Svētdien, 22. oktobrī, šovu “X faktors” pameta jau otrais Intara Busuļa komandas dalībnieks – ar patīkami skaisto balsi apveltītā Nadežda Maņkeviča. Jautājām jaunajai sievietei par viņas sajūtām šovā un plāniem pēc tā.

 

Nadeždu bijām iepazinuši kā ļoti emocionālu un sirsnīgu cilvēku, kurš spēja aizkustināt līdz sirds dziļumiem jau pašā pirmajā atlases kārtā, ko redzējām savos TV ekrānos. Viņa spēra ļoti drosmīgu soli, kas bija kā milzīgs izaicinājums pašai un sasniedza gan žūrijas pārstāvju, gan skatītāju sirdis, skaisti, emocionāli un tīri nodziedot grupas “Sīpoli” dziesmu “Dvēselīte”, kam vārdu autors ir Jānis Peters, bet mūziku sarakstījis Mārtiņš Brauns. Nadežda neslēpa, ka toreiz dziesma tika veltīta viņas brālim, kurš, diemžēl, vairs nav starp mums un atklāja, ka tā bijusi pirmā reize, kad viņa dziesmu beidzot spējusi nodziedāt līdz galam. Nākamajā atlasē, kas jau bija “krēslu izaicinājums”, Intars jaunajai dziedātājai deva krēslu un viņa guva iespēju piedalīties šovā kā viena no 12 labākajiem. Pirmajā tiešraidē Nadežda izpildīja amerikāņu dziedātājas Demi Lovato dziesmu “Stone Cold”, kur, kā atzina pati Maņkeviča – viņai savs tēls bija ļoti paticis. Pagājušajā svētdienā – 2. tiešraidē viņa dziedāja Bruno Mars izpildīto dziesmu “Locked Out Of Heaven”. Diemžēl, skatītāji lēma, ka šis izpildījums nav bijis viņai tik veiksmīgs un Nadeždu kopā ar Alisi Haijimu “nosēdināja” uz izbalsojamo svītras. Par savu otro dziesmu Maņkeviča bija izvēlējusies Aretas Franklinas izpildīto dziesmu “Respect”, ko nodziedāja skaisti un pārliecinoši, taču ar to nepietika. Žūrijas pārstāvjiem bija jāpieņem lēmums. Tā kā uz strīpas bija gan Intara Busuļa, gan Aijas Auškāpas komandu pārstāvji – viņi mājās sūtīja viens otra dalībnieku, un grūtais lēmums – kuru sūtīt mājās, uzgūlās uz Reiņa Sējāna pleciem, kurš pirms grūtās izvēles atklāja, ka viņam tas šķiet kaut kas briesmīgs.

 

Mēs aicinājām Nadeždu uz sarunu, lai mazliet ieskatītos viņas sajūtās šovā un pēc tā.

 

 

Kas bija Tavs lielākais pamudinājums, lai Tu dotos uz „X faktora atlasēm”. Kā noskaņojies, tiki galā ar satraukumu? Kas bija Tavs lielākais atbalsts?

Lielākais pamudinājums atsākt dziedāt pēc lielā pārtraukuma un piedalīties „X Faktorā” ir un bija mana meitiņa un mans bērnības sapnis! Godīgi sakot, noskaņojos vienkārši sakot sev: ‘”Tu vēlies dziedāt un būt uz skatuves jau no bērnības, tad ej un dari to!” Šoreiz man bija milzīgs atbalsts no visiem maniem tuvajiem – ģimenes, draugiem, kolēģiem – bija tāda sajūta, ka visi ir sadevušies rokās un vienbalsīgi saka: “Ej un dziedi, mēs Tev ticam!”

 

 

Tavs ārkārtīgi skaistais un aizkustinošais atlases kārtas dziesmas „Dvēselīte” dziedājums… Tas aizkustināja ne tikai žūriju, bet arī skatītājus. Zināms, ka šo dziesmu veltīji savam mirušajam brālim, nerakāsimies dziļi Tavā dvēselē, bet vēlos pajautāt – kā Tu sevi noskaņo kāpšanai uz skatuves? Pieļauju, ka tas jau tāpat rada uztraukumu, ir jāsaņemas, bet, ja Tu to dari tik emocionāli, ja dziesmai ir šāds stāsts…

Pirmā X-Faktora atlases kārta man bija visgrūtākā, jo bija ļoti grūti savaldīt savas emocijas. Tas tāpēc, ka šo dziesmu jau 5 gadus, kopš brāļa nav, nevarēju nekad nodziedāt, bet savācu sevi rokās un nolēmu, ka man tas ir jādara viņam par piemiņu un arī, lai uzrunātu līdzcilvēkus, ka mums ir jābūt uzmanīgākiem, iejūtīgākiem vienam pret otru un nedrīkstam pārvērsties par robotiem! Un brīdī, kad stāvēju aiz skatuves aizkara, domās teicu brālim, lai viņš dzied ar mani, kā mēs agrāk to darījām!

