Ne reizi vien ir dzirdēti stāsti par to, cik ļoti kāds vēlas līdzināties slavenībām. Ne vien pārspīlēti cenšas tās atdarināt, bet pat vizuāli “nokopēt” un teju iemiesoties viņu ķermeņos. Arī šī meitene bija apsēsta ar vēlmi pēc “ideālā”.

 

Hanna Karpentere ar dažādiem ēšanas traucējumiem cīnījās jau kopš 13 gadu vecuma un nemitīgi sevi fotografēja, ziņo ārzemju mediji. Meitene kļuva apsēsta ar vēlmi būt šķietami ideālai, tiecās pēc slavenību figūras, mākslīgā skaistuma. 18 gadu vecumā viņa saprata, ka atpaliek no sev vēlamajiem uzstādījumiem un lēma par labu ļaunākajam. Meitene izdarīja pašnāvību, pakaroties mežā kādā ļoti skaistā vietā, netālu no savām mājām Redrutā, Kornvelā.

2EC4AAB600000578-3332113-image-m-4_1448379913553

Pēc meitenes nāves, viņas ģimene uzgāja jaunietes telefonā tūkstošiem fotogrāfiju ar katru viņas ķermeņa daļu, kam līdzās bija viņas pašas negatīvās piezīmes par savu svaru un izskatu. Ģimene stāsta, ka Hanna nevis vienkārši vēlējusies būt līdzīga slavenībām, bet pat pārspēt tā saucamās “nulle izmēra” slavenās sievietes.

 

Hannas tēvs Dāvids Karpenters raksturojis savu meitu kā skaistu un talantīgu meiteni, kura bija brīnišķīga it visā, ko darīja. “Taču viņa pati to neredzēja, nespēja ieraudzīt. Pat tad, kad viņa uzposās un izskatījās vienkārši neatvairāma, viņa uzskatīja, ka ir resna, bezvērtīga, netalantīga un nevienam nevajadzīga. Viņa sevi ne tuvu neredzēja tādu, kādu redzējām mēs. Un viss dēļ tā, ka viņa skrēja pēc sazin kādiem briesmīgiem ideāliem. Turklāt, tiklīdz kāds ko pateica par viņas matiem, nagiem, seju vai drēbēm – to Hanna uztvēra kā dunci mugurā un momentā skrēja pārģērbties… Un nebūt neviens neteica neko sliktu – komplimentus viņa uztvēra šādi,” stāsta meitenes tēvs.

 

“Hannai bija mīlošs draugs un labs darbs. Mēs, vecāki, viņu absolūti dievinājām, no sirds mīlējām, viņai tika dots viss, ko vien meitene varēja vēlēties. Taču, šķiet, ar to nebija gana. Tas neļāva viņai justies laimīgai, mēs nespējām novērst to, ko viņa darīja, nespējām pasargāt no tā, ko izdarīja,” atklāj tēvs. “Trakākais bija redzēt viņas bildes un video telefonā, kas lika apjaust, cik ļoti meita bija apsēsta ar kaut kādiem bezjēdzīgiem standartiem. Viņa bija fotografējusi visas iespējamās savas ķermeņa vietas. Piemēram, filmējusi savas kājas un komentējusi – vai tiešām es izskatos tik draņķīgi? Redz, kur redzami tauki. Kāpēc es nevaru būt labā formā? Kāpēc slavenībām izdodas, bet man nē? Kāpēc esmu tik resna?… Un to viņa darījusi ik dienu,” Dāvids turpina.

 

Hannai ēšanas traucējumi radās 13 gadu vecumā, kad vecāki pamanīja, ka meitene teju nemaz neēd. Pašu spēkiem netiekot galā, viņi aizveda Hannu uz konsultācijām pie speciālista, taču šķita, ka pat tas nepalīdz. Meitene aizvien zaudēja svaru, līdz 14 gadu vecumā svēra vien 36 kilogramus. Terapija uzņēma apgriezienus. Sākās panākumi. 5 mēnešus vēlāk Hanna svēra jau 45 kilogramus, šķita, ka viss ir labi, viss ritēja savu gaitu un šķita, ka terapija vairs nav nepieciešama. Ģimene ticēja, ka meitene patiesi atgūstas, taču patiesībā viņa aizvien turpināja cīnīties pati ar sevi, alkt pēc slavenību kalsnuma. Slepenībā.

2EC4AC4F00000578-3332113-image-m-8_1448380165873

Meitenes tēvs teica: “Hanna atguva svaru, viņa izskatījās tik skaista, taču izrādās – bija tik daudz lietu, par ko mēs pat nenojautām. Katru dienu redzējām, ka viņa paēd kārtīgas brokastis, pusdienas, launagu. Viņa pat atļāvās burgerus, čipšus un saldumus. Taču izrādījās, tas viss tikai mūsu acīs, jo pēc tam viņa visu to “noskrēja”.  Viņa devās garos skrējienos, svīda sporta zālēs, pat izmantoja caurejas zāles, bet mēs to nepamanījām. Kas mēs par vecākiem, jūs jautāsiet? Bet, ja jūs būtu Hannu redzējuši, arī jums nerastos ne mazākās aizdomas, ka kaut kas nav kārtībā. Viņas svars nemazinājās, viņa bija veselīga un sportiska, reizēm pat kopā devāmies nelielā skrējienā. Viņa izskatījās lieliski, un mēs domājām, ka viss ir kārtībā. Arī viņas puisis, kurš arī strādāja ar Hannu kopā, nebija pamanījis neko aizdomīgu.”

 

Hannas draugs Luks Vitakers stāsta: “Viņa bija lieliska! Jautra, atvērta. Nevienu mirkli man neradās domas, ka viņa ir tik slima. Pati arī man neko nestāstīja un redzēt neko nevarēja. Kad runājām par viņas ēšanas traucējumiem, viņa vienmēr par to runāja pagātnes formā. Nevienam nebija ne jausmas, ka tas viss aizvien turpinās un tik lielos apmēros.”

 

Pēkšņi Hanna pazuda. Ģimene izmeklēja dažādas vietas, līdz ziņoja policijai. Nākamajā dienā policisti ieradās ar nelāgām ziņām. Meitenes līķis tika atrasts mežā. Izmeklētāji to atzina par pašnāvību, jo tika atrasta arī pirmsnāves atvadu zīmīte, kurā Hanna aprakstīja savas izjūtas un to, ka viņas nodoms nav bijis kādu sāpināt, bet viņa vienkārši vairs nespēj cīnīties ar to, ka nevar būt ideāla. Ka viņa uzskata, ka ir bijusi izredzētā šādam liktenim, un šis ir bijis vienīgais risinājums.

 

Kurš ir teicis, ka skaistuma etalons ir kārnās modeles vai slavenības, kuras ēd tikai salātu lapas? Kurš teicis, ka tas ir ideāls? Ideāls ir tas, ka cilvēks ir vesels, ka jūtas labi un ir laimīgs tāds, kāds viņš ir! Tāpēc novēlam tev, mīļo lasītāj, esi tāds kāds esi! Paskaties spogulī un pasaki arī sev, cik ļoti sevi mīli! Tas ir tā vērts!

 

 

Sabiedrība

Izplatīts brīdinājums par laiku piektdien

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši sarkano brīdinājumu par ekstremāli stipru karstumu piektdien....

Glābēji nāk klajā ar nopietnu brīdinājumu iedzīvotājiem

Latvijā turpinās ekstremāli stiprs karstums - vietām gaisa temperatūra paaugstināsies līdz pat +33 grādiem. Valsts ugunsdzēsības...

Olga Kambala atzīst, ka izvēlējusies mīlestību un atklāj vēl vienu sapni

STV šova "Slavenības. Bez filtra" zvaigzne Olga Kambala, atklājusi, ka vīru Kasparu Kambalu izvēlējusies mīlestības...
Foto:Hdwallpapers.com

Sinoptiķi atklāj, kad kļūs vēsāks, tomēr ir arī slikta ziņa

  Šonedēļ laika apstākļus ietekmē anticiklona darbība, un vēl piektdien valstī saglabāsies ļoti stiprs karstums, taču...

Depozīta sistēmas uzturētājs nāk klajā ar paziņojumu

  Sešarpus mēnešu laikā depozīta sistēmā atgriezti 100 miljoni tukšo dzērienu iepakojumu, bet depozīta punktos šobrīd...

Parādās pavisam jaunas ziņas par populāro grupu “Tautumeitas”

  Etno mūzikas grupa “Tautumeitas” nāk klajā ar videoklipu dziesmai “Vīna ūtrai”, kas atrodama grupas jaunākajā...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 19. augusts

  Šī diena būs labvēlīga, lai dažādas lietas pārdomātu loģikā un saprātīgā veidā. Šodien vairāk vajadzētu...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 18. augusts

  Šodien solās būt diezgan aizņemta diena, tādēļ būs grūti nosēdēt mierā. Uzmanies no konfliktiem, tie...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 17. augusts

  Šodien gribēsies vairāk atpūsties, jautri pavadīt laiku, izklaidēties. Būs grūti turēt sevi grožos, noteikt dažādas...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 16. augusts

  Auns Kas par enerģisku dieniņu! Būsi spiests ļauties straumei pretī pārmaiņām. Iespējams, apsvērsi iespēju pieņemt kādu...
Foto:Flickr.com/Moyan Brenn/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 15. augusts

  Šodien tavs zinātkāres līmenis krietni pieaugs – tu būsi izslāpis pēc jaunām zināšanām. Taču tu...
Pexels/CC0 License

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 15.-21. augusts

  Augusts sasniedzis savu ekvatoru, tuvojas skolas laiks un atvaļinājumu viļņa beigas. Ļauj vaļu savām vēlmēm,...

Mājai un Dārzam

Izplatīts brīdinājums par laiku piektdien

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši sarkano brīdinājumu par ekstremāli stipru karstumu piektdien....
Foto:Hdwallpapers.com

Sinoptiķi atklāj, kad kļūs vēsāks, tomēr ir arī slikta ziņa

  Šonedēļ laika apstākļus ietekmē anticiklona darbība, un vēl piektdien valstī saglabāsies ļoti stiprs karstums, taču...

Izskan ļoti nopietns brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši oranžo un daļā valsts pat sarkano brīdinājumu...