Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 12.decembra plkst. 6.30 līdz 14.decembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 90 izsaukumus, no kuriem 52 bija uz ugunsgrēku dzēšanu un 25 uz glābšanas darbiem, savukārt 11 no izsaukumiem bija maldinājumi. Ugunsgrēkos cieta pieci cilvēki.

 

 

Trešajā Adventa svētdienā bez uzraudzības atstātu iedegtu sveču adventa vainagā dēļ, izcēlās paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks, kurā cieta cilvēks. Svētdien plkst. 12.38 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Amatas novada Drabešu pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienstāvu dzīvojamā māja ar mansardu deg 90m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta 14 gadus veca meitene, kura tika hospitalizēta. Plkst. 15.37 ugunsgrēks tika likvidēts. Kā norādīja paši mājas iemītnieki, ugunsgrēks bija izcēlies no bez uzraudzības atstātām iedegtām svecēm adventa vainagā, kurš bija novietots uz televizora. VUGD aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un adventa vainagos neatstāt aizdegtas sveces bez uzraudzības vai tās nededzināt vispār!

 

 

Sestdien plkst. 13.41 VUGD saņēma izsaukumu uz Zeļļu ielu Rīgā, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka 20m2 platībā divstāvu koka dzīvojamai mājai deg starpstāvu pārsegums. Ugunsgrēkā cieta apmēram 30 gadus vecs vīrietis, kurš saindējās ar degšanas produktiem un tika hospitalizēts. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 16.16.

 

 

Naktī uz svētdienu plkst. 1.40 tika saņemts izsaukums uz Krustpils novada Kūku pagastu, kur dega saimniecības ēka. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg pusotra stāva mūra saimniecības ēka 200m2 platībā. No degošās ēkas tika izvilkta motorlaiva. Plkst.12.17 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

 

 

Svētdien plkst. 3.12 tika saņemts izsaukums uz Olaines novada Olaines pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divstāvu koka dzīvojamā māja deg 450m2 platībā. No degošās ēkas un blakus esošās mājas tika evakuēti trīs cilvēki. No uguns liesmām tika pasargāta blakus esošā dzīvojamā māja. Šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 10.36 un kā tā iespējamais cēlonis tiek minēts īssavienojums elektroierīcē.

 

 

Svētdien plkst. 18.51 VUGD saņēma izsaukumu uz Jaunrozes ielu Rīgā, kur dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka piecstāvu dzīvojamās mājas trešā stāva dzīvoklī dega sadzīves mantas 10m2 platībā. No ēkas tika evakuēti seši cilvēki, no kuriem divas 82 un 90 gadus vecas sievietes bija saindējušās ar dūmiem un nodotas neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem. Plkst. 20.07 ugunsgrēks tika likvidēts.

 

 

Svētdienas vakarā plkst. 20.56 tika saņemts izsaukums uz Aknīstes novada Asares pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienstāvu dzīvojamā mājā deg matracis 1,5m2 platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās, bet tajā cieta apmēram 35 gadus veca  sieviete, kura saindējās ar degšanas produktiem un tika nodota neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem.

 

 

Šorīt plkst. 6.19 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Mazā Balasta dambi Rīgā, kur dzīvojamās mājas kāpņu telpā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divstāvu dzīvojamās mājas pirmajā stāvā bija aizdedzies adventa vainags 0,1m2 platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās.

 

 

Brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, siena ruļļi, sadzīves mantas, kūdra, žogs, sodrēji ēkas dūmvadā, veļasmašīna, divas vieglās automašīnas, ēkas grīdas, siena un jumta konstrukcijas, divas dārza mājas, neapsaimniekota ēka un divos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

 

 

Sestdien ugunsdzēsēji glābēji Ķekavas novada Ķekavas pagastā no grāvja izcēla noslīkušu cilvēku un nodeva to Valsts policijas darbiniekiem.

Sabiedrība

Jauns pavērsiens latviešu tik iecienītajā Lielbritānijā – ļoti trūkst strādnieku

  Brexit un pašizolēšanās prasības radījušas Lielbritānijā pamatīgu darbaroku trūkumu. Daudzviet izskan bažas par piegāžu pārtraukšanu...
pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 26. jūlijs – 1. augusts

  Šīs nedēļas beigās jau klāt vasaras pēdējais mēnesis – augusts! Tas jāizbauda un jāļaujas, lai...
Foto:Flickr.com/Midori H/CC

Diemžēl sestdiena sākusies ar skumju ziņu

  Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 157 ceļu satiksmes negadījumi, tajos cietuši 25 cilvēki un viens gājis bojā. 23/07/2021 plkst.08:51...

Pazīstamais laika zīmju vērotājs Bukšs saņem skarbu kritiku par viedokli vakcinēšanās jautājumā

  Jūlija vidū pazīstamais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs savā "Twitter" kontā publicējis saiti uz...

Pēkšņi parādās jaunas ziņas par leģendāro grupu EOLIKA

  Par godu leģendārās grupas "Eolika" 40. gadu jubilejas tūrei, ne mazāk leģendārais komponists Boriss Rezņiks...

Sinoptiķi brīdina par laiku tuvākajās dienās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši virkni brīdinājumu par tuvākajās dienās gaidāmajiem laika...

Horoskopi un Testi

pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 26. jūlijs – 1. augusts

  Šīs nedēļas beigās jau klāt vasaras pēdējais mēnesis – augusts! Tas jāizbauda un jāļaujas, lai...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 25. jūlijs

  Šī būs konfliktu diena, taču tu tos atrisināsi dienas beigās, ja neizvairīsies no piepūles, ko...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 24. jūlijs

  Atceries, ka bez piepūles neko nevar paveikt! Mums katram ir savs Everests, ko iekarot –...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. jūlijs

  Ko zvaigznes tev sola 23. jūlijā?     Auns Šī diena būs emocijām bagāta diena. Vēlēsies skaļi izpaust savus...

Tavs horoskops veiksmīgam AUGUSTAM

Klāt vasaras pēdējais mēnesis - augusts. Aplūko, kā izkārtojušās zvaigznes, un ko tas sola tieši...
desktopnexus.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 22. jūlijs

  Šī būs veiksmīga diena ambīciju realizēšanai. Ļauj sev sapņot lielas lietas, tikai tad spēsi sasniegt...

Mājai un Dārzam

Sinoptiķi brīdina par laiku tuvākajās dienās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši virkni brīdinājumu par tuvākajās dienās gaidāmajiem laika...

Parādās jaunas ziņas par laiku brīvdienās un nākamnedēļ – prognoze 7 dienām!

  Līdz ar vēl vienu karstuma vilni, kurš aizsāksies svētdien, šī gada jūlijs, iespējams, kļūs par...

Būs vēl vismaz viens karstuma vilnis; pastāsta, kad tas sāksies

  Pēc ilgā karstuma viļņa, pirmdien Latvijā laiks bija krietni vēsāks. Taču prognozes liecina, ka nedēļas...