Aizvadītajās svētku brīvdienās, laika posmā no šī gada 31.decembra plkst. 6.30 līdz 4.janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 206 izsaukumus, no kuriem 123 bija uz ugunsgrēku dzēšanu un 49 uz glābšanas darbiem, savukārt 33 no izsaukumiem bija maldinājumi. Ugunsgrēkos gāja bojā pieci cilvēki, bet cieta – 12.

 

 

Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, šīs bija pēdējo trīs gadu laikā traģiskākās gadu mijas svētku brīvdienas, jo ugunsnelaimēs dzīvību zaudēja pieci cilvēki. Vairumā ugunsgrēku, kuros gāja bojā vai cieta cilvēki, ugunsgrēka iespējamais izcelšanās iemesls bijis saistīts ar neuzmanīgu apiešanos ar uguni un tie norisinājās nelielā platībā.

 

 

Jaungada naktī, piektdien plkst. 2.46 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Pērnavas ielu Salacgrīvā, kur piecstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklī dega dīvāns 2m2 platībā. No piedūmotās ēkas ugunsdzēsēji glābēji evakuēja 13 cilvēkus un vienu dzīvnieku. Ugunsgrēkā gāja bojā apmēram 50 gadus vecs vīrietis, bet cieta apmēram 78 gadus vecs vīrietis, kurš saindējās ar degšanas produktiem.

 

 

Sestdien plkst. 13.52 tika saņemts izsaukums uz Cukurfabrikas ielu Jēkabpilī, kur divstāvu neapsaimniekotas ēkas otrajā stāvā dega atkritumi 5m2 platībā. No piedūmotās ēkas ugunsdzēsēji glābēji evakuēja divus cilvēkus, no kuriem viens bija saindējies ar degšanas produktiem un tika hospitalizēts.

 

 

Svētdien plkst. 17.50 VUGD saņēma izsaukumu uz Marijas ielu Rūjienā, kur 72m2 platībā dega vienstāvu dzīvojamā māja. ugunsgrēkā cieta apmēram 60 gadus veca sieviete, kura guva apdegumus un tika hospitalizēta.

 

 

Neuzmanīgi apejoties ar uguni un, iespējams, smēķējot, svētku brīvdienās ugunsgrēkos Jūrmalā un Jelgavā gāja bojā divi cilvēki, bet cieta viens. Ceturtdienas vakarā plkst. 22.21 VUGD saņēma izsaukumu uz Raiņa ielu Jūrmalā, kur divstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklī dega sadzīves mantas 15m2 platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā apmēram 60 gadus vecs vīrietis un apmēram 50 gadus veca sieviete.

 

 

Savukārt svētdien plkst. 22.18 tika saņemts izsaukums uz Lapskalna ielu Jelgavā, kur divstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī dega sadzīves mantas 5m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta apmēram 51 gadu vecs vīrietis, kur guva apdegumus un tika hospitalizēts.

 

 

Divos gadījumos ugunsdzēsēji glābēji devās dzēst ugunsgrēkus, kuru iespējamais izcelšanās iemesls bija saistīts ar radušos īssavienojumu elektroierīcēs. Ceturtdien plkst. 14.03 tika saņemts izsaukums uz Ropažu novada Zaķumuižu, kur ar atklātu liesmu dega divstāvu guļbūves dzīvojamā māja 200m2 platībā. Šajā paaugstinātas bīstamības ugunsgrēkā cieta apmēram 90 gadus veca sieviete, kura saindējās ar degšanas produktiem un 61 gadus vecs vīrietis, kurš guva apdegumus.

 

 

Arī ceturtdien ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Dzirnavu ielu Rīgā, kur sešstāvu dzīvojamās mājas sestā stāva dzīvoklī bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka dzīvoklī 1m2 platībā deg egle un 2m2 platībā dīvāns. Ugunsgrēkā cieta četri cilvēki, kuri tika hospitalizēti, bet vēl trīs cilvēki tika evakuēti.

 

 

Pazeminoties temperatūrai un palielinoties aukstumam, arvien vairāk iedzīvotāji pārkurina krāsnis vai arī intensīvi izmanto elektriskās sildierīces. Svētdien, neuzmanīgi apejoties ar uguni kurinot krāsni, ugunsgrēkā gāja bojā apmēram 40 gadus vecs vīrietis un cieta 45 gadus veca sieviete. Plkst. 20.16 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Gravas ielu Rīgā, kur 10m2 platībā dega dārza māja.

 

 

Gadu mijā VUGD nav reģistrējis nevienu ugunsgrēku, kas būtu saistīts ar nepareizu pirotehnisko izstrādājumu lietošanu. Bet 31.decembrī saņemts izsaukums uz Brīvības ielu Balvos, kur vienstāvu ēkā dega adventa vainags, savukārt 2.janvārī saņemts izsaukums uz Stūres ielu Rīgā, kur no bez uzraudzības atstātas sveces uz palodzes bija aizdegušās sadzīves mantas 0,5m2 platībā. No ugunsgrēka Rīgā tika izglābta apmēram 55 gadus veca sieviete un kaķis.

 

 

Sestdien naktī plkst. 1.45 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Maskavas ielu Rīgā, kur divstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī 15m2 platībā dega virtuve un starpstāvu pārsegums. Ugunsdzēsēji no piedūmotās ēkas evakuēja deviņus cilvēkus. Ugunsgrēkā gāja bojā apmēram 50 gadus vecs vīrietis. Ugunsgrēka iemeslus skaidros Valsts policija.

 

 

2016.gads iesācies traģiski, tāpēc VUGD aicina iedzīvotājus īpaši piedomāt un parūpēties par savu un līdzcilvēku drošību, ievērojot ugunsdrošību. Piemēram, šobrīd, kad ārpus telpām pieturās salīdzinoši liels aukstums, VUGD aicina nepārkurināt krāsnis un uzmanīgi apieties ar elektriskajām sildierīcēm.

 

 

Sabiedrība

Izplatīts ārkārtīgi nopietns brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši sarkano brīdinājumu par spēcīgu pērkona negaisu ceturtdienas...
Foto:Flickr.com/Ilya Schurov/CC

Aizvadīti neaptverami traģiski Jāņi: bojā iet visa ģimene, vairāki noslīkuši

  Operatīvo dienestu sniegtā informācija liecina, ka Līgo dienā traģiski bojā gājuši vismaz astoņi cilvēki, bet...

Kašers un Jānis pirms kāzām “saceļ kājās” Kopenhāgenu; parādās negaidītas grūtības

  "STV Pirmā" šovs "Slavenības. Bez filtra" turpina vēstīt par Latvijas slavenāko geju Kašera un Jāņa...

“Tad nu par visu!” Žanis no Magones saņem pamatīgu sutu

  Gatavojoties karstajai vasarai, Žanis ir nodzinis gan ūsas, gan matus un kā smej pati Magone...

“Paldies Dievam, ka vispār esmu dzīvs!” Kā šobrīd klājas tautā iemīļotajam profesoram Danilānam?

  Jau vairākkārt vēstīts, ka tautā iemīļotais gastroenterologs, ārsts un profesors Anatolijs Danilāns decembrī nopietni saslima...

Atraitne pastāsta par skumjo nakti, kad no mums atvadījās leģendārais mūziķis Meijers

  Izdevuma "Privātā dzīve" 22.jūnija - 5. jūlija numurā 17. jūnijā mirušā mūziķa Gunāra Meijera atraitne...

Horoskopi un Testi

Foto:Flickr.com/llee_wu/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 25. jūnijs

  Veiksmīga diena, lai demonstrētu savas mākslinieciskās prasmes. Ja vēlies kļūt labāks un pozitīvāks, būs daudz...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 24. jūnijs

  Dienas pirmajā pusē nav ieteicam īsi izbraucieni – tie var izvērsties pārāk emocionāli negatīvā aspektā....

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. jūnijs

  Iespējams, šodien nāksies krietni vien pasvīst dažādos darbos, kas radīs aizkaitināmību, līdz ar to būs...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 22. jūnijs

Esi piesardzīgs, jo ir skaidrs, ka šajā dienā apkārt valdīs sarkasms, kurš atsevišķos gadījumos var...
Foto:Wall321.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 21. jūnijs

  Zvaigznes ikvienu šajā dienā padarīs nedaudz stūrgalvīgāku un spītīgāku kā ierasts gan privātajā, gan sociālajā...
Foto:Pexels.com/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 20. jūnijs

  Šajā dienā ieteicams tomēr ļauties komunikācijai ar apkārtējiem, jo sevišķi svaigā gaisā. Esiet uzmanīgi karstumā!     Auns Auna...

Mājai un Dārzam

Izplatīts ārkārtīgi nopietns brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši sarkano brīdinājumu par spēcīgu pērkona negaisu ceturtdienas...

Īpaši brīdina par laiku Līgo dienā un vakarā; izskan prognoze par laiku pēc svētkiem

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši virkni brīdinājumu par laiku līgo dienā, 23....

Sinoptiķi atjaunojuši sarkano brīdinājumu – tas ir spēkā līdz Līgo vakaram

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi atjaunoši iepriekš izplatīto sarkano brīdinājumu par ekstremālu karstumu....