Teju ikviens ir redzējis vismaz vienu no “Pīrāgs amerikāņu gaumē” daļām. Pirmajās četrās filmās vienotais aktieru sastāvs visnotaļ ir arī populārākais. Palūkosim, kādi šobrīd izskatās un ar ko nodarbojas šīs filmas galvenie varoņi.

 

 

Īsumā par ‘Pīrāgs amerikāņu gaumē’

Pati pirmā pīrāgfilma ir uzņemta 1999. gadā. To sarakstījis Adams Herzs un režisējuši brāļi Pāvils un Kriss Veitsi. Tā kā filma guva milzu panākumus, tai tika uzņemti vēl trīs turpinājumi: “Pīrāgs amerikāņu gaumē 2” (2001), “Pīrāgs amerikāņu gaumē. Kāzas” (2003) un “Pīrāgs amerikāņu gaumē. Atkalredzēšanās” (2012). Ir vēl arī citas šīs filmas daļas, taču aktieru sastāvs tajās ir cits – “Amerikāņu pīrāgs: Muzikālā nometne” (2005), “Kailā jūdze” (2006), “Beta māja” (2007) un “Mīlestības grāmata” (2009).

“Pīrāgs amerikāņu gaumē” galvenie varoņi ir pieci labākie draugi – Džims, Kevins, Ozs, Finčs un Stiflers, kuri mācās kopā. Puiši veic derības, ka visi pārgulēs līdz vidusskolas absolvēšanai (izņemot Stifleru, kurš lepojas ar meiteņu uzmanību).

 

 

DŽEISONS BIGSS (Džeimss “Džims” Levenšteins)

bigss

Dzimis 1978. gada 12. maijā

Bigsa populārākā loma vēl aizvien ir tieši Džims amerikāņu pīrāga sērijas filmās. Populāra ir arī viņa ierunātā Leonardo balss multfilmu seriālā “Pusaugu mutanti bruņurupuči Nindzjas” kanālā Nickelodeon.

Džeisons dzimis ASV Ņūdžersijas štatā. Viņa māte Andžela ir medmāsa, bet tēvs Gerijs – ceļojumu kompānijas menedžeris. Tēvs ir angļu un itāļu izcelsmes, bet māte nāk no Sicīlijas. Skolas laikā Bigss spēlēja tenisu un guva panākumus šajā sporta veidā. Pēc vidusskolas absolvēšanas viņš iestājās universitātē, taču pēc trīs nedēļām viņu no tās izslēdza.

Pirmo reizi Džeisons filmējās, kad viņam bija pieci gadi. 1991. gadā viņš debitēja arī kā seriālu aktieris, kanāla Fox seriālā “Drexell’s Class”. Vēlāk Bigss piedalījās dažādos seriālos, kur spēlēja dažāda rakstura lomas un 16 gadu vecumā pirmo reizi tika nominēts Emmy balvai kā labākais jaunais aktieris. Vēlāk viņš mēģināja iestāties Ņujorkas universitātē, taču to pamata, jo vēlējās nopietnāk pievērsties aktierspēlei. Tad Bigss guva lielo lozi – viņam tika piedāvāta viena no galvenajām lomām filmā “Pīrāgs amerikāņu gaumē”.

2008. gadā Bigss, atveidojot vienu no galvenajām lomām filmā “Mana labākā drauga meitene”, uzsāka attiecības ar kolēģi Dženiju Mollenu. Tā paša gada 23. aprīlī pāris mija laulību gredzenus. 2014. gada 15. februārī viņiem piedzima dēls – Sids Bigss.

 

 

TOMIJS STĪVS JANS NIKOLASS (Kevins Maijerss)

nikolass

Dzimis 1980. gada 10. jūlijā

Tomijs dzimis ASV Nevadas štata Lasvegasā. Viņa māte Marla ir administratore skoļa un profesionāla dejotāja. Tēvs Džermans ir jauktas īru, angļu un itāļu izcelsmes.

Pirmo lomu viņš nospēlēja 8 gadu vecumā, kas bija vien epizode seriālā “Who’s the Boss?”. Gadu vēlāk pa epizodei nospēlējis arī pasaulē labi zināmos seriālos “Baywatch” un “Precējies. Ir bērni”. 1990. gadā spēlēja jaunā Stīvena Sleida lomu kulta seriālā “Santa Barbara”. 2014. gadā atveidojis galveno lomu (spēlēja Voltu Disneju) filmā “Walt before Mickey”.

2007. gadā Tomijs apprecējās ar Koleto Marino un 2011. gadā viņi sagaidīja pasaulē ierodamies savu pirmdzimto – dēlu Nolanu Riveru.

 

 

FREDERIKS KRISTOFERS KLEINS (Kriss “Ozs” Ostreičers)

kleins

Dzimis 1979. gada 14. martā

Kleins dzimis ASV Illionoisas štata Bruksfildā. Viņš ir vācu, īru un angļu izcelsmes. Aktiera māte Terēza ir bērnudārza audzinātāja un tēvs Freds ir inženieris. Kleins ir otrais no trim bērniem ģimenē. Jau kopš mazotnes Frederikam ir paticis būt uz skatuves – viņš labprāt dziedājis un piedalījies skolas izrādēs. Pirmā filma, kur viņš piedalījās bija salīdzinoši vēlu – Frederikam bija jau 20 gadu. Otrā filma, kurā viņš piedalījās un atveidoja vienu no galvenajām lomām, bija slavenais “Pīrāgs amerikāņu gaumē”.

2000. gadā Kleins uzsāka attiecības ar aktrisi Keitiju Holmsu (zināma arī kā aktiera Toma Krūza sieva 2006. – 2012.) un 2003. gadā abi paziņoja par saderināšanos. 2005. gadā pāris savu saderināšanos atsauca un izšķīrās. 2015. gada 9. augustā Frederiks apprecējās ar ceļojumu aģenti Leinu Rozi Teifālu.

 

 

ŠONS VILJAMS SKOTS (Stīvens (Stīvs) Stiflers)

skots

Dzimis 1976. gada 3. oktobrī

Šons ir viszināmākais no pīrāgfilmu akieriem. Viņš ir populārs komiķis, kurš smīdinājis arī tādās filmās kā “Ceļa gals” (2000), “Neprātīgais brauciens” (2000), “Kur ir mans autiņš, vecīt” (2000), “Ceļa gals 5” (2011) un ierunājis bērnu populārās multfilmas “Ledus laikmets” varoni Krešu.

Skots dzimis Minesotā, viņa māte Patrīcija Anna ir mājsaimniece, bet tēvs Viljams Frenks ir rūpnīcas strādnieks. Šons ir jaunākais no septiņiem bērniem ģimenē. Viņš kopš mazotnes bijis teju kā apsēsts ar kino, tāpēc jau agri teicis visiem, ka būs aktieris. Savas aktiera gaitas viņš gan uzsāka diezgan vēlu – divdesmit gadu vecumā, tikai 3 gadus pirms pirmās pīrāgfilmas.

2011. gadā tika paziņots, ka aktieris dodas ārstēties, taču neviens neizplatīja vairāk informācijas par to, kas tieši noticis. 2013. gadā vien tika izziņots, ka viņš ir sekmīgi pabeidzis visu ārstēšanas kursu. 2012. gadā Skots apstiprināja, ka ir saderinājies ar modeli Lindsiju Frimodtu, tačugadu vēlāk pāris pašķīrās.

 

 

EDIJS KAJS TOMASS (Pols Finčs)

tomass

Dzimis 1980. gada 31. oktobrī

Dzimis Ņujorkā. Savu aktiera karjeru Edijs sāka uz teātra skatuves. Pārsvarā redzams dažādās mazās lomiņās vai seriālu epizodēs, piemēram, viens no zināmākajiem, kur Tomass piedalījies ir – “CSI”.

 

 

ALISONE HANIGANA (Mišela Flaiertija)

hanigena

Dzimusi 1974. gada 24. martā

Plašāk pazīstama arī kā Vilova Rozenberga seriālā “Bafija pret vampīriem” (1997 – 2003).

Alisone dzimusi Vašingtonā un ir vienīgais Emīlijas un Ala bērns. Vecāki izšķīrās, kad meitenei bija vien divi gadi un viņa uzauga pie mātes Atlantā. 11 gadu vecumā viņa ar māti pārcēlās uz Holivudu, kur mācījās, pēc vidusskolas ieguva grādu psiholoģijā.

Savu aktrises karjeru Alisone uzsāka 1986. gadā. Spēlējusi arī vienu no galvenajām lomām seriālā “How I met your mother”.

2013. gada 11. oktobrī Hanigana Kalifornijā apprecējās ar savu seriāla “Bafija pret vampīriem” kolēģi Aleksi Denisofu. Pārim ir divas meitas – Satiana Marija Denisofa, kura dzimusi 2009. gada 24. martā un Kīja Džeina Denisofa, kura dzimusi 2012. gada 23. maijā.

 

 

TARA RĪDA (Viktorija “Vikija” Latuma)

rida

Dzimusi 1975. gada 8. novembrī

Rīda ir amerikāņu modele un aktrise. Viņa dzimusi Ņūdžersijā – skolotāju un dienas centra īpašnieku Donnas un Toma Rīdu ģimenē. Viņa mācījusies dāžādās prestižās skolās, tostarp Manhetenas profesionālajā bērnu skolā kopā ar tādām zvaigznēm kā Kristīna Riči, Sāra Mišela Gelāra un Makolejs Kalkins. Rīdai ir divi jaunāki brāļi – dvīņi Patriks un Kolins, un vēl viens brālis Toms.

Rīda uzsāka savu aktrises karjeru sešu gadu vecumā, kļūstot par regulāru dalībnieci spēļu šovā “Child’s Play”. Pusaudzes gados piedalījās jauniešu seriālā “Glābējzvans: Jaunā klase”. Rīda piedalījusies arī vairākās zināmās filmās, kur bijusi vienā no galvenajām lomām, tostarp “Vans Vailders” (2002), “Mana bosa meita” (2003), “Viens tumsā” (2005).

Tara Rīda ir plaši izslavēta ar plastiskajām operācijām, kuras veikusi. 2006. gadā viņa daudzās intervijās stāstīja, kā tās nogājušas greizi, kā sabojājusi savu ķermeni, mudinot šādas operācijas sievietēm neveikt. 2010. gada sākumā Rīda paziņoja par kāzām ar savu draugu Maiklu Akstmanu, ko abi ieplānojuši tā paša gada vasarā. Diemžēl, aprīlī kāzas tika atceltas un pāris izšķīrās. Vēlāk – 2010. gada novembrī viņa uzsāka attiecības ar dāņu biznesmeni Maiklu Līlandu. Izdevums “People” jau ziņoja, ka 2011. gada augustā pāris slepus apprecējies, taču Līlands to kategoriski noliedza, sakot ,ka ar Rīdu viņam nav nekā kopīga vairs nav kopš gada sākuma. 2011. gada augustā Rīda paziņoja, ka apprecējusies ar savu Bulgāru līgavaini Zahariju Kehajovu, taču oktobrī pārsteigusi ar ziņu, ka laulības nav bijušas legālas.

 

 

MENA SUVARI (Hetere Gardnere)

suvari

Dzimusi 1979. gada 13. februārī

Aktrise, modele un modes dizainere. Dzimusi Ņūportā, medmāsas Kendisas un psihiatra Ando ģimenē, starp citu – viņas tēvs ir igaunis. Sākotnēji viņa sapņojusi kļūt par astronauti vai ārsti.

Savu aktrises karjeru uzsākusi 1995. gadā un piedalījusies kā seriālos, tā arī pilnmetrāžas filmās.

Divas reizes precējusies, abas laulības izrādījušās neveiksmīgas.

 

 

EIŽENS LEVIJS (Noa Levenšteins) Džima tēvs

levijs

Dzimis 1946. gada 17. decembrī

Kanādiešu aktieris, komiķis, producents, režisors, mūziķis un rakstnieks. Viņš ir vienīgais aktieris, kurš piedalījies visas astoņās amerikāņu pīrāga filmu daļās, atveidojot Džima tēvu – Noa Levenšteinu. Parasti viņš filmās atveido nūģus, netradicionālus cilvēkus, kuri humoristiski izceļas ar savu skatījumu u z lietām un to izskaidrošanu.

Filmējies tādās populārās filmās kā “Līgavas tēvs” (1991), “Līgavas tēvs II” (1995), “Stulbs un vēl stulbāks: Kad Harijs satika Loidu” (2003), “Ducis ir lētāk II” (2005), “Nakts muzejā” (2009) u.c.

 

1977. gadā aktieris apprecējās ar Deboru Divainu un ģimenē ir divi bērni.

 

Kurš ir tavs iemīļotākais šīs filmas varonis?

 

Sabiedrība

Nopietnas veselības likstas piemeklējušas dziedātāju Marku Rivu

Dziedātājs Markus Riva izdevumam “Privātā Dzīve” atklājis, ka pēdējā laikā jutis izteiktāku sagurumu un sāpes...

Policija Rīgā sastop bērnu un piedzērušos vecākus; sākas negaidīts jandāliņš

  Otrdien, 9. augustā, neilgi pēc pulksten 21.30, patrulējot Čiekurkalna apkaimē, Rīgas pašvaldības policijas Ziemeļu pārvaldes...

Ar emocionālu ziņu klajā nākusi dziedātāja Aija Andrejeva

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 6. augustā, Ogres novada Lielvārdes parkā – blakus vēsturiskajām pilsdrupām Daugavas krastā...

Tikšanās ar bijušo Magonei neizvēršas gluži kā plānots – VIDEO

  STV šova "Slavenības. Bez filtra"zvaigzne Magone kopā ar dēlu Raimondu ieradusies pie Venta Vītola, lai...

Sēru vēsts: Mūžībā devies bijušais Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis

  2022. gada 9. augustā pēc cīņas ar smagu slimību mūžībā devies bijušais Valsts policijas priekšnieks...

Zināms, kur ceturtdien par baltu velti varēs apmeklēt leģendārās grupas EOLIKA koncertu

  Augusta turpinājumā rīdziniekiem un pilsētas viesiem sarūpētas bezmaksas kultūras norises dažādās apkaimēs, prieka mirkļu parkos...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 11. augusts

Šī nudien būs saspringta diena. Attiecībās šajā dienā kļūs dziļākas, stabilākas un nopietnākas. Jutīsi enerģijas...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 10. augusts

Šī diena būs piepildīta ar dažādiem negaidītiem notikumiem. Iespējams, viss attīstīsies pretēji tam, kā biji...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 9. augusts

Laba diena, lai izvēlētos sabiedrotos. Šodien tev būs paaugstinātas analītiskās spējas un intuīcija būs īpaši...
pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 8. augusts

  Labs laiks problēmu risināšanai un lēmumu pieņemšanai, kas saistīti ar nekustamo īpašumu. Centieni un darbības...

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 8.-14. augusts

  Augusts sācies pilnā sparā, arī jauna darba nedēļa klāt - aplūko, ko šonedēļ gaidīt, bet...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 7. augusts

  Šodien ievērojami palielināsies tava intuīcija. Tava iekšējā balss šodien būs skaļāka un precīzāka nekā pēdējā...

Mājai un Dārzam

Foto:Flickr.com/Jani Halinen/CC

Brīdina par laiku šorīt Rīgā

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs otrdienas rītā izplatījis brīdinājumu par stipru lietu Rīgā. 09.08.2022. no...

Sinoptiķim Bricim ir ziņa kārtīgas vasaras faniem – pavisam jauna prognoze šai nedēļai

  Eiropas rietumos daudzviet ilgstoši valda karstums, Francijā un Lielbritānijā ierobežo ūdens izmantošanu, izsīkst upes un...

Parādās pilnīgi jaunas ziņas par laiku šonedēļ

Nedēļas nogalē Latviju no rietumiem šķērsoja aukstā atmosfēras fronte, kas atnesa nokrišņus un aukstāku gaisu....