Pēc sniegputeņa Latvijā gaidāms stiprākais sals pēdējā gada laikā

04/01/17 19:32 | Raksta autors : Brivbridis.lv

crushable.com
crushable.com

 

Naktī uz trešdienu dziļš ciklons no Skandināvijas pietuvojās Latvijai no jūras puses, atnesot plašu nokrišņu zonu un stiprus vējus. Teritorijas lielākajā daļā izveidojās bieza sniega sega un dienas laikā tā turpināja augt. Nedēļas turpinājumā mūs sagaida ievērojams sals – lielākais pēdējā gada laikā, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

 

 

 

Naktī uz ceturtdienu nokrišņu zona pakāpeniski atkāpsies uz dienvidaustrumiem, bet ar ziemeļaustrumu vēju Latvijā sāksies auksto gaisa masu ieplūšana. Jau ceturtdien no rīta valsts austrumu daļā gaisa temperatūra pazemināsies līdz -15…-20 grādiem, Kurzemes piekrastē tā nebūs zemāka par -8…-10 grādiem. No rīta Rīgas līča piekrastē un Rīgā ziemeļaustrumu, ziemeļu vējš brāzmās saglabāsies līdz 20 m/s.

 

 

Pastāv varbūtība ka nedēļas nogalē, vējam pierimstot un debesīm skaidrojoties, gaisa temperatūra pazemināsies līdz -25 grādiem. Sinoptiķis Toms Bricis norāda, ka termometra stabiņš pietuvosies pat -30 grādu atzīmei. Tik stiprs sals pēdējo reizi Latvijā fiksēts tieši pirms gada, 2016.gada 8. janvārī Ainažos (-30,9 grādi)

 

Prognozes liecina, ka sals Latvijā teritorijas lielākajā daļā saglabāsies visu nākamo nedēļu, tas pakāpeniski mazināsies, bet jūras piekrastē iespējams arī atkusnis.

 

[adrotate banner="3"]

Pievienojies mums arī šajos sociālajos tīklos: