Glābējiem nereti nākas palīdzēt cilvēkiem arī visai neikdienišķās situācijās, kas drīzāk izraisa sejā smīnu, nekā ir nosaucamas par traģēdijām. Tiesa, labāk, lai tādu būtu vairākums un cilvēki dzīvības nezaudētu.
Kāda pusmūža vecumā esoša sieviete, kura dzīvo Itālijas pilsētā Padujā, bija spiesta saukt palīgā glābējus, jo bija nozaudējusi kādu ļoti svarīgu atslēgu. Ugunsdzēsēji, protams, savu palīdzību neatteica un sāka sievieti iztaujāt par viņas atrašanās vietu, jo saprata, ka viņa sūdzas par nozaudētu mājokļa atslēgu, kā rezultātā nespēj iekļūt savā dzīvesvietā. Kad glābēji atsteidzās viņai palīgā, atklājās kas daudz mulsinošāks. Sieviete pavelkot augšup džemperi atklāja, ka pazaudējusi atslēgu no savas jaunavības jostas, vēsta ārzemju mediji.
Sievietes vārdu ugunsdzēsēji saskaņā ar likumiem atklāt nedrīkst, taču citēja viņas lūgumu: “Esmu pazaudējusi atslēgas un vairs nevaru šo jostu atvērt.” Jautāta par to vai viņai kāds piespiedis nēsāt šo jostu, vai ir cietusi no vardarbības ģimenē, sieviete atteikusi, ka valkā jaunavības jostu savas brīvās gribas dēļ, jo nevēlas nonākt nepārdomātās, seksuālās attiecībās. Tagad sievietei droši vien nāksies iegādāties citu jaunavības jostu un rūpīgāk padomāt par atslēdziņas uzraudzību. 🙂
Šķīstības jostas bija populāras renesanses laikā. Sievietēm lielākoties vilktas pat piespiedu kārtā, uzskatot, ka tas pasargās no krāpšanas, izvarošanas vai vienkārši aizliedzot daiļā dzimuma pārstāvēm ļauties gultas priekiem. Vēl pastāv uzskats, ka pirmo reizi tās tika izmantotas krusta karu laikā, kad bruņinieki šādā veidā centušies pasargāt savas sievas, kā arī, lai būtu pārliecināti, ka viņas neaizies pie citiem, kamēr paši karo.