UZMANIES! Latvijai tuvojas gripas epidēmija, kas būs īpaši bīstama veciem ļaudīm

04/01/17 11:22 | Raksta autors : Brivbridis.lv


 

Iespēja šoziem saslimt ar gripu Latvijā būs īpaši augsta, otrdien vēstīja TV3 Ziņas. Īpaši bīstama tā var būt gados vecākiem ļaudīm.

 

 

Visvairāk inficēto reģistrēts Rīgā, bet daudzi gadījumi ir arī citviet Latvijā – strauji pieaug saslimušo skaits Jelgavā, Liepājā un Jūrmalā. Gripas gadījumu skaits ir daudz lielāks kā šajā laika periodā pērn, slimība sākusies agrāk. Pērn uz gada beigām bijis ap 10 gadījumiem, šogad – jau vairāk kā 100. Tā vēl gluži nav epidēmija, tomēr, ja pieturēsies ziemīgi laika apstākļi, gadījumu skaits strauji palielināsies, norāda mediķi.

 

 

Šogad Latvijā cirkulē vairāki gripas paveidi, bet dominējošais būs iepriekš pie mums reti sastopams, kas vairāk izplatīts dienvidos. Gripas ārstēšanu sarežģī hroniskas saslimšanas. Pērn no gripas izraisītām komplikācijām nomira ap pussimts cilvēku, arī šogad jau viena gripas slimnieka dzīvību nav izdevies glābt.

 

 

Slimības simptomi ir sāpes kaulos, locītavās, kaklā, pat acu ābolos, galvassāpes, temperatūra, iesnas; arī sauss, sāpīgs klepus. Lai nesaslimtu, jāvakcinējas, jālieto daudz vitamīnu un šķidruma, jāvēdina telpas.

 

 

[adrotate banner="3"]

Pievienojies mums arī šajos sociālajos tīklos: