Siguldā populārajā Facebook grupā “Pērk, pārdod, atdod lietas Siguldā” karstas diskusijas izraisījis māmiņas Baibas stāsts par sestdien bērnu “eglītē” piedzīvoto. Viņa par pasākumu samaksājusi 40 eiro, bet ir ļoti vīlusies par bērniem pasniegto Ziemassvētku paciņu kvalitāti. Tāpat tiek kritizēti aktieri, kuri pasākumā atveidojuši populārās multfilmas “Ledus sirds” varoņus Elzu un Olafu.

 

“Sveikas mīļas mammas, prieks, ka bērniem tiek rīkoti pasākumi. Eglīti. Man ir 2 mazas masas un meitiņa. Ilgi gaidījām pasākumu Sigulda. Tiešām bijām sajūsmā, ka arī mums būs tāda iespēja bērniem satikt Elzu un Olafu. Bet tagad sākam ar to nepatīkamo, vai tiešām mēs visi esam krāpnieki un vēlamies nopelnīt??? Pielikuma patīkamāks paciņu saturs. 10 gadus vecais bērns sava paciņa saņem, bērnu knupi(nolietotu). 3 gadus vecs bērns saņem konfektes ar DZĪVU tārpu . Ābols kurš ir iebojājies – apkosts. Viss var gadīties, bet mīļas mammas, esat uzmanīgas ! Zvanījām uz šo iestādi – solīja atdot naudu 10 EUR. Bet, 25 EUR + 15 EUR žēl ..” viņa raksta.

 

facebook.com/ZaneBērziņa
facebook.com/ZaneBērziņa

 

Nedaudz vēlāk diskusijā iesaistījusies viena no pasākuma organizatorēm. Viņa raksta: “Labvakar bērnu vecāki. Vēlētos uzzināt arī bērnu viedokli, vai viņiem arī bija tik sliktas domas par šo pasākumu? Mēs centāmies, darījām ko varējām. Žēl, ka tiek vērtēts tikai paciņu saturs un tēlu izskats. Vai tiešām domājat, ka vienīgās izmaksas bija paciņu saturs????? Kafijas galds – kur vecākiem un bērniem tika piedāvāts padzerties un uzkodas. Kafijas, tējas, bērniem vairāku veidu sulas un ūdens ( ko arī pirkām) cukurs, cepumi divi veidi. Konfekšu darbnīca – pati konfekšu masa ( sviests, cukurs, kakao, cepumi ) visi vienreizējie trauki, salvetes, garšvieliņas,,,,sīkumiņš pie sīkumiņa un summa savācās. Telpa tika īreta, mašīnā bendzīna vietā ūdeni nelējam. Un 4. tēli bija iesaistīti šajā pasākumā. Pamēģiniet paši šādu pasākumu noorganizēt, skaidri zinu, ka domas mainīsies. Un par samaksu runājot, ja nāca divi bērniņi kopā, tad maksa bija nevis 15 eiro, bet gan 12,50. Viegli ir otra darbu un pūles noniecināt, neizprotot cik daudz tajā pasākumā ir ieguldīts.”

 

 

Jau svētdienas rītā organizatore tomēr nolēmusi atvainoties bērnu vecākiem: “Mēs organizātori neizvairāmies no atbildības. [..] Visām precēm mums ir čeki pretī , izņemot mandarīniem un āboliem ko pirkām centrāltirgū. Piedodiet un atvainojiet par sagādātajām neertībām. Šāda veida pasākums mums ir pirmais. Un turpmāko paciņu saturs tiks rūpīgi pārskatīts. Vai tiešām visa pasākuma ietveros nekā pozitīva nebija,,,,,,????”

 

 

Komentāros pie ieraksta tiek pamatīgi kritizēti arī aktieri, kuri pasākumā atveidoja Elzu un Olafu. Jāatzīst, ka viņi nudien tikai iztālēm atgādina populāros multfilmas varoņus. Tāpat citas mammas aktīvi dalās ar stāstiem par salauztām piparkūkām un iebojātiem mandarīniem – paciņā par 15 eiro prasījies kas kvalitatīvāks. Tiesa, vairāki cilvēki komentāros norāda, ka, iespējams, organizatori “iekrituši” ar lētu paciņu iegādi. Ņemot vērā pēdējā laika skandālus ar vecu saldumu pārmarķēšanu, tā šķiet gana ticama versija.

 

Ja cilvēki nav apmierināti ar saņemto pakalpojumu un organizatori komunicēt atsakās, iespējams griezties Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC), bet paciņu saturs noteikti ieinteresēs Pārtikas un veterināro dienestu (PVD).