Modes industrija attīstās un mainās, taču tajā nemainīgi izskan topmodeļu vārds! Piedāvājam aplūkot 13 no leģendārajām modelēm un uzzināt par viņām ko vairāk!

 

 

ŽIZELE BUNDHENA 

Foto:Nydailynews.com
Foto:Nydailynews.com

Dzimusi: 1980. gada 20. jūlijā

Augums: 1,80 m

Bundhena ir brazīliešu modele un aktrise. 90tajos viņa bija viena no pirmajām brazīlietēm, kurai izdevās modes industrijā gūt panākumus. No 2000. – 2007. gadam modele bija viens no vadošajiem Victoria’s Secret eņģeļiem. Kopš 2004. gada viņa ir vislabāk apmaksātā modele pasaulē, tāpat ar 150 miljoniem $ (vairāk nekā 139 miljoni eiro) ir 16. bagātākā sieviete izklaides industrijā.   

 

Bundhenas kolēģes – Klaudija Šīfere un Naomi Kempbela ir atzinušas, ka tiešu viņa ir vienīgā, īstā supermodele!

 

2012. gadā Forbes ierindoja viņu pirmajā vietā vislabāk pelnošo modeļu topā, ar gada ienākumiem 45 miljoni $ (vairāk nekā 41 miljons eiro)

 

Modele piedalījusies filmā Taxi un The Devil Wears Prada.

 

2009. gadā apprecējās ar profesionālo futbolistu, kluba New England Patriots spēlētāju Tomu Breidiju, pārim ir divi bērni.

 

 

MILA JOVOVIČA 

Foto:Hippikiz.com
Foto:Hippikiz.com

Dzimusi: 1975. gada 17. decembrī

Augums: 1,75 m

Jovoviča ir ukrainā dzimusi ASV modele, aktrise, mūziķe un dizainere.

 

Jau 9 gadu vecumā Jovoviča sāka pievērsties modes biznesam. 1987. gadā Herbs Rits nofotografēja viņu itāļu žurnālam Lei, drīz vien pēc tam viņa parakstīja līgumu ar Prima Modeling Agency, ar laiku kļūstot par Revlon un L’Oreal kosmētikas kampaņu seju. Jovoviča ir darabojusies ar Banana Republic, Christian Dior, Donna Karan, Versace  u.c. modes namiem.

 

2003. gadā publicētā rakstā Harpers&Queen Jovoviča tika nodēvēta par Džanni Versače mīļāko supermodeli.

 

Modele vairākkārt ir iekļauta dažādos topos, kā viena no visbagātākajām šīs jomas pārstāvēm.

 

Jovoviča 1988. gadā izmēģināja savus spēkus aktrises ampulā, aizsākot arī veiksmīgu kinokarjeru. Neaizmirstama ir loma ar viņas piedalīšanos Luka Besona 1997. gada fantastikas žanra darbā The Fifth Element, kopā ar Holivudas zvaigzni Brūsu Vilisu.

 

Modele 2009. gadā trešo reizi apprecējusies, un viņai ir divi bērni.

 

 

KEITA MOSA 

Foto:Dailymail.co.uk
Foto:Mert&Marcus/Savalli

Dzimusi: 1974. gada 16. janvārī

Augums: 1,70 m

Katrīna Anna Mosa jeb plašāk pazīstama kā Keita Mosa ir viena no bagātākajām un pieprasītākajām modelēm pasaulē.

 

Viņas modeles karjera sākās jau 14 gadu vecumā, pēc tam, kad jaunieti Ņujorkas lidostā uzrunāja Storm Model Managementdibinātāja Sāra Dukasa. Tomēr ne no paša sākuma modelei veicās, viņas pārstāvjiem bija grūti atrast Mosai piemērotus darbus, jo traucēja viņas nelielai, ļoti meitenīgais augums, kas nepavisam nelīdzinājās tā laika supermodeļu parametriem. Tomēr par spīti visam, Mosa lauza stereotipus par modeles augumu un ieguva pasaules slavu un miljoniem vērtus līgumus, kļūstot, piemēram, par Calvin Klein seju.

 

Tomēr Mosas vārds ir saistīts arī ar dažādiem skandāliem, un arī viņa, iespējams, ir vainojama pie stereotipiem, ka modeles neveselīgi badojas, jo arī viņai pašai vairākkārt ir pārmesta anoreksijas propagandēšana.

 

2005. gada nogalē medijos parādījās fotogrāfijas, kurās modele bija redzama lietojam kokaīnu, tās žurnālistiem pārdeva viņas tā brīža mīļotā – Pīta Dohertija bijušais menedžeris. Skandāla rezultātā vairāki modes nami atteicās no turpmākās sadarbības ar Mosu, nevēloties mest ēnu uz saviem uzņēmumiem.

 

Lai nu kā, viņa ir guvusi galvu reibinošus panākumus, pārvarot skandālu un sadarbojusies ar vairākiem elitāriem un pasaulslaveniem modes namiem – Gucci, Dolce&Gannana, Lousi Vuitton, Versace, Cavalli u.c.

 

Mosa ir precējusies un viņai ir meita Līza Greisa, kura dzimusi 2002. gadā.

 

 

TAIRA BENKSA

Foto:Si.com
Foto:Si.com

Dzimusi: 1973. gada 4. decembrī

Augums: 1,75 m

Benksa ir amerikāņu supermodele, dziedātāja, TV šova America’ s Next Top Model veidotāja un vadītāja, kā arī uzņēmēja.

 

Viņa ir viena no Victoria’ s Secret sākotnējiem eņģeļiem. Tāpat pirmā afroamerikāniete, kura fotogrāfējās žurnālu GQ, Sports Illustraded u.c. vākiem. Benksa ir ne tikai izveidojusi veiksmīgu topmodeles karjeru, bet arī iedvesmojusi jaunas meitenes cīnīties par savu sapni, nezaudējot savu patieso es.

 

Modeli ir saistījušas romantiskas attiecības ar dziedātāju un citas topmodeles – Heidijas Klumas bijušo vīru Sīlu, tāpat aktieri Vilu Smitu un basketbolistu Krisu Veberu.

 

 

HEIDIJA KLUMA 

Foto:Dailycaller.com
Foto:Dailycaller.com

Dzimusi: 1973. gada 1. jūnijā

Augums: 1,77 m

Kluma ir vācu topmodele un aktrise, TV raidījumu vadītāja, biznesmene, modes dizainere, TV producente un dziedātāja.

 

Viņa atpazīstamību guva pēc fotosesijas Sports Illustrated Swimsuit Issue un darbības Victoria’s Secret. Tāpat bijusi uz dažādu prestižu žurnālu vākiem –Elle, Marie Claire, Vogue u.c.

 

Modeles karjeru Kluma uzsāka 1992. gadā pēc uzvaras konkursā Model 92 un skolas absolvēšanas.

 

2009. gadā modele kļuva par oficiālo Barbie vēstnieci, par godu leģendārās lelles piecdesmit gadu jubilejai.

 

2011. gadā Forbes norādīja, ka modeles gada ienākusi sasniedz 20 miljonus $ (vairāk nekā 18 miljonus eur), ierindojot viņu otrajā vieta – vispelnošāko topmodeļu sarakstā.  

 

No 2005. – 2014. gadam bija precējusies ar dziedātāju Sīlu. Pirms laulībām ar viņu, Klumu saistīja romantiskas attiecības ar itāliešu uzņēmēju, Londonas Queens Park Rangers futbola komandas līdzīpašnieku Flavio Briatori. Abiem ir meita, taču pāris izšķīrās un, vēl gaidot Briatores bērnu, modele sāka tikties ar Sīlu.

 

Šobrīd Kluma ir kopā ar savu miesassargu. Modelei ir četri bērni.

 

 

EVA HERCIGOVA

Foto:Horst Diekgerdes
Foto:Horst Diekgerdes

Dzimusi: 1973. gada 10. martā

Augums: 1,80 m

Hercigova ir čehu modele un aktrise, kura uzsāka karjeru modes industrijā 16 gadu vecumā pēc uzvaras skaistumkonkursā 1989. gadā Prāgā. Nonākot modes mekā Parīzē, aizsākās jaunās sievietes galvu reibinošie panākumi. Viņa iesaistījās Wonderbrakampaņā, tāpat bijusi Victoria’s Secret modele, fotografējusies Sports Illustrated un piedalījusies daudzos citos nozīmīgos projektos.

 

Modelei ir trīs dēli attiecībās ar ilggadējo partneri Gregorio Marsiaj, jaunākā pāra atvase Edvards ģimenē ienāca 2013. gada aprīlī

 

 

KLAUDIJA ŠĪFERE

Foto:Psxextreme.com
Foto:Psxextreme.com

Dzimusi: 1970. gada 25. augustā

Augums: 1,80 m

Šīfere ir vācu augstās modes modele un aktrise, kura bija populāra 90tajos gados, sākotnēji pateicoties savai pārsteidzošajai līdzībai ar kino leģendu Bridžitu Bardo.

 

Jaunībā sviņa vēlējusies kļūt par juristi un strādāt sava tēva uzņēmumā, taču plāni mainījās, kad 17 gadu vecumā Metropolitan Model Agency pārstāvji uzrunāja jaunieti naktsklubā, drīz pēc tam viņa parakstīja līgumu un uzsāka veiksmīgu karjeru.

 

Šīfere ir atzīta par vienu no pasaules visveiksmīgākajām modelēm, kura karjeras laikā gozējusies uz vairāk nekā 700 ievērojamu modes žurnālu vākiem. Modeles darbs nesis viņai pamatīgu bagātību, 2002. gadā Forbes novērtēja to ar 38 miljoniem sterliņu mārciņām (vairāk nekā 35 miljoniem eur).

 

Viņa ir sava modes zīmola radošā direktore.

 

Šīfere ir ne tikai pasaules slavena topmodele, bet laimīga trīs bērnu māmiņa.

 

 

NAOMI KEMPBELA 

Foto:Prothinspo.com
Foto:Prothinspo.com

Dzimusi: 1970. gada 22. maijā

Augums: 1,75 m

Kempbela ir britu modele, kura uzsāka karjeru 15 gadu vecumā, laikā, kad viņa studēja teātra mākslu, meiteni uzrunāja Synchro model agency vadība, drīz vien viņa gozējās uz britu Elle vāka.

 

Viņa pati sevi ir pasludinājusi par vienu no trim vislabāk atpazīstamākajām un pieprasītākajām 80to beigu un 90to gadu sākuma modelēm.

 

Kempbela tiek uzskatīta par sava laika slavenāko melnādaino modeli pasaulē, kura vienmēr ir nosodījusi rasu aizspriedumus modes industrijā.Tomēr neraugoties uz modeles popularitāti, viņa nav saņēmusi tādu pašu atalgojumu kā viņas baltādainās kolēģes un tieši savas ādas krāsas dēļ, viņa līdz pat 1999. gada nogalei nebija parakstījusi nevienu līgumu ar kādu no kosmētikas kompānijām.

 

Kempbela ir slavena ne tikai kā modele, bet arī savas ātrās dabas un nelīdzsvarotā rakstura dēļ, piemēram, iekaustot mājkalpotājus. Modele šādu uzvedību skaidro ar kādreizējo atkarību no kokaīna. Kādā sarunu šovā viņa atklāja, ka pirmo reizi lietojusi narkotikas 24 gadu vecumā, taču tagad apmeklē anonīmo narkomānu sanāksmes.

 

Lai gan modele nekad nav bijusi oficiāli precējusies, viņai bijusi visai vētraina personīgā dzīve. Kempbela ir satikusies ar bokseri Maiklu Taisonu, Holivudas leģendu Robertu de Niro u.c. Nesen, pēc vairāku gadu kopdzīves beidzās viņas attiecības ar krievu miljardieri Vladislavu Doroņinu.

 

 

STEFĀNIJA MIŠELA SEIMŪRA 

600full-stephanie-seymour

Dzimusi: 1968. gada 23. jūlijā

Augums: 1,78 m

Seimūra ir amerikāņu modele un aktrise, kura sadarbojusies ar daudziem modes dizaineriem un fotografējusies pasaulē labākajiem un prestižākajiem modes žurnāliem, piemēram, 80to gadu beigās – 90to sākumā vairākos Sports Illustrated Swimsuit Issue un Vogue.

 

Tāpat bijusi toreiz vēl relatīvi jaunā zīmola Victoria’s Secret viens no pirmajiem eņģeļiem.

 

Modes pasauli šokēja ziņa, ka 16 gadus jaunā modele uzsāka attiecības ar Džonu Kasamblankasu – Elite Model Managementīpašnieku, kurš tobrīd bija precējies ar modeli Dženetu Kristiansenu. Pāris uzsāka kopdzīvi, vēl pirms šīs laulības šķiršanas, taču drīz vien Seimūra pielika punktu šīm attiecībām.

 

Modele ir vairākas reizes precējusies un viņai ir 4 bērni.

 

 

HELĒNA KRISTENSENA 

Foto:Highsnobiety.com
Foto:Highsnobiety.com

Dzimusi: 1968. gada 25. decembrī

Augums: 1,78 m

Kristensena ir dāņu modele, bijusī skaistumkaraliene un fotogrāfe.

 

1986. gadā sieviete ieguva Miss Denmark kroni, tajā pašā gadā pārstāvot savu valsti Miss Universe konkursā, pēc kura pameta dzimteni, lai Parīzē veidotu modeles karjeru.

 

Viņa bija viens no Victoria’s Secret eņģeļiem.

 

Modeles fotogrāfijas ir rotājušas Vogue, Elle, Harper’s, Bazaar u.c. prestižus modes žurnālu vākus. 90to gadu laikā viņa sadarbojusies ar Revlon, Chanel, Versace, Lanvin, Prada u.c. modes namiem.

 

Kristensena aktīvi iesaistās dažādos labdarības projektos.

 

Bijušai topmodelei ir dēls.

 

 

SINDIJA KRAUFORDE 

17Cindy-Crawford-1

Dzimusi: 1966. gada 20. februārī

Augums: 1,75 m

Krauforde ir amerikāņu modele, kuras firmas zīme ir dzimumzīmīte pie lūpu kaktiņa. Viņas kā modeles panākumi padarījuši Kraufordi par vispasaules slavenību, nodrošinot, piemēram, arī kino jomas piedāvājumus.

 

Jaunieti 16 gadu vecumā uzrunāja kāds fotogrāfs, kurš uzņēma dažus viņas fotoattēlus. Uzņēmumi bija tik lieliski, ka meiteni pārliecināja piekrist kļūt par modeli. Viņa parakstīja līgumu ar Elite Model Managements.

 

1995. gadā Forbes nodēvēja viņu par planētas visvairāk apmaksāto modeli. Kempbela ierindota arī neskaitāmu seksīgāko un skaistāko sieviešu topos.

 

Krauforde ir 80to un 90to gadu viena no vispopulārākajām modelēm, piedaloties visprestižāko modes namu skatēs, fotografējoties slaveniem modes žurnāliem un kļūstot par daudzu produktu un uzņēmumu seju.  

 

Modele ir bijusi precējusies ar Holivudas siržu lauzēju Ričardu Gīru, pāris izšķīrās pēc četriem kopdzīves gadiem.

 

Kopš 1998. gada viņu vieno laulības saites ar bijuši modeli Randi Gerberu, laulībā dzimuši divi bērni.

 

 

LINDA EVANGELISTA 

20

Dzimusi: 1965. gada 10. maijā

Augums: 1,75 m

Evangelista ir kanādiešu modele, kura slavas laikā gozējusies uz vairāk nekā 600 modes žurnālu vākiem. Viņa ir labāk zināma, kā ilglaicīga fotogrāfa Stīva Meisela mūza, kā arī ar savu teicienu, ka neceļas augšā no gultas par mazāk nekā 10,000 $ (vairāk nekā 9 tūkstoši eur) dienā.

 

Modele pārcēlās uz Ņujorku un parakstīja līgumu ar Elite Model Management, tad devās uz Parīzi, lai tieši tur veidotu savu karjeru modes industrijā. Modes mekā viņa galvenokārt sadarbojās ar fotogrāfu Pīteru Lindbergu, kurš iedrošināja Evangelistu nogriezt īsu zēngalviņu. Kādā intervijā modele atzina, ka raudājusi, kamēr tas darīts, taču uzsvērusi, ka jaunais tēls pilnībā pārvērta viņas karjeru.

 

2007. gadā viņa parakstīja vairāku gadu ekskluzīvu līgumu ar L’Oreal Paris.

 

1999. gadā viņa gaidīja bērnu no franču futbolista Fabjēna Barteza, taču sestajā grūtniecības mēnesī viņai sākās priekšlaicīgas dzemdības un mazulis piedzima nedzīvs. Pēc šī notikuma abu attiecības izjuka un Evangelista uz dažiem gadiem pameta modeles karjeru, lai atgūtos no notikušā.

 

2006. gadā viņai piedzima dēls, taču modele kategoriski attiecās nosaukt viņa bioloģiskā tēva vārdu, izraisot baumu lavīnu. 2011. gadā tiesā iesniegtie uzturlīdzekļu piedziņas dokumenti atklāja, ka bērna tēvs ir franču miljardieris Fransuā Anrī Pino – aktrises Selmas Hajakas toreizējais vīrs.

 

 

KETIJA AIRLENDA

Kathy-Ireland-swimsuit-600x450

Dzimusi: 1963. gada 20. martā

Augums: 1,78 m

Airlenda ir amerikāņu modele, aktrise un uzņēmēja. Viņa bija supermodele 80tajos un 90tajos. Vislabāk zināma ar 13 sesijāmSports Illustrated peldkostīmu rakstos.

 

16 gadu vecumā viņu uzrunāja Elite Model Management pārstāvis, drīz vien pēc tā viņas attēli rotāja Vogue un Cosmopolitanvākus, aizsākot veiksmīgu modeles karjeru.

 

1993. gadā sieviete dibināja mārketinga kompānijas zīmolu Kathy Ireland Worldwide (kiWW), kas padarīja viņu par vienu no bagātākajām bijušajām modelēm pasaulē.

 

Bijusī topmodele kopš 1988. gada ir precējusies ar Dr. Gregu Olsenu, pārim ir trīs bērni.
Kura no šīm modes leģendām ir tava favorīte?

 

__________

Informācija rakstā pēdējo reizi atjaunota 12.11.2015.

Sabiedrība

Foto:Latloto.lv

Oficiāli: Vakcinācijas loterijā varēs laimēt 100 000 eiro

  Latvijā tiks rīkota Vakcinācijas loterija ar iespēju laimēt no 100 līdz pat 100 000 eiro. Pretendēt...

Ceturtdienas vakarā ļoti smaga avārija piedzīvota Ozolnieku pusē – VIDEO

  Smaga avārija ceturtdienas vakarā piedzīvota Ozolnieku pusē, vēsta aculiecinieki vietnē breaking.lv. Pēc aculiecinieku vārdiem autovadītājs nesavaldīja...

Izplatīts brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par stipru vēju piektdien un sestdien, kā...

Septiņi glābēji cietuši, četri slimnīcā. Rīgā dzēsts milzīgs ugunsgrēks – VIDEO

  Paaugstinātas bīstamības ugunsgrēkā, kas šorīt izcēlās Rīgā, Rumbulas apkaimē, cietuši septiņi ugunsdzēsēji. Četri no viņiem...

Izskan pilnīgi jaunas ziņas par laiku brīvdienās un nākamnedēļ

  Šajā un nākošas nedēļas pirmajā pusē laika apstākļus noteiks galvenokārt aktīvu ciklonu darbība - gaidāms...

Pašizolācijā Tokijā nonākuši četri Latvijas Televīzijas darbinieki – kā tas ietekmēs spēļu atspoguļošanu?

  Četru Latvijas Televīzijas darbinieku nonākšana pašizolācijā olimpisko spēļu atspoguļošanu būtiski neietekmēs, jo visiem nodrošināta iespēja...

Horoskopi un Testi

Foto:Unsplash.com/Andrew Branch/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 30. jūlijs

  Šī diena būs kā radīta tam, lai tu varētu izteikties - nepalaid to garām. Saki...
Foto:Wallpapersas.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 29. jūlijs

  Šodien pieņemtie lēmumi būs balstīti uz katra paša domām un viedokli. Ko vēl zvaigznes sola...
Foto:Newhope.org.uk

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 28. jūlijs

  Šodien pacenties pievērst vairāk uzmanības cilvēkiem, kuri ir no zemāka sociālā slāņa. Iespējams, kāds meklēs...
Foto:Flickr.com/Maria Eklind/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 27. jūlijs

  Politiskā situācija darbā var kļūt diezgan saspringta. Mēģini būt lietas kursā par to, kas ir...
pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 26. jūlijs

  Šodien pievērs uzmanību savai veselībai. Ēd veselīgāk, pat, ja iepriekš tev trūka iniciatīvas, nu ir...
pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 26. jūlijs – 1. augusts

  Šīs nedēļas beigās jau klāt vasaras pēdējais mēnesis – augusts! Tas jāizbauda un jāļaujas, lai...

Mājai un Dārzam

Izplatīts brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par stipru vēju piektdien un sestdien, kā...

Izskan pilnīgi jaunas ziņas par laiku brīvdienās un nākamnedēļ

  Šajā un nākošas nedēļas pirmajā pusē laika apstākļus noteiks galvenokārt aktīvu ciklonu darbība - gaidāms...

Sinoptiķi nopietni brīdina par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši virkni brīdinājumu par tuvākajās stundās gaidāmajiem laika...