Umodžas ciems Kenijā nav liels – tajā dzīvo tikai 247 cilvēki, no tiem 200 bērni. Visas pārējās ir sievietes – šeit nav neviena pieauguša vīrieša. Un tam ir iemesls.
Šeit dzīvo 47 kenijietes, kuras cietušas no dzīves patriarhālajā sabiedrībā, kurā visu nosaka vīrietis. Šīs sievietes ir izvarotas, stājušās piespiedu laulībās, cietušas no vardarbības ģimenē un pat dzimumorgānu sakropļošanas. Kopš 1990.gada viss ir mainījies – jau 25 gadus no vardarbības cietušām sievietēm ir iespēja doties uz Umodžas ciemu, lai pievienotos komūnai.
Seita Lengima ir viena no 15 britu kareivju izvarotajām sievietēm, kuras pirms 25 gadiem dibināja šo miera ostu. “Ārpusē sievietes ir pakļautas vīriešiem, tātad nevar mainīt dzīvi,” viņa saka. “Sievietēm Umodžā ir brīvība.”
Šī brīvība ļauj dāmām dzīvot pašpietiekamu dzīvi – viņas tirgojas ar pašdarinātām rotaslietām un darbojas netālu izveidotajā tūristu kempingā. Starp citu, nav jau arī tā, ka Umodžā nedrīkstētu atrasties neviens vīrietis – tas ir iespējams, taču ne uz pārāk ilgu laiku.
Umodža turpina pastāvēt pat par spīti daudzu apkārtnē dzīvojošo vīriešu agresijai, draudiem un pat uzbrukumiem.