 

Atlases, divas tiešraides, skaisti priekšnesumi… Vai vari pastāstīt, kāda izskatījās Tava nedēļa līdz svētdienas vakaram, ko mēs visi redzam TV ekrānos? Ir noteikti ļoti, ļoti daudz darba.

Katra diena bija piepildīta ar aktīvu darbošanos pie dziesmu sagatavošanas svētdienas koncertam! Cēlos agri no rīta, ievedu mazo pie mammas un devos uz dziedāšanas mēģinājumiem, horeogrāfijas mēģinājumiem, vizītkaršu filmēšanu, pie sava vokālā pedagoga, bija tikšanās ar stilisti, tērpu meklējumi un, protams, paralēli gatavošanās nākamās nedēļas dziesmai! Ļoti interesants, intensīvs un aktīvi pavadīts laiks!

 

 

Kā Tu pati vērtē savus priekšnesumus abās tiešraidēs? Kā tapa repertuāra izvēle?

Man pašai vairāk patika mana 1. tiešraides dziesma, tēls, jo tajā jutos kā es pati! Otrā dziesma man arī patika, bet tā nebija īsti mana dziesma,  šovs ir šovs un mums īsā laikā bija jāizvēlas un jādzied dažāda stila dziesmas, lai skatītājiem ir interesanti skatīties un klausīties svētdienas vakaros mūsu uzstāšanās. Bet viss notiek tā kā tam jānotiek, un šī situācija tikai parādīja man, ka ir nopietni jāstrādā pie sava repertuāra!

 

Kā Tu vērtē savu mentoru un vai Tev ir kādi nākotnes plāni saistībā ar darba turpināšanu kopā ar Intaru Busuli?

Lielisks, pozitīvs cilvēks, talantīgs mūziķis un dziedātājs, kurš ļoti precīzi un konkrēti spēja mums pateikt pie kā mums ir jāstrādā! Jau pirms šova Intars Busulis mani uzrunāja ar savu enerģisko un emocionālo dziedājumu, jo viņš ir viens no retajiem dziedātājiem, kurš nebaidās būt emocionāls, atklāts un katru dziesmu dzied kā pēdējo! Hi-hi par  nākotni vēl neko nezinu, bet dzīvē viss var būt.

 

Noskaties Nadeždas uzstāšanos 1. tiešraidē:

 

 

Noskaties Nadeždas uzstāšanos 2. tiešraidē: 

 

 

No “X faktora” esi izbalsota, bet ar to nekas nebeidzas, arī Tu pati to apstiprināji, tāpēc gribas jautāt – kādi ir tavi tuvākie nākotnes plāni?

Darbs, darbs un vēlreiz darbs ar sevi – strādāšu pie sava repertuāra un oriģināldziesmām, lai varu priecēt  klausītājus ar savām dziesmām! Jo cilvēki prasa man, kur mēs varam paklausīties tevi, bet man visas dziesmas ir uz “papīrīšiem”, tāpēc aktīvi strādāšu pie savām dziesmām un repertuāra! Un  plānos ir  jau arī sadarbība ar citiem mūziķiem, bet tas vēl ir tikai procesā.

 

 

Kuram no „X faktora” dalībniekiem Tu novēlētu uzvaru?

Uzvaru es novēlu tam dalībniekam, kurš spēs sevi parādīt no dažādām pusēm, ļausies šim piedzīvojumam un daudz strādās ar sevi!

 

Kas ir tas, kas Tev uz visu dzīvi visspilgtāk paliks atmiņā no dalības „X faktorā”?

Noteikti tas, ka es pārvarēju savas emocijas un bailes par to, ko teiks citi cilvēki, un nodziedāju sava brāļa mīļāko dziesmu par godu viņam visas Latvijas priekšā, un cilvēki sajuta to, ko vēlējos līdz viņiem aiznest. Pēc tam saņēmu ļoti daudz atklātu, garu vēstuļu ne jau par žēlošanu vai kritiku, bet cilvēki rakstīja savus dzīves stāstus man un dalījās ar personiskiem pārdzīvojumiem, ka esmu viņiem likusi aizdomāties par savu attieksmi pret tuvajiem. Šī noteikti ir vislielākā balva man, jo man patīk iedvesmot un aizkustināt cilvēkus, jo tas attīra cilvēku apziņu un viņiem paliek vieglāk dzīvot. Un man vienmēr paliks atmiņā “X-Faktors” komandas darbs, apbrīnoju viņus un uztveru  kā piemēru – ar kādu attieksmi ir jāstrādā! Viņiem visiem bija un ir jāstrādā no rīta līdz vēlam vakaram, bet viņi to darīja ar smaidu sejā, un viņiem vēl pietika spēka atbalstīt mūs! Ja mēs visi strādātu ar tādu attieksmi, prieku un labsirdību, tad Latvija būtu laimīgākā valsts pasaulē! Ko arī visiem novēlu!  Un tiekamies!

 

 

Vēlam izturību, spēku un neizsīkstošu gribasspēku turpināt, Nadežda!

Sabiedrība

Jau drīzumā nevakcinētos Latvijas iedzīvotājus varētu sagaidīt nepatīkami jaunumi – VIDEO

  Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, no 1. novembra varētu stāties spēkā prasība par obligātu vakcinēšanos visiem...

“Maxima” komentē Lietuvā ieviestos skarbos ierobežojumus nevakcinētajiem – kas notiks, ja tādi būs arī pie mums?

  No pagājušās nedēļas Lietuvā ieviestie ierobežojumi, kas liedz brīvu pieeju pirmās nepieciešamības precēm un pakalpojumiem...

Kašers pats savā virtuvē sastopas ar negaidītu problēmu

  STV šova "Slavenības. Bez filtra" zvaigzne Kašers izrādās īsts iesācējs virtuvē, taču vēlas apgūt jaunas...

Izskan milzīgi jaunumi visiem “Maxima” pircējiem

  Pēc noslēpumainā ”Maisiņš vaig” vides objekta uzstādīšanas Rīgas centrā, “Maxima Latvija” atklāj tā saturu un...

Sipeniece-Gavare publiski sastrīdas ar populāru dziedātāju

  Ētera personība un humoriste Baiba Sipeniece-Gavare intervijai izdevumam "Patiesā Dzīve" skarbi izteikusies par politiķiem, kuri...

Nedēļas pirmajā dienā Latvijā miruši 13 Covid-19 slimnieki, tostarp jauna sieviete un divi četrdesmitgadnieki

  Diemžēl otrdien saņemtas ziņas, ka aizvadītajā diennaktī miruši 13 Covid-19 slimnieki, vēsta Slimību profilakses un...

Horoskopi un Testi

“Arī sienas runā” jeb ko tava mājokļa krāsas stāsta par tevi

Straujiem soļiem tuvojas rudens – viens no košākajiem gadalaikiem, kas īpaši izceļas ar spilgtu krāsu...

Atklātas horoskopa zīmes, kuras 2022. gadā būs visveiksmīgākās

Aplūko vai arī tava horoskopa zīme solās nākamgad būt īpaši veiksmīga!   Lauva Lauva joprojām svinēs uzvaras gājienu...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 21. septembris

  Pirmā dienas puse nesolās būt pārāk pozitīva. Emocijas ietekmēs tavu attieksmi, bet tu nedrīksti padoties,...

Tavs horoskops veiksmīgam OKTOBRIM

Rudens ir klāt! Ielūkosimies zvaigznēs! Auns Zvaigznes norāda, ka oktobrī neprecējušies šī zvaigznāja pārstāvji var izjust vēlmi...
Foto:Pexels.com/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 20. septembris

  Šīs dienas enerģētika solās būt laipnības un mīlestības piepildīta. Labvēlīgs laiks esošo attiecību nostiprināšanai un...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 19. septembris

   Klāt 19. septembris. Ko tev šai dienai paredz zvaigznes?   Auns Zvaigznes norāda, ka pirmā dienas puse tev var...

Mājai un Dārzam

Sinoptiķim Bricim neiepriecinoša prognoze tuvākajām dienām, bet ir arī laba ziņa

Uz siltāku laiku cerības nedēļas nogalē, intervijā LTV "Rīta Panorāmai" pirmdien sacīja LTV laika ziņu...

Nedēļas otrajā pusē laiks jūtami mainīsies – prognoze 7 dienām!

  Otrdien, mazinoties ciklona ietekmei, nokrišņi mitēsies, savukārt nedēļas nogalē valsti sasniegs plaša nokrišņu zona, tādēļ...

Nākamā nedēļa būs auksta, bet ir arī labā ziņa. Stāsta Toms Bricis

  "Arī nākamā nedēļa būs auksta, bet prognozēs manāmas cerības uz nelielu atvasaru mēneša beigās," stāsta...