Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 12.decembra plkst. 6.30 līdz 14.decembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 90 izsaukumus, no kuriem 52 bija uz ugunsgrēku dzēšanu un 25 uz glābšanas darbiem, savukārt 11 no izsaukumiem bija maldinājumi. Ugunsgrēkos cieta pieci cilvēki.

 

 

Trešajā Adventa svētdienā bez uzraudzības atstātu iedegtu sveču adventa vainagā dēļ, izcēlās paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks, kurā cieta cilvēks. Svētdien plkst. 12.38 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Amatas novada Drabešu pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienstāvu dzīvojamā māja ar mansardu deg 90m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta 14 gadus veca meitene, kura tika hospitalizēta. Plkst. 15.37 ugunsgrēks tika likvidēts. Kā norādīja paši mājas iemītnieki, ugunsgrēks bija izcēlies no bez uzraudzības atstātām iedegtām svecēm adventa vainagā, kurš bija novietots uz televizora. VUGD aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un adventa vainagos neatstāt aizdegtas sveces bez uzraudzības vai tās nededzināt vispār!

 

 

Sestdien plkst. 13.41 VUGD saņēma izsaukumu uz Zeļļu ielu Rīgā, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka 20m2 platībā divstāvu koka dzīvojamai mājai deg starpstāvu pārsegums. Ugunsgrēkā cieta apmēram 30 gadus vecs vīrietis, kurš saindējās ar degšanas produktiem un tika hospitalizēts. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 16.16.

 

 

Naktī uz svētdienu plkst. 1.40 tika saņemts izsaukums uz Krustpils novada Kūku pagastu, kur dega saimniecības ēka. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg pusotra stāva mūra saimniecības ēka 200m2 platībā. No degošās ēkas tika izvilkta motorlaiva. Plkst.12.17 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

 

 

Svētdien plkst. 3.12 tika saņemts izsaukums uz Olaines novada Olaines pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divstāvu koka dzīvojamā māja deg 450m2 platībā. No degošās ēkas un blakus esošās mājas tika evakuēti trīs cilvēki. No uguns liesmām tika pasargāta blakus esošā dzīvojamā māja. Šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 10.36 un kā tā iespējamais cēlonis tiek minēts īssavienojums elektroierīcē.

 

 

Svētdien plkst. 18.51 VUGD saņēma izsaukumu uz Jaunrozes ielu Rīgā, kur dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka piecstāvu dzīvojamās mājas trešā stāva dzīvoklī dega sadzīves mantas 10m2 platībā. No ēkas tika evakuēti seši cilvēki, no kuriem divas 82 un 90 gadus vecas sievietes bija saindējušās ar dūmiem un nodotas neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem. Plkst. 20.07 ugunsgrēks tika likvidēts.

 

 

Svētdienas vakarā plkst. 20.56 tika saņemts izsaukums uz Aknīstes novada Asares pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienstāvu dzīvojamā mājā deg matracis 1,5m2 platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās, bet tajā cieta apmēram 35 gadus veca  sieviete, kura saindējās ar degšanas produktiem un tika nodota neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem.

 

 

Šorīt plkst. 6.19 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Mazā Balasta dambi Rīgā, kur dzīvojamās mājas kāpņu telpā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divstāvu dzīvojamās mājas pirmajā stāvā bija aizdedzies adventa vainags 0,1m2 platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās.

 

 

Brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, siena ruļļi, sadzīves mantas, kūdra, žogs, sodrēji ēkas dūmvadā, veļasmašīna, divas vieglās automašīnas, ēkas grīdas, siena un jumta konstrukcijas, divas dārza mājas, neapsaimniekota ēka un divos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

 

 

Sestdien ugunsdzēsēji glābēji Ķekavas novada Ķekavas pagastā no grāvja izcēla noslīkušu cilvēku un nodeva to Valsts policijas darbiniekiem.

Sabiedrība

Šausmīgi notikumi risinājušies daudzdzīvokļu namā Siguldā – VIDEO

  Kāda sirmgalve no Siguldas savā kāpņu telpā pie pašas dzīvokļa durvīm atradusi dēlu guļam uz...

Pēdējā laika smagākajā negadījumā Kurzemē letāls iznākums

  Piektdienas pēcpusdienā uz ceļa Tukums - Kuldīga noticis smags negadījums, kas prasījis cilvēka dzīvību. Starp Zemīti...

Infektologs Dumpis nāk klajā ar nepatīkamām ziņām

  “Mums priekšā ir ļoti sarežģīts marts. Iespējams, ir vairāk jādomā par ierobežojumiem,” – tā intervijā...

Tiešsaistes stundā Latvijā rupji pazemo skolotāju; vainīgajam draud lielas nepatikšanas

Par huligāniskām darbībām un mācību stundas norises traucēšanu Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirknī...
Foto:Flickr.com/Midori H/CC

Atrasts pazudušā Eduarda līķis

PAPILDINĀTS (05.03.2021. pulksten 14:29): Šodien, 5.martā, persona  tika atrasta bez dzīvības pazīmēm. Paldies visiem, kuri...
Foto:Pexels.com/CC

Kurzemē šausmīgos apstākļos atrod trīsgadnieku; sākts kriminālprocess

  Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Saldus iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par...

Horoskopi un Testi

Foto:Flickr.com/FHKE/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 6. marts

  Šī būs labvēlīga diena visa veida jūtu izpausmēm. Vajadzētu pievērsties arī iesāktu projektu pabeigšanai, jo...
Foto:Unsplash.com/Gabor Juhasz/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 5. marts

  Šajā laikā visām horoskopa zīmēm vairāk jāmēģina iekļauties savos plānos, lai produktīvi apmierinātu savas vajadzības....

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 4. marts

Zīmēm, kurām pēdējā laikā bijušas grūtības ar stūrgalvību un ieslīgšanu rutīnā, šodien varētu izdoties no...
Pexels.com/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 3. marts

  Šodien vairāk laika vajadzētu pavadīt savās mājās un veltīt laiku tam, lai vairotu prieku un...

Horoskopa zīmes, kurām MARTS būs īpaši veiksmīgs

  Uzzini, kuras dienas šomēnes zvaigznēs tev ir ierakstītas pozitīvās krāsās, bet kuras iezīmē, ka jābūt...
Foto:Flickr.com/Eric Lynch/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 2. marts

  Šodien daudziem cilvēkiem tā vien būs gaisā jūtama mīlestība. Iespējams, šodien daudzi cilvēki spēs savienoties...

Mājai un Dārzam

Vilis Bukšs

Parādās pavisam jaunas ziņas par laiku brīvdienās un nākamnedēļ

  Piektdien, kā arī nedēļas nogalē daudzviet gaidāms sniegs, slapjš sniegs, brīžiem snigs stipri. Gaidāms arī...

Trešdien un ceturtdien rūpīgi jāvēro laiks – varēs pateikt, kāds būs rudens un nākamā ziema

  Pazīstamais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs no Viļakas puses savā "Twitter" kontā stāsta, kādēļ...

Sinoptiķi brīdina par apstākļiem tuvākajās dienās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši brīdinājumu par paaugstinātu ūdens līmeni daudzviet Latvijā. Februāra...