Tavs lielākais pamudinājums, lai Tu dotos uz „X faktora atlasēm”. Kā noskaņojies, tiki galā ar satraukumu? Kas bija Tavs lielākais atbalsts?

Lielākais pamudinājums atsākt dziedāt pēc lielā pārtraukuma un piedalīties „X Faktorā” ir un bija mana meitiņa un mans bērnības sapnis! Godīgi sakot, noskaņojos vienkārši sakot sev: ‘”Tu vēlies dziedāt un būt uz skatuves jau no bērnības, tad ej un dari to!” Šoreiz man bija milzīgs atbalsts no visiem maniem tuvajiem – ģimenes, draugiem, kolēģiem – bija tāda sajūta, ka visi ir sadevušies rokās un vienbalsīgi saka: “Ej un dziedi, mēs Tev ticam!”

 

 

Tavs ārkārtīgi skaistais un aizkustinošais atlases kārtas dziesmas „Dvēselīte” dziedājums… Tas aizkustināja ne tikai žūriju, bet arī skatītājus. Zināms, ka šo dziesmu veltīji savam mirušajam brālim, nerakāsimies dziļi Tavā dvēselē, bet vēlos pajautāt – kā Tu sevi noskaņo kāpšanai uz skatuves? Pieļauju, ka tas jau tāpat rada uztraukumu, ir jāsaņemas, bet, ja Tu to dari tik emocionāli, ja dziesmai ir šāds stāsts…

Pirmā X-Faktora atlases kārta man bija visgrūtākā, jo bija ļoti grūti savaldīt savas emocijas. Tas tāpēc, ka šo dziesmu jau 5 gadus, kopš brāļa nav, nevarēju nekad nodziedāt, bet savācu sevi rokās un nolēmu, ka man tas ir jādara viņam par piemiņu un arī, lai uzrunātu līdzcilvēkus, ka mums ir jābūt uzmanīgākiem, iejūtīgākiem vienam pret otru un nedrīkstam pārvērsties par robotiem! Un brīdī, kad stāvēju aiz skatuves aizkara, domās teicu brālim, lai viņš dzied ar mani, kā mēs agrāk to darījām!

 

Atlases, divas tiešraides, skaisti priekšnesumi… Vai vari pastāstīt, kāda izskatījās Tava nedēļa līdz svētdienas vakaram, ko mēs visi redzam TV ekrānos? Ir noteikti ļoti, ļoti daudz darba.

Katra diena bija piepildīta ar aktīvu darbošanos pie dziesmu sagatavošanas svētdienas koncertam! Cēlos agri no rīta, ievedu mazo pie mammas un devos uz dziedāšanas mēģinājumiem, horeogrāfijas mēģinājumiem, vizītkaršu filmēšanu, pie sava vokālā pedagoga, bija tikšanās ar stilisti, tērpu meklējumi un, protams, paralēli gatavošanās nākamās nedēļas dziesmai! Ļoti interesants, intensīvs un aktīvi pavadīts laiks!

 

 

Kā Tu pati vērtē savus priekšnesumus abās tiešraidēs? Kā tapa repertuāra izvēle?

Man pašai vairāk patika mana 1. tiešraides dziesma, tēls, jo tajā jutos kā es pati! Otrā dziesma man arī patika, bet tā nebija īsti mana dziesma,  šovs ir šovs un mums īsā laikā bija jāizvēlas un jādzied dažāda stila dziesmas, lai skatītājiem ir interesanti skatīties un klausīties svētdienas vakaros mūsu uzstāšanās. Bet viss notiek tā kā tam jānotiek, un šī situācija tikai parādīja man, ka ir nopietni jāstrādā pie sava repertuāra!

 

Kā Tu vērtē savu mentoru un vai Tev ir kādi nākotnes plāni saistībā ar darba turpināšanu kopā ar Intaru Busuli?

Lielisks, pozitīvs cilvēks, talantīgs mūziķis un dziedātājs, kurš ļoti precīzi un konkrēti spēja mums pateikt pie kā mums ir jāstrādā! Jau pirms šova Intars Busulis mani uzrunāja ar savu enerģisko un emocionālo dziedājumu, jo viņš ir viens no retajiem dziedātājiem, kurš nebaidās būt emocionāls, atklāts un katru dziesmu dzied kā pēdējo! Hi-hi par  nākotni vēl neko nezinu, bet dzīvē viss var būt.

 

Noskaties Nadeždas uzstāšanos 1. tiešraidē:

 

 

Noskaties Nadeždas uzstāšanos 2. tiešraidē: 

 

 

No “X faktora” esi izbalsota, bet ar to nekas nebeidzas, arī Tu pati to apstiprināji, tāpēc gribas jautāt – kādi ir tavi tuvākie nākotnes plāni?

Darbs, darbs un vēlreiz darbs ar sevi – strādāšu pie sava repertuāra un oriģināldziesmām, lai varu priecēt  klausītājus ar savām dziesmām! Jo cilvēki prasa man, kur mēs varam paklausīties tevi, bet man visas dziesmas ir uz “papīrīšiem”, tāpēc aktīvi strādāšu pie savām dziesmām un repertuāra! Un  plānos ir  jau arī sadarbība ar citiem mūziķiem, bet tas vēl ir tikai procesā.

 

 

Kuram no „X faktora” dalībniekiem Tu novēlētu uzvaru?

Uzvaru es novēlu tam dalībniekam, kurš spēs sevi parādīt no dažādām pusēm, ļausies šim piedzīvojumam un daudz strādās ar sevi!

 

Kas ir tas, kas Tev uz visu dzīvi visspilgtāk paliks atmiņā no dalības „X faktorā”?

Noteikti tas, ka es pārvarēju savas emocijas un bailes par to, ko teiks citi cilvēki, un nodziedāju sava brāļa mīļāko dziesmu par godu viņam visas Latvijas priekšā, un cilvēki sajuta to, ko vēlējos līdz viņiem aiznest. Pēc tam saņēmu ļoti daudz atklātu, garu vēstuļu ne jau par žēlošanu vai kritiku, bet cilvēki rakstīja savus dzīves stāstus man un dalījās ar personiskiem pārdzīvojumiem, ka esmu viņiem likusi aizdomāties par savu attieksmi pret tuvajiem. Šī noteikti ir vislielākā balva man, jo man patīk iedvesmot un aizkustināt cilvēkus, jo tas attīra cilvēku apziņu un viņiem paliek vieglāk dzīvot. Un man vienmēr paliks atmiņā “X-Faktors” komandas darbs, apbrīnoju viņus un uztveru  kā piemēru – ar kādu attieksmi ir jāstrādā! Viņiem visiem bija un ir jāstrādā no rīta līdz vēlam vakaram, bet viņi to darīja ar smaidu sejā, un viņiem vēl pietika spēka atbalstīt mūs! Ja mēs visi strādātu ar tādu attieksmi, prieku un labsirdību, tad Latvija būtu laimīgākā valsts pasaulē! Ko arī visiem novēlu!  Un tiekamies!

 

 

Vēlam izturību, spēku un neizsīkstošu gribasspēku turpināt, Nadežda!

Sabiedrība

Foto:Flickr.com/Hunkaar/CC

Traģēdija pie Jelgavas: Atrasta arī otra mirusī

  6. aprīlī Tērvetes upē pie Jelgavas notika traģēdija: apgāzās laiva, kurā atradās divas sievietes –...

Nedēļa sākusies ar vairākām ļoti smagām avārijām – VIDEO

  Kā vēsta aculiecinieki sociālajos tīklos, pirmdien notikušas vairākas nopietnas avārijas. Viena no tām notikusi Krustpils novada...

Diemžēl pazudušais Viesturs atrasts miris

Jau vēstīts, ka Valsts policija meklēja bezvēsts prombūtnē esošo Viesturu Mencendorfu. Diemžēl vīrietis atrasts bez...
tispol.org

Divi kungi tikuši pie ekskluzīviem apvidus auto

  Kā vēsta "Latvijas Loto", divi kungi laimējuši ekskluzīvus apvidus auto. 27. marta TV šovā SuperBingo, attālināti griežot Lielo...

Princis Harijs ieradies Anglijā, bet bērēs nepildīs karalisko tradīciju

Pēc tam, kad bija pamanīts Hītrovads lidostā, ierodamies uz sava vectēva prinča Filipa bērēm, princis...

Princis Viljams nāk klajā ar emocionālu vēstījumu

Ievietojot fotogrāfiju, kurā redzams pagājušajā nedēļā aizsaulē aizgājušais princis Filips ar savu mazmazdēlu – Kembridžas...

Horoskopi un Testi

Foto:Flickr.com/Jitze Couperus/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 13. aprīlis

  Lielākā iezīme, kas no pašreizējā zvaigžņu stāvokļa šajā dienā būs jūtama un redzama, būs vēl...
Foto:Pexels.com/Tim Gouw/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 12. aprīlis

  Ieteicams dienu pavadīt, darot lietas, kas aizrauj un ieviest nelielu devu kaislības arī pavisam ikdienišķās...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 11. aprīlis

  Auns Šodien ar lepnumu demonstrēsi sava sūrā darba saldos augļus. Draugu un tuvinieku apskatei tiks atklāti...

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 12. – 18. aprīlis

Uzzini, ko zvaigznes tev un taviem mīļajiem sola turpmākajām pavasara otrā mēneša dienām. Izbaudi no...
Foto:Flickr.com/Lilian Wong/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 10. aprīlis

  Atceries, ka dažreiz veiksmīgākais ceļš uz mieru un harmoniju ir gaužām vienkāršs – izvairīšanās no...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 9. aprīlis

Auns Auna zīmē dzimušie šodien atgriezīsies ierastajā dienas ritmā un atgūs gan spēju tikt galā ar...

Mājai un Dārzam

No otrdienas laiks jūtami mainīsies – prognoze 7 dienām

  Ciklona ietekmē tuvākajās dienās vēl vietām gaidāmi nokrišņi un brāzmains vējš, bet, tam virzoties uz...

Izskan pavisam jaunas ziņas par laiku brīvdienās un nākamnedēļ

  Tuvākajās dienās virs Latvijas vēl atradīsies auksta gaisa masa - naktīs gaisa temperatūra būs zem...

Sinoptiķis Bricis atklāj, cik ilgi vēl nesagaidīsim īstu pavasari

  Lieldienu brīvdienās laiks lielākoties bija vēss, lai gan ar dažiem pavasarīgākiem mirkļiem, bet pirmdien pat...