Arī šodien mūs sagaida visai nepatīkami laika apstākļi

11/10/17 5:32 | Raksta autors : Brivbridis.lv


 

Kā vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs, arī trešdien laika apstākļi mūs nelutinās.

 

 

Laiks būs mākoņains, brīžiem skaidrosies, daudzviet līs. R/DR vējš no rīta brāzmās piekrastē var sasniegt 15-18 m/s. Gaisa temperatūra dienā +8…+11.

 

 

Tāpat daļā valsts teritorijas ir spēkā sinoptiķu dzeltenais brīdinājums: Pārmitrās augsnes un jau iepriekšējo lietavu dēļ, aizvadītajās dienās Latvijas upēs strauji paaugstinājās ūdens līmenis un joprojām saglabājas augsts. Kurzemes rietumu piekrastes upēs – Bārtā, Durbē, Užavā, Irbē un Rojā daudzviet applūdušas palienes. Augsts ūdens līmenis ir arī Latvijas centrālās daļas upēs – Lielajā Juglā, Bērzē un Misā. Arī šodien Latvijas rietumu un centrālās daļas upēs ūdens līmenis turpinās paaugstināties un gaidāma plašāka palieņu applūšana.

 

 

Par laiku turpmākajās dienās. Naktī uz ceturtdienu īslaicīgi pastiprināsies augsta spiediena atzars- lai gan debesis skaidrosies brīžiem, tomēr būtiski nokrišņi nav gaidāmi. Bet jau dienas laikā Latviju no rietumiem sasniegs jauns ciklons un ar to saistītas atmosfēras frontes, kas noteiks laika apstākļus līdz pat sestdienai.

 

 

Brīvdienās atmosfēras spiediens paaugstināsies. Lai gan laiks būs mākoņains, biežāk spīdēs saule. Līdz ar to arī lietus pamatā mitēsies, gaidāms vien neliels īslaicīgs lietus atsevišķos rajonos. Toties Latvijā ar dienvidrietumu vēju ieplūdīs siltāka gaisa masa. Tas nozīmē, ka dienā maksimālā gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +12…+15°. Savukārt naktī gaiss atdzisīs līdz +7…+12°, vietām līdz +4°.

 

 

 

[adrotate banner="3"]

Pievienojies mums arī šajos sociālajos tīklos: