Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi stāsta par gaidāmo laiku šajā nedēļas nogalē un nākamnedēļ, kad gaisa temperatūra paaugstināsies gan dienā, gan naktīs.

 

 

Piektdien neliels sniegs gaidāms vien atsevišķās vietās Latvijas rietumos, citviet bez ievērojamiem nokrišņiem. Dienas laikā atsevišķos rajonos debesis skaidrosies un starp mākoņiem uzspīdēs saule. Pagājušajā naktī gaiss atdzisa no -9° Ventspilī, līdz -23° Rēzeknē.

 

 

Sestdienas naktī debesi skaidrosies, pūtīs lēns vējš un nokrišņi nav gaidāmi. Debesīm skaidrojoties gaiss pastiprināti atdzisīs, un austrumu rajonos gaidāms stiprs sals: gaisa temperatūra pazemināsies līdz -23…-28°, piekrastes rajonos gaisa temperatūra būs krietni augstāka: -9…-14°. Sestdien dienā un svētdien pāri Latvijai virzīsies atmosfēras fronte nesot snigšanu daudzviet Latvijā, bet Kurzemē sestdien ir neliela stipra sniega varbūtība. Dienā jūras piekrastē gaisa temperatūra pakāpsies virs nulles.

 

Minimālā gaisa temperatūra Latvijā sestdienas naktī, avots: meteo.lv
Minimālā gaisa temperatūra Latvijā sestdienas naktī, avots: meteo.lv

 

Darba nedēļas sākumā vējš iegriezīsies no dienvidu puses. Tas nesīs siltākas gaisa masas un gaisa temperatūra gan naktī gan dienā paaugstināsies. Darba nedēļas lielāko daļu būtiski nokrišņi nav gaidāmi, vien ceturtdien un piektdien pāri Latvijai virzīsies nokrišņu zona nesot sniegu, bet piekrastē iespējams arī slapjš sniegs un apledojums. Vējš būs lēns līdz mērens, vien ceturtdien piekrastes rajonos tas būs brāzmains. Negatīvas gaisa temperatūras visu diennakti pieturēsies austrumu rajonos, bet nedēļas gaitā jūras piekrastē gaidāmi nelieli atkušņi.