Vai atminies Bandiju ģimeni? Uzzini, kā izmainījušies seriāla aktieru dzīve!

 

 

ĪSUMĀ PAR SERIĀLU

Precējies. ir bērni (oriģ. val.: Married… with Children) ir amerikāņu 11 sezonu situāciju komēdijseriāls, ko demonstrēja laikā no 1987. gada 5. aprīļa – 1997. gada 9. jūnijam. Tā radītāji ir Maikls Dž. Moije un Rons Leavits no TV kanāla Fox Network.  Sižeta pamatā ir Čikāgā  dzīvojošās dīvainās un komiskās Bandiju ģimenes dzīve.

 

11 sezonu laikā tika parādītas seriāla 259 epizodes, kas padara Precējies. ir bērni (Married… with Children) par visilgāk rādīto komēdiju  seriālu Fox network kanāla vēsturē.

 

Tā titula dziesmu Love and Marriage, ko radījuši Sems Kāns un Džimijs Van Heusens izpilda Frenks Sinatra.

 

2007. gadā laikraksts Time ierindoja seriālu 46. vietā: 100 visu laiku labāko TV šovu topā. Gadu vēlāk Entertainment Weekly’sTV klasikas saraksta 94. vietā.

 

Seriāls Precējies. Ir bērni (Married… with Children) ir vairākkārt nominēts Golden Globe un Emmy balvām. Translēts daudzās pasaules valstīs.

1_8b1d147dd148fb0b840289d1c923bef0_3

 

SERIĀLA SIŽETS ĪSUMĀ:  ģimenes tēvs – Als Bandijs reiz bija slavens vidusskolas futbolists, kurš savu sapni par profesionāla sportista karjeru aizstājis ar darbu apavu veikalā. Viņa ģimene sastāv no sievas – slinkās mājsaimnieces Pegijas, un diviem bērniem: atraktīvās, taču aprobežotās un vīriešos neizvēlīgās Kellijas un dēla Buda, kurš ir traks uz meitenēm, tomēr asprātīgs un salīdzinot ar māsu gudrs. Bads ir vienīgais Bandijs, kurš iestājies koledžā. Kaimiņos dzīvo Stīvs un viņa sieva Mārsija, kura vēlāk apprecas ar Džefersonu, noziedznieku, kurš kļūst par sievas trofeju un Ala tuvu draugu. Seriāla pamatlīnijā būtiska ir Ala un Mārsijas nemitīgā konkurence vienam ar otru, kā arī abpusēji izteiktie apvainojumi. Tāpat fakta, ka Bandiju  ģimenes locekļi viens otru necieš un it visā vēlas pārspēt, īpaši brīžos, kad Als pārnes mājās algu.

 BN-JP653_0729ma_G_20150729094933

 

 

SERIĀLA AKTIERI –  TOREIZ UN TAGAD

EDS O’NĪLS (Edward Leonard „Ed” O’Neill), seriālā: Als Bandijs

1

Dzimis: 1946. gada 12. aprīlī

Aktieris dzimis 1946. gada 12. aprīlī katoļticīgā īru ģimenē Jangstaunā Ohaijo. Viņa māte Ruta Anna bija mājsaimniece un sociālā darbiniece, savukārt, tēvs Edvards Filips O’Nīls – tērauda rūpnīcas darbinieks un tālbraucējs.

 

Absolvējot vidusskolu, O’Nīls ieguva futbola stipendiju Ohaijo universitātē, kur viņš studēja vēsturi. Aktieris pameta Ohajo pēc otrā studiju gada, jo vairāk laika veltīja sportam un ballītēm nevis mācībām, galu galā sanaidojoties ar treneri. Viņš uzsāka studijas Jangstaunas universitātē, kur spēlēja aizsargs pozīcijā.

 

1969. gadā O’Nīlu pamanīja profesionālais futbola klubs Pittsburgh Steelers, taču treniņnometnē viņš nespēja parādīt pienācīgu sniegumu. Likumsakarīgi, ka seriālā Precējies (Married… with Children) viņa atveidotais tēls ir nerealizējies futbolists.

 

Pirms O’Nīls pievērsās aktiermākslai viņš pasniedza sociālās zinātnes Ursulīnas vidusskolā.

 

Aktieris pēc neveiksmes sapnī par futbolista karjeru, nolēma izmēģināt savus spēkus aktiermākslā, uzsākot studijas Jangtaunas universitātes jaunajā teātra programmā.  Tā pamazām iegūstot dažādas nelielas lomiņas, piemēram, Kembridžas, Masačūsetas štata teātrī.

 

1986. gadā O’Nīls atveidoja Ņujorkas policijas departamenta detektīvu Džimiju  „Papaiju” Doilu TV seriālā Popeye Doyle. Par šo darbu aktieris saņēma daudzas pozitīvas atsauksmes, taču projektu nolēma neturpināt.

 

Gadu vēlāk O’Nīls sāka filmēties Precējies. ir bērni (Married… with Children), atveidojot galveno – Ala Bandija lomu. Darbs šajā projektā nodrošināja aktierim slavu un atpazīstamību, kam sekoja neskaitāmi darba piedāvājumi. Aktieris piedalījies kinofilmā Kaulu kolekcionārs (The Bone Collector) kopā ar tādām Holivudas zvaigznēm kā Denzels Vašingtons un Andželina Džolija, komēdijā Mazie Milži (Little Giants), Veina pasaule (Wayne’s World), Cruising kopā ar Alu Pačino, u.c.

 MSDBOCO EC016

Ar savas sievas atveidotāju Precējies. ir bērni (Married… with Children ) – Keitiju Sigālu vēlreiz satikās situāciju komēdijseriālā 8 vienkārši likumi (8 Simple Rules), kurā atveidoja bijušo Sīgalas puisi.

 

2003. gadā piedalījies TV izmeklēšanas seriālā Dragnets (Dragnet).

 

Atveidojis Bilu HBO TV seriālā Džons no Sinsinati (John From Cincinnati).

 

2008. gadā piekritis piedalīties Amerikas prezidenta vēlēšanu kampaņas Baraka Obamas aģitācijā reklāmā.  

 

Kopš 2009. gada atveido Džeju Pritčetu ABC komēdijseriālā Amerikāņu ģimenīte (Modern Family). Par šo lomu apbalvots ar divām Emmy balvām, kā arī saņēmis divas Ekrāna aktieru ģildes balvas – 2012. un 2013. gadā.

 

Kopš 1986. gada O’Nīls ir precējies ar aktrisi Katrīnu Rusofu, kura ir filmējusies divās Precējies. ir bērni  (Married… with Children) epizodēs.  Trīs gadus vēlāk pāris pašķīrās, taču 1993. gadā nolēma atkal būt kopā. Laulātajiem ir divas meitas – 1996. gadā dzimusī Klēra un 1999. gadā pasaulē nākusī Sofija.

 

O’Nīls kopš 22 gadu vecuma nodarbojas ar cīņas mākslu. 2007. gadā ieguva melno jostu karatē, ko uzskata par nākamo labāko panākumu aiz saviem bērniem.

 

01-gracie-academy1

 

2011. gada 30. augustā aktieris saņēma zvaigzni Holivudas slavas alejā.

 5541070

 

 

KEITIJA SĪGALA (Catherine Louise „Katey” Segal), seriālā: Pegija Bandija.

 FotorCreated

Dzimusi: 1954. gada 19. janvārī

Sīgala dzimusi šovbiznesa pārstāvju, 5 bērnu ģimenē – Kalifornijā. Trīs no ģimenes atvasēm ir izvēlējušies saistīt savu dzīvi ar aktiermākslu. Aktrises māte Sāra bija autore un producente, tēvs – Boris Sīgals, savukārt, Ukrainā dzimis režisors, kurš mira nelaimes gadījumā filmas World War III uzņemšanas laikā, viņam nocirta galvu helikoptera rotors.

 

Ģimene uzauga Brentvudā, Losandželosā.

 

Aktrise absolvēja Kalifornijas mākslas institūtu un uzsāka karjeru Holivudā, aktīvi piedaloties dažādos kino projektos laikā no 1971. – 1975. gadam.

 

Viņas pirmā nozīmīgā loma bija žurnālistes tēls seriālā Marija (Mary). Sniegums tajā nodrošināja aktrisei piedāvājumu piedalīties komēdijseriālā  Precējies. ir bērni (Married.. with Children), atveidojot sarkanmataino zemas šķiras, seksa pārņemto apavu tirgoņa Ala Bandija sievu Pegiju. Tēlojot viņa valkāja košu parūku, legingus līdz celim un ap vidukli apliktu jostu, atspoguļojot dažādus 1960. gada modes stilu. Par aktierspēli šajā seriālā nominēta četrām Zelta Globusa balvām nominācijā labākā aktrise TV seriālā un divām Amerikāņu  komēdiju balvām.

 

Pēc seriāla Sīgala filmējās dažādos TV projektos. Ierunājusi arī Leela tēlu animāciju seriālā Futurāma (Futurama).

 

Leela

Tāpat atveidojusi Keitu Henesiju seriālā 8 vienkārši likumi (8 Simple Rules).

 

Kopš 2008. gada piedalās seriālā Anarhijas dēli (Sons of Anarchy), par lomu tajā 2011. gadā ieguvusi Zelta Globusa balvu.

 

2005. un 2010. gadā filmējusies dažās seriāla Pazudušie (Lost) sērijās.

 

2009. gadā kopā ar Holivudas zvaigzni Deniju de Vito piedalījusies filmā Tracis mājā (House Broken).

 

2013. gadā Sīgala ieguva epizodisku lomu pasaulslavenajā seriālā Dzimuši skatuvei (Glee), atveidojot Nensiju Ābramsu – Ārtija māti.

 

Sīgala pieteica sevi šovbiznesā kā dziedātāja un komponiste, 1973. gadā bijusi daudzu mākslinieku fona dziedātāja, piemēram, Bobam Dilanam, iekļauta arī Betas Midleres grupas sastāvā.

 

1994. gada 19. aprīlī izdeva savu pirmo solo albumu Well… 2004. gadā otro – Room.

 The Paley Center For Media's 2013 Benefit Gala Honors FX Networks With The Paley Prize For Innovation & Excellence - Inside

Piedalījusies arī seriāla Anarhijas dēli (Sons of Anarchy) skaņas celiņa tapšanā.

 

Sīgala  no 1978. – 1981. gadam bija precējusies ar vācu izcelsmes amerikāņu mūziķi Frediju Bekmeieru.

 

1991. gadā, kamēr aktrise filmējas Precējies. ir bērni (Married… with Children) atklājās, ka viņa gaida bērnu no sava otrā vīra Džeka Vaita. Neparedzētais fakts bija jāiekļauj scenārijā, apspēlējot to kā Pegijas sapni. Grūtniecības 7. mēnesī komplikāciju dēļ Sīgalai veica ķeizargriezienu, taču bērns piedzima nedzīvs.

 

Sīgalai un Vaitam ir divi bērni – 1994. gadā dzimusī meita un divus gadus vēlāk pasaulē nākušais dēls. Šīs abas grūtniecības seriāla sižetā netika iekļautas, dažādi nomaskējot.

 

2004. gada oktobrī,privātā ceremonijā  savās mājās Kalifornijā – aktrise apprecējās ar seriāla Futurāma (Futurama) radītāju Kurtu Sutteru. 2007. gadā ar surogātmātes palīdzību ģimenē ienāca meita.

 sagal-sutter__131026054152

 

 

KRISTĪNA APLGEITA (Christina Applegate), seriālā Kellija Bandija

FotorCreated1

Dzimusi: 1971. gada 25. novembrī

Aktrise dzimusi 1971. gada 25. novembrī, Holivudā. Viņas tēvs Roberts Viljams bija ierakstu kompānijas īpašnieks un producents, māte Nensija Lī – dziedātāja un aktrise. Īsi pēc meitas piedzimšanas viņi izšķīrās. Aktrisei ir pusmāsa un pusbrālis no tēva otrās laulības. Māte pēc šķiršanās uzsāka attiecības ar mūziķis Stīvenu Stillu.

 

Aplgeita iemantojusi slavu kā pusaudžu aktrise, vislabāk pazīstama tieši ar Kellijas Bandijas lomu Fox seriālā Precējies. Ir bērni (Married… with Children).

 

Pēc dalības šajā TV projektā turpinājusi TV un kino karjeru, par ko ieguvusi arī Emmy un Tony, kā arī Zelta Globusa apbalvojumus. Tāpat Ekrāna aktieru ģildes balvas.

 

Pirmā aktrises debija bija darbs kopā ar māti ziepju operā Mūsu dzīves dienas (Days of Our Lives), kā arī dažādās TV reklāmās.

 

7 gadu vecumā viņa filmējās 1979. gada kino projektā Sātana rīkla (Jaws of Satan). Ir atveidojusi Monako princesi Greisu Kelliju  viņas jaunības dienās, biogrāfiskajā filmā Grace Kelly (1983. gadā).

 

Spilgtākās filmas ar viņa piedalīšanos ir: Nesaki mammai, ka aukle ir mirusi (Don’t Tell Mom the Babysitter’s Dead) (1991. gadā),Sweetest Things (2002. gadā), Farce of the Penguins (2001. gadā). Ierunājusi Britānijas tēlu filmā Alvins un burunduki 2: Turpīkstinājums (Alvin and the Chipmuks: The Shueakquel) (2009. gadā) un tās turpinājusies,  iejutusies galvenajā lomā seriālos Džese (Jesse)(1998. – 2000. gadam), Samantha Who? (2007. – 2009. gadam) un Up All Night (2011. – 2012. gadam).

 

Tieši Kellijas Bandijas loma seriālā Precējies. ir bērni. (Married… with Children) daudziem TV skatītājiem visspilgtāk palikusi atmiņā. Trakulīgo, seksuāli vieglprātīgo jaunieti  Aplgeita atveidoja 11 gadu garumā.

 Christina-Applegate-Kelly-Bundy-Married-with-children6

Izrādās, ka aktrise īsu brīdi bijusi arī amerikāņu popgrupas Pussycat Dolls pamata sastāvā.

 

2002. un 2003. gadā Aplgeita piedalījās divās seriāla Draugi (Friends)sērijās, atveidojot Reičelas Grīnas – Dženiferes Lopezas māsu – Eimiju.

 

2004. gadā viņa debitēja uz Brodvejas skatuves, galvenajā lomā mūziklā Sweet Charity. Piedaloties tajā aktrise salauza pēdu, uz laiku pārtraucot uzveduma demonstrēšanu. Vēlākās intervijās viņa atzina, ka šīs traumas dēļ vairs nespējot dejot.

 

2006. gadā Aplgeita piedalījās Džesikas Simpsones mūzikas video, kopā ar tādām zvaigznēm kā Eva Longorija un Kristīna Miliana.

 

2009. gadā viņa tika iekļauta žurnāla People pasaules skaistāko cilvēku topā.

 

2013. gada jūlijā sāka filmēties seriālā Who Do You Think You Are?

 

PERSONĪGĀ DZĪVE

2001. – 2007. gadam bija precējusies ar savu ilglaicīgo partneri – aktieri Džonatanu Šehu, par šķiršanās iemeslu minot nesamierināmas domstarpības.

2008. gadā aktrise sāka tikties ar mūziķi Martinu Lenoblu. 2010. gada Valentīna dienā pāris saderinās un 2013. gada 23. februārī mija gredzenus savos Losandželosas apartamentos.

 16th Annual Screen Actors Guild Awards - Cocktail Reception

 

2011. gadā Aplgeitai un Lenoblam piedzima meita Seidija Greisa.

 

2008. gadā aktrisei diagnosticēja krūts vēzi, par laimi tas tika atklāts agrīnā stadijā un, pēc abpusējās mastektomijas, veiksmīgi izārstēts. Arī viņas mātei bija šāds audzējs.

 

Aktrise ir veģetāriete.

 

Viņa regulāri iesaistās dažādos labdarības projektos. Īpaši aģitējot sievietes savlaicīgi pārbaudīt savu krūšu veselību.

 

 

DEIVIDS FAUSTĪNO (David Anthony Faustino), seriālā Bads Bandijs.

FotorCreated2

Dzimis: 1974. gada 3. martā

Aktieris dzimis Losandželosā 1974. gada 3. martā kostīmu mākslinieku Kajas un Rodžera Faustīno ģimenē. Viņa vecākais pusbrālis Džefs Leibers arī ir aktieris, kā arī jaunākais – Maikls ir piedalījies vairākās Precējies. ir bērni (Married… with Children) sērijās.

 

Faustīno pirmā TV debija bija trīs mēnešu vecumā.

 

Kopš 1980. gada piedalās nelielās TV un kino lomās, piemēram, TV šovos Family Ties, St. Elsewhere, The Love Boat.  

 

1987. gada loma seriālā Precējies. ir bērni (Married… with Children) izmainīja viņa karjeru, nodrošinot pasaules atpazīstamību. Piedalījies 257 šī seriāla epizodēs.

Married_with_children_Proud_to_Be_Your_Bud

Kamēr Foustīno piedalījās Precējies. ir bērni (Married… with Children), 90to laikā tika aktīvi aicināts arī citām TV un kino lomām, galvenokārt, lai atveidotu tajās Badu Bandiju.

 

2002. gadā viņš piedalījās slavenību realitātes TV projektā Celebrity Boot Camp.

 

Piedalījies vairākās mazbudžeta filmā, piemēram, Killer Bud.

 

2005. gadā filmējies divās seriāla One on One epizodēs, atveidot aģentu.

 

2007. gadā iesaistījies Amerikāņu restorānu tīkla McDonald’ s reklāmā, iepazīstinot patērētājus ar Dollar Menunaires, kampaņu, kas aicina ēst kā varoņiem, netērējot kaudzi naudas.

 

2008. gadā redzams Džeisona Dokerija filmā RoboDoc.

 

2012. gadā ierunājis Mako balsi multiplikāciju filmā Leģenda par Koru (The Legend of Korra).

 

PERSONĪGĀ DZĪVE

2004. gadā pēc piecu gadu draudzības salaulājās ar Andrea Elmeri, taču trīs gadus vēlāk laulātie izšķīrās.

 

2007. gadā aktieri arestēja par marihuānas uzglabāšanu. No narkotiku atkarības ir ārstējies rehabilitācijas centrā.

 

Aktierim pieder naktsklubs Balistyx Losandželosā, kas nodēvēts tāpat kā viņa 1992. gadā  izdotais repa albums.

 

Repa žanrā zināms ar pseidonīmu D’Lil. Spilgtākais izpildītāja singls –  I Told Ya.

 

 

AMANDA BĪRSA (Amanda Bearse), seriālā: Mārsija

FotorCreated4

Dzimusi: 1958. gada 9. augustā

Bīrsa dzimusi Floridā, taču uzaugusi Atlantā, Džordžijā. Ieguvusi bakalaura grādu tēlotājmākslā. Amerikāņu aktrise, režisore un komediante popularitāti ieguvusi ar Mārsijas lomu seriālā Precējies. ir bērni(Married… with Children).

 

Kopš 1993. gada ir oficiāli atzinusi, ka ir lesbiete. No 2010. gada ir kopā ar Keriju Šenkenu.

 

 

DEIVIDS GERISONS (David Garrison), seriālā – Stīvs

FotorCreated5

Dzimis: 1952. gada 30. jūnijā

Gerisons dzimis 1952. gada jūnijā Ņūdžersijā, aktrises un skolas administratora ģimenē. Absolvējis Bostonas Universitātes tēlotājmākslas fakultāti. Amerikāņu aktieris galvenokārt darbojas teātrī, taču plašāku atpazīstamību guvis ar Stīva lomu seriālā Precējies. ir bērni. (Married… with Children).

 

 

TEDS MAKGINLIJS (Theodore Martin „Ted” McGinley), seriālā – Džefersons

FotorCreated6

Dzimis: 1952. gada 30. jūnijā

Amerikāņu aktieris dzimis 1958. gada maijā Kalifornijā. Vidusskolas laikā strādājis par pludmales glābēju. Koledžā pievērsies modeļa karjerai, bijis arī ūdens polo komandas kapteinis.

 

Plašāku atpazīstamību ieguvis kā Džefersons seriālā Precējies. ir bērni. (Married… with Children), kā arī Čārlija lomu komēdiju seriālā Hope&Faith.

 

Filmējies arī citos TV projektos.

 

Kopš 1991. gada ir precējies ar aktrisi Džidži Raisu, pārim ir divi dēli.  

 

 

ATSAUC ATMIŅĀ:

Sabiedrība

Foto:Flickr.com/Stanley Zimny/CC

Milzīga nelaime svētdien notikusi Lielupē Mārupes novadā

  Aizvadītajās trīs diennaktīs, laika posmā no šī gada 3. februāra plkst. 6.30 līdz 6. februāra plkst. 6.30,...

Sinoptiķim Bricim jaunas ziņas par gaidāmo šonedēļ un turpmāk

  LTV laika ziņu redaktors Toms Bricis pirmdienas rītā iepazīstinājis ar jaunākajām prognozēm par laiku šonedēļ...

Februāra otrajā nedēļā laiks mainīsies – pavisam jaunas prognozes 7 dienām!

Februāra pirmā nedēļa bija nokrišņiem bagāta un vējaina, bet šonedēļ tā intensitāte pakāpeniski mazināsies, debesis...

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 6.-12. februāris

  Ziemas pēdējais mēnesis uzņem apgriezienus, klāt februāra pirmā pilnā nedēļa! Uzzini, kādas turpmākās dienas tev...

Liela nelaime sestdien notikusi Cēsu pusē

  Kā vēsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, sestdien Cēsu novadā ledū ielūzis un noslīcis cilvēks. Glābēji...

Naktī Latgalē risinājušies traģiski notikumi

  Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 87 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietušas septiņas personas, bet vien persona...

Horoskopi un Testi

Foto:Pexels.com/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 6. februāris

  Šī ir diena, lai atcerētos, ka mēs visi esam sociālas būtnes un ikvienam no mums...

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 6.-12. februāris

  Ziemas pēdējais mēnesis uzņem apgriezienus, klāt februāra pirmā pilnā nedēļa! Uzzini, kādas turpmākās dienas tev...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 5. februāris

  Šī diena solās būt visai vienmuļa un pat garlaicīga. Bet atcerieties, ka tas, ja nav...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 4. februāris

  No rīta, iespējams, šķitīs, ka nekas nevar būt sliktāks par šo dienu! Liksies, ka nemaz...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 3. februāris

  Šī būs pārsteigumu un negaidītu atklājumu diena, kas izsitīs no līdzsvara daudzās dzīves jomās. Ir...
Foto:Unsplash.com/Sorin Cicos/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 2. februāris

  Būsiet pārsteigti, bet šī nebūt nebūs tik sarežģīta diena, cik gaidījāt. Teju neredzams spēks piegādās...

Mājai un Dārzam

Sinoptiķim Bricim jaunas ziņas par gaidāmo šonedēļ un turpmāk

  LTV laika ziņu redaktors Toms Bricis pirmdienas rītā iepazīstinājis ar jaunākajām prognozēm par laiku šonedēļ...

Februāra otrajā nedēļā laiks mainīsies – pavisam jaunas prognozes 7 dienām!

Februāra pirmā nedēļa bija nokrišņiem bagāta un vējaina, bet šonedēļ tā intensitāte pakāpeniski mazināsies, debesis...

Izskan jauna informācija par laiku turpmākajās nedēļās

  Sinoptiķis Jānis Trallis savā "Twitter" kontā īsi ieskicējis prognozes turpmākajām nedēļām. "ECMWF prognozē, ka nākamajās trīs...