Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 12.decembra plkst. 6.30 līdz 14.decembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 90 izsaukumus, no kuriem 52 bija uz ugunsgrēku dzēšanu un 25 uz glābšanas darbiem, savukārt 11 no izsaukumiem bija maldinājumi. Ugunsgrēkos cieta pieci cilvēki.

 

 

Trešajā Adventa svētdienā bez uzraudzības atstātu iedegtu sveču adventa vainagā dēļ, izcēlās paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks, kurā cieta cilvēks. Svētdien plkst. 12.38 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Amatas novada Drabešu pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienstāvu dzīvojamā māja ar mansardu deg 90m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta 14 gadus veca meitene, kura tika hospitalizēta. Plkst. 15.37 ugunsgrēks tika likvidēts. Kā norādīja paši mājas iemītnieki, ugunsgrēks bija izcēlies no bez uzraudzības atstātām iedegtām svecēm adventa vainagā, kurš bija novietots uz televizora. VUGD aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un adventa vainagos neatstāt aizdegtas sveces bez uzraudzības vai tās nededzināt vispār!

 

 

Sestdien plkst. 13.41 VUGD saņēma izsaukumu uz Zeļļu ielu Rīgā, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka 20m2 platībā divstāvu koka dzīvojamai mājai deg starpstāvu pārsegums. Ugunsgrēkā cieta apmēram 30 gadus vecs vīrietis, kurš saindējās ar degšanas produktiem un tika hospitalizēts. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 16.16.

 

 

Naktī uz svētdienu plkst. 1.40 tika saņemts izsaukums uz Krustpils novada Kūku pagastu, kur dega saimniecības ēka. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg pusotra stāva mūra saimniecības ēka 200m2 platībā. No degošās ēkas tika izvilkta motorlaiva. Plkst.12.17 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

 

 

Svētdien plkst. 3.12 tika saņemts izsaukums uz Olaines novada Olaines pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divstāvu koka dzīvojamā māja deg 450m2 platībā. No degošās ēkas un blakus esošās mājas tika evakuēti trīs cilvēki. No uguns liesmām tika pasargāta blakus esošā dzīvojamā māja. Šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 10.36 un kā tā iespējamais cēlonis tiek minēts īssavienojums elektroierīcē.

 

 

Svētdien plkst. 18.51 VUGD saņēma izsaukumu uz Jaunrozes ielu Rīgā, kur dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka piecstāvu dzīvojamās mājas trešā stāva dzīvoklī dega sadzīves mantas 10m2 platībā. No ēkas tika evakuēti seši cilvēki, no kuriem divas 82 un 90 gadus vecas sievietes bija saindējušās ar dūmiem un nodotas neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem. Plkst. 20.07 ugunsgrēks tika likvidēts.

 

 

Svētdienas vakarā plkst. 20.56 tika saņemts izsaukums uz Aknīstes novada Asares pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienstāvu dzīvojamā mājā deg matracis 1,5m2 platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās, bet tajā cieta apmēram 35 gadus veca  sieviete, kura saindējās ar degšanas produktiem un tika nodota neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem.

 

 

Šorīt plkst. 6.19 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Mazā Balasta dambi Rīgā, kur dzīvojamās mājas kāpņu telpā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divstāvu dzīvojamās mājas pirmajā stāvā bija aizdedzies adventa vainags 0,1m2 platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās.

 

 

Brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, siena ruļļi, sadzīves mantas, kūdra, žogs, sodrēji ēkas dūmvadā, veļasmašīna, divas vieglās automašīnas, ēkas grīdas, siena un jumta konstrukcijas, divas dārza mājas, neapsaimniekota ēka un divos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

 

 

Sestdien ugunsdzēsēji glābēji Ķekavas novada Ķekavas pagastā no grāvja izcēla noslīkušu cilvēku un nodeva to Valsts policijas darbiniekiem.

Sabiedrība

Magones sētā jau kopš vasaras dīvaina situācija – viņa skaidro, kas noticis

Jau vasarā “Avotiņu” pagalmā uzradās STV šova "Slavenības. Bez filtra" zvaigznes Magones vīra Žaņa telts...

Parādās jaunas ziņas par kādreiz tik populāro dziedātāju Martu Ritovu

  Dziedātāja un dziesmu autore Marta Ritova kopā ar studijas RASA bērniem radījusi “Gaismas dziesmu”, kurā...

Izmaksāta visu laiku lielākā OCTA atlīdzība par Latvijā notikušu smagu negadījumu

  Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (turpmāk – LTAB) šī gada septembrī veicis vēsturiski lielāko izmaksu no...

Princis Harijs atkārto vēsturi: Viņš ir nožēlojams un izmisis

Princis Harijs izskatās tikpat nožēlojams un izmisis kā Edvards VIII, un izstaro tādas pašas skumjas...

Daļa latviešu pieļauj šīs 3 kļūdas, izmantojot taromātus. Vai esi viņu vidū?

  Palielinoties nodoto depozīta iepakojumu īpatsvaram un aktivitātei depozīta punktos, SIA “Depozīta Iepakojuma Operators” aicina iedzīvotājus...
Foto:Flickr.com/Michel Filion/CC

Otrdienas rīts pienācis ar traģisku ziņu

  Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 3. oktobra plkst. 6.30 līdz 4. oktobra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 5. oktobris

  Šodien vajadzētu pievērst uzmanību saviem vārdiem. Viss, ko tu nejauši izteiksi pat, negribot neko sliktu,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 4. oktobris

Šis ir ideāls brīdis jaunām romantiskām saistībām un flirtam. Neesi pārsteigts, ja starp tevi un...
pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 3.-9. oktobris

  Esam pavadījuši septembri un sagaidīsim rudens otro mēnesi – oktobri! Darīsim to ar patiesu prieku...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 2. oktobris

  Šodien sāksi just enerģijas pieplūdumu. Mēģini saprast un apzināties savas pamatvērtības. Mēģini savas šīs dienas...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 1. oktobris

  Šodien ir īstais brīdis, lai strādātu un attīstītu savu pašdisciplīnu. Atceries lietas, ko iepriekš nācies...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 30. septembris

Šī diena var izrādīties diezgan saspringta. Pirmajā tās pusē vajadzētu atturēties no dažādu lietu iegādes,...

Mājai un Dārzam

Izskan brīdinājums par laiku vakarā un naktī

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laiku pirmdienas vakarā un naktī uz...

Laiks mainīsies! Sinoptiķim Bricim jaunas ziņas par šonedēļ un turpmāk gaidāmo

  Kāds laiks gaidāms turpmāk? To sarunā ar "Rīta panorāmu" skaidro LTV laika ziņu redaktors Toms...

Parādās pavisam jaunas ziņas par laiku šonedēļ – prognoze 7 dienām!

  Pirmdien Latvijai no dienvidaustrumiem pietuvosies plašs ciklons, kura rietumu mala arī noteiks laikapstākļu nedēļas sākumā